Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Adaptacja nowego sterownika ECU

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

1. Kod z tyłu to nie kod do immobilizera.

2. To wszystko zależy... od różnych czynników.

Czy wszystko o co pytam jest jakąś tajemnicą?

Nie rozumiem twojej wypowiedzi. Jeżeli zakładam temat, w którym piszę o swoim problemie to nie oczekuje odpowiedzi typu "To wszystko zależy..."

Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże, bo z problemem borykam się już od kilku m-cy.

Jeżeli ktoś wie, jak to zrobić mając VAGa i VAGa Tacho to bardzo proszę o wskazówki.

Wiadomo, że wszystko zależy od czegoś, ale wybacz, ja szukam konkretnego procesu w punktach, nawet jeśli jest 10 możliwości.

Sam staram się zawsze wypowiadać wyczerpująco, bo nie zawsze osoba zakładająca temat wie o co pytać.

Po prostu nigdy tego nie robiłem jeszcze i chcę się nauczyć na swoim problemie.

Opublikowano

Przyjedź do mnie to ci wyłączę w ch... ten immobilizer.

A jak nie to dokładne procedury są na wiki.ross-tech.com.

A czy vagtacho wyciągnie PIN z tego licznika? Dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Opublikowano

Vag tacho (tacho=licznik) nie obsługuje sterowników silnika, naprawdę podjedz do kogoś kto sie tym zajmuje i zrobi ci off a jak chcesz sie czegoś nauczyć to w sterowniku jest pamięć 24c02 i tam jest immo

Opublikowano
  • Autor

Czyli wystarczy przelutować pamięć 24c02 ze starego ECU?

Opublikowano

banshee. a podmieniałeś wtrysk sterujący ?

Opublikowano
  • Autor

Nie, ale stukałem go i żadnych objawów.

Wtrysk jest na bank dobry.

Wg moich przemysleń coś robi zwarcie, bo po włączeniu stacyjki ECU powinno sczytywać wstępnie ustawione napięcie na czujniku indukcyjnym nastawnika, a on już od razu podaje na niego napięcie 2,3V.

Tydzień czasu elektronik sprawdzał mi całe ECU - powiedział, że jest wszystko dobrze.

Problem jest jeszcze z kontrolką od świec żarowych - nie pali wcale.

Z przekaźnika napięcie do ECU idzie, dioda sprawna w liczniku, fizycznie świece grzeją. Tyle sprawdziłem sam.

Nie wiem jaki pin z ECU puszcza sygnał na diodę w liczniku, bo nie mam rozpiski pinów, ale będę kombinował i sprawdzał po kolei każdy.

Rozmawiałem z gościem od naprawy ECU i powiedział, że jak zrobie test wykonawczy zegarów to kontrolka powinna mrugać.

Jak nie mruga to uszkodzone jest coś w liczniku.

Fakt, już raz mi ktoś tam dłubał, bo miałem zwarcie w innych diodach i ciągle się żarzyły.

Jeżeli dojdę do przyczyny to na pewno się podzielę tą informacją.

Dzięki chłopaki!!

Opublikowano

stukać to można co innego :)

ostukiwanie wtrysku żeby sprawdzić czy jest dobry ( a konkretnie cewki w nim) to jakaś bujda

weź go podmień manualnie i zobacz, to jest 5 min roboty

moze zaoszczędzisz sobie czasu i pieniędzy

Opublikowano
  • Autor

Ok, jak będę miał okazję na warsztacie to podmienię.

Kolego - robisz mi nadzieje tymi słowami :naughty:

Opublikowano

stukać to można co innego :)

ostukiwanie wtrysku żeby sprawdzić czy jest dobry ( a konkretnie cewki w nim) to jakaś bujda

weź go podmień manualnie i zobacz, to jest 5 min roboty

moze zaoszczędzisz sobie czasu i pieniędzy

ma racje miałem uszkodzony i przy stukaniu nic nie wyszło dopiero podmiana
Opublikowano
  • Autor

No dobra, a może to powodowac twardą pracę silnika i duże spalanie?

Jak odłącze wtyczke, to czy nie powinny objawy zniknąć jeżeli chodzi o szarpanie?

