Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Przy wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy coś szumi


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem, nie wiem czy od zakupu auta tak było czy też nie, ale ostatnio zauważyłem, że podczas jazdy gdy wcisnę sprzęgło słychać jakby metaliczne szumienie i kręcenie się czegoś. Nie wiem czy to normalna sprawa ale wolę zapytać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem rowniez problem ze sprzegłem a mianowicie mój dylemat polegał na tym iż podczas ruszania auto sie trzęsło i przy wcisniętym sprzęgle na postoju słychać było dziwne trzaski, piski ogólnie nieprzyjemny dzwięk. Mechanik na początku stwierdził łożysko ale po rozebraniu sprzegła okazało sie że łożysko, docisk jak i tarcza jest ok. Zasugerował koło zamachowe dwumasowe :wallbash: i po wymianie wszystko jak reką odjął. troche kosztowna sprawa z wymianą ok 2 koła. No ale nic nie sugeruje musisz sprawdzic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto się nie trzęsie, ogólnie rusza bez problemu i biegi również wchodzą płynnie. Tylko tak jak mówię denerwuje mnie ten hałas podczas wysprzęglania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem przy 170000 i podobne objawy a przy tym sprzeglo slizgalo

auto nie mialo powera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 205tys ale dopiero na swieta zauwazyłem ten dzwiek jak pisałem juz wyżej przy wciśnietym sprzęgle dochodzący ze skrzyni. Biegi równiez wchodziły mi gładko jedynym objawem bylo to telepotanie przy ruszaniu i przy jezdzie na drugim biegu crążek zmainy biegów cały drżał . PO wymianie dwumasa ruszanie jest płynne ogólnie znikneły wszystkie niechciane opisane wyżej wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy przed wymianą da się jakoś sprawdzić to koło zamachowe dwumasowe? Czy aby na pewno ono jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z tym jeździć jeszcze, czy już trzeba wymieniać? Nic się nie powinno stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo, tzn. przy wciśniętym sprzęgle dziwne szumienie -jeżeli tylko szumi (nie ślizga się i nie telepie budą) to na 100% tylko łożysko dociskowe sprzęgła. Miałem ten obiaw już przy zakupie autka i przejechałem tak ponad 20 000 m, aż wczoraj wymieniłem -przy okazji wymieniania całego sprzęgła. Z tym, że jak już wybebeszysz wszystko to lepiej zainwestować i całe sprzęgło wymienić -no chyba że będzie w super stanie to inna sprawa :) -szkoda by było za jakiś czas płacić jeszcze raz za robociznę, a tania nie jest :decayed: ogólnie uszkodzenie tego łożyska obiawiające się szumieniem, raczej nie pociąga za sobą żadnych innych skutków w postaci awarii... tylko to denerwujące szumienie :kwasny:

Na Twoim miejscu poczekałbym na jakąś poważniejszą awarię sprzęgła (jak np. skończenie się tarczy) i wtedy wymienił komplet za jednym zamachem -a teraz podgłosiłbym poprostu radio :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest akcja serwisowa Audi miedzy innymi jest montowana odatkowa obudowa sprzegła bo ponoc mogą sie przedostawac nieczystosci ktore uszkadzają sprzegło aso robi to bespłatnie ja sie już umówiłem na 01,16 trzeba tylko podac nr vin i Pani lub Pan powie czy sie łapiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest akcja serwisowa Audi miedzy innymi jest montowana odatkoba obudowa sprzegła bo ponoc moga sie przedostawac nieczystosci ktore uszkadzają sprzegło aso robi to bespłatnie ja sie już umówiłem na 01,16 trzeba tylko podac nr vin i Pani lub Pan powie czy sie łapiecie

Możesz coś szerzej powiedzieć o w.w. akcji, ponieważ na wtorek jestem umówiony na wymianę sprzęgła, a o żadnej akcji nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem powiedzieli mi w aso w VW ze mam sie skontaktowac z aso co ma koncesie na audi,no wiec zadzwoniłem do Króla Knapika w Rzeszowie podając nr.vin auta umówiłem na tą akcje czyszczenia podszybia i montaż dodatkowej osłony sprzegła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli sprzęgło działa O.k. to ja bym się nie spieszył z wymianą łożyska wyciskowego a tym bardziej sprzęgła, Na takim szumiącym możesz jeszcze pojeździć długo, chyba że cię to denerwuje

lub latasz w długie zagraniczne traski. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...