Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] U kogo na allegro można bezpiecznie kupić żarnik D1S ?


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Ponieważ jeden z moich ksenonów zaczął świecić bardziej na fioletowo-czerwono uznałem że nadszedł czas na wymianę pary palników ksenonowych D1S na nowe.

Chciałem się Was zapytać czy znacie jakiś zaufanych sprzedawców żarników na allegro? Wiem że jest tam ich mnóstwo ale większość to albo bez pudełek albo "lekko" używane. Nie chciałbym się naciąć na jakąś lipę. Mozecie mi powiedzieć na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Aha, jak by ktoś wiedział czy da się samemu wymienić ten żarnik w B6 1.9TDI to będę również bardzo wdzięczny za wszelkie instrukcje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić samemu się da. Nie trzeba do tego jakiś specjalnych umiejętności poza chęciami i umiejętnością operowania prostymi narzędziami typu wkrętak/klucze.

Ja kupowałem na allegro jakieś 2 lata temu. Koleś który mi to przysłał ściągał to z Czech. Żarniki przyszły w oryginalnych opakowaniach z czeskimi napisami. Wiem że identyczne żarniki siedzą w Skodzie Superb. Niestety nick'a człowieka nie mogę już znaleźć. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żarników bierz jedynie Osram, albo Philips - coś ori i sprawdzonego. Nie jakieś chinole i raczej nie używki :thumbdown:

Co do sprzedających, to niestety Ci nie pomogę, ale co do wymiany samego żarnika to jest 15 min na 2 lampiony.

Wykręcasz reflektor (4 śruby), odkręcasz tylną osłonę (zaczep i 4 śrubki), odczepiasz przetwornicę od żarnika i normalnie wysuwasz go z kosza. Trzeba tylko uważać, żeby samym palnikiem nie uderzyć gdzieś o obudowę lampy. Naprawdę żadna filozofia - przy okazji dziwi mnie, że masz Bix'y i jeszcze nie wymieniałeś H6W :naughty:wiedział byś co i jak z D1S wtedy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOval81 - H6W już wymieniałem parę razy i to bez wyjmowania lampy aż się w końcu wkurzyłem i założyłem normalną 5Watową zarówkę z cokołem i tymi cyckami symetrycznie umieszczonymi tylko jeden z tych cycków spiłowałem i już prawie dwa lata jeżdże i się nie przepalają. A różnicy w świeceniu naprawdę wielkiej nie ma.

A jak się wyjmuje reflektor? Nie trzeba go później jakoś specjalnie regulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba, poprostu go przykrecasz jak odkrecales. Kupiłem na alledrogo d2s od megalamp czy cos w stym stylu niby OSRAM 4300K. Zarniki same w sobie wygladaja na ori, sa ladnie zdubowane. Świecą na biało z domieszką żołtego, i to troche irytuje. Z tego co czytałem to philipsy daja ladniejsza barwę. Najlepiej aby ktos umiescil zdjecia jak swieca Philipsy 4300K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli obie są 4300 i spełniają tę normę to o czym tu gadać... kolor musi być identyczny

chyba że jedna to odpad i nie spełnia 4300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jak by ktoś wiedział czy da się samemu wymienić ten żarnik w B6 1.9TDI to będę również bardzo wdzięczny za wszelkie instrukcje.

tak da się bo zmieniałem,

z prawej strony wygodnie jest wyciągnąć cały filtr powietrza i będziesz miał dużo miejsca

z lewej trzeba ten zbiorniczek który tam jest z boku odkręcić i wyciągnąć trochę do góry (nie odkręcać przewodu) jak dobrze pamiętam to też te wiązki kabli które tam idą to je rozłączyłałem żeby było więcej miejsca - tutaj będzie trudniej ale też się da :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak zalecam wyciągnięcie lampy... po doświadczeniach z H6W zajmuje to ok. 3 minuty i dobrze się w tym wprawić... przy okazji można soczewkę przeczyścić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem u tego sprzedawcy na allegro

http://moto.allegro.pl/item840243743_xenon_d1s_philips_dostawa_gratis_wawa_oryginalne.html

Dzilaja dobrze juz ponad rok(~40000km na wlaczonych swiatlach mijania), wiec moge polecic sprzedawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wystarczy tylko odkręcić te torx-y i wyjąć lampę a potem włożyć z powrotem i nie trzeba nic regulować? A soczewkę czym czyścicie?

no pewnie... 3 minuty zabawy i później tyle samo z założeniem...

tylne torxy się nie odkręca tylko luzuje :wink4: - tylko żeby lampę puściły

a przy zakładaniu tylko dopasować w miarę równo pod zderzak i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie odświeżam temat. Na allegro można kupić rzekomo oryginalne żarniki w cenie ~150zł. Na innej aukcji sprzedawca straszy przed właśnie takimi chińskimi podróbkami.

Czy ktoś ma może jakiegoś linka ukazującego test takiej podróby i oryginału, po czym można rozpoznać oryginalny żarnik ?

http://moto.allegro.pl/zarowka-xenon-d1s-philips-zarnik-ksenon-audi-bmw-i1761966332.html [br]Dopisany: 28 Sierpień 2011, 10:55_________________________________________________Może się komuś przyda, nie wiem czy to prawda

"Na zdjęciach przedstawiłem jak odróżnić oryginał z chińska podróbką

1. Naklejka – każda żarówka ma inny numer (jeśli są te same numery – 100% chińczyk ).

2. Naklejka – kwadracik hologram - na oryginale każda żarówka ma inny układ ( ten sam układ - podróbka)

3. Po zdjęciu obudowy (można ją bez problemu zdjąć) na boku na oryginalnej żarówce widoczny hologram i numery ( brak – podróbka)

Niech Cię nie zwiodą także niby oryginalne opakowania – nie ma problemu zamówić je w drukarni.

Podałem tylko te różnice, które widać gołym okiem. Ponadto oryginał jest wyższy od podróbki i co za tym idzie bańka jest na innej wysokości – po włożeniu do reflektora jest inny kąt padania światła, co wpływa na źle oświetlenie drogi."

17826287791.jpg

17826287792.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam od siebie, że to nie hologram tylko qrcode i można go odczytać telefonem,

Generalnie dziwie się, że chińczyki nie zmieniają numeru seryjnego bo o ile do nadrukowaniu go na plastik potrzebny jest laser, to ta etykieta raczej nie stanowi problemu (nie takie rzeczy widziałem podrobione ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, odgrzewam kotleta,

czy macie jakiegoś zaufanego sprzedawce na allegro żarników d1s???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...