Opublikowano

No dobra, a może to powodowac twardą pracę silnika i duże spalanie?

moze...

Opublikowano

No dobra, a może to powodowac twardą pracę silnika i duże spalanie?

Jak odłącze wtyczke, to czy nie powinny objawy zniknąć jeżeli chodzi o szarpanie?

jak odłączysz wtyczkę od wtrysku to jesli to wtrysk to przestanie szarpać ale bedzie miał wielkiego muła i wywali i kontrolke od grzania świec na liczniku ja u siebie odłączając właśnie tak sie domyśliłem ze to wina wtrysku po podmianie byłem juz pewny jesli odłączysz wtyczkę od wtrysku i podłączysz z powrotem błąd zapisze sie w ecu ale kontrolka zgaśnie po ponownym odpaleniu
Opublikowano
  • Autor

Skasować błąd to nie problem, ale może macie racje.

Ogólnie to z dołu jest strasznie mułowate, nawet na luzie trzeba głęboko wcisnąć żeby obroty podeszły.

P.S. Lubię zagadki w tdi, ale ta zaczyna mnie wkur... :disgust:[br]Dopisany: 12 Luty 2010, 13:32_________________________________________________Zmierzyłem oporność wtrysku sterującego - 93 Ohm.

Wg serwisówki jest OK.

Póki co czekam ciągle na ECU, bo jeszcze nie przyszło.

Później zagadam z kumplem to podmienie wtrysk.

Opublikowano
  • Autor

Wracając do tematu.

Zamontowałem dzis ECU.

Pierwsze co zrobiłem to odłączyłem wtrysk sterujący i....!!!

Okazało się, że teraz napięcie na czujniku indykcyjnym VAG pokazuje prawidłowo, czyli 0,680V, a nie jak wcześniej 2,000V.

Podłączyłem znów wtryczkę wtrysku do instalacji i znów wywalił duże napięcie na nastawnik.

Odłączyłem go, przejechałem się. Autem przy bardzo małej prędkości na 1 biegu nie szarpie i jedzie płynnie - co prawdza zrobił się strasznym mułem.

Mam jeszcze pytanie i prośbę do Was!

U mnie na wtyczce do wtrysku sterującego (tej co idzie od ECU) po włączeniu zapłonu jest napięcie w okolicach 11,3V.

Moje pytanie, więc brzmi, czy tam powinno iść napięcie?

Czy może ktoś poświęcić 5 minut i sprawdzić, jak jest u Was w aucie?

W sobotę będę miał inny wtrysk na próbę, ale to nie będzie już 220/300bar, jak jest u mnie.

Ma to jakieś znaczenie przy podmiance na próbę?

Z góry dziękuję za pomoc

Opublikowano

220/300-190/300 da rade troszkie się zmieni kąt wyprzedzenia rsw ma być 0.740v -ma duże znaczenie na prace silnika vag /grupa 001 blok 3 tam mierzysz rsw na niepracującym silniku jak jest inaczej to wyreguluj :)

Opublikowano
  • Autor

220/300-190/300 da rade troszkie się zmieni kąt wyprzedzenia rsw ma być 0.740v -ma duże znaczenie na prace silnika vag /grupa 001 blok 3 tam mierzysz rsw na niepracującym silniku jak jest inaczej to wyreguluj :)

Moje wartości były podane na niepracującym silniku.

Przy wartości 0,740V spalanie mi wzrasta o dobry litr, więc póki nie wymienię wtrysku (bo może to jest przyczyną) to tak zostawię. Przy tej mniejszej wartości przyjemniej pracuje silnik.

Może w weekend zmierzy ktoś napiecie na wtyczce idącej do wtrysku sterującego?

Chciałbym porównać z waszymi autkami, czy tam też dochodzi napięcie i jakie?

[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 07:11_________________________________________________Wtrysk został podmieniony z innego auta.

Ten sam problem! Po wpięciu w obwód wtrysku VAG pokazuje wartość 2,000V na czujniku RSW.

Po wypięciu wraca do normy.

Sprawdzałem również to napięcie w kostce i jest takie samo, jak w innym tdi - na jednym zacisku ~11V na drugim masa.

Nie mam pomysłu...

Help!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.