Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Klakson - Pomóżccie, przestał działać .

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Któregoś dnia na wskutek irytacji przytrzymałem około 15 sekund wciśnięty klakson... Ku mojemu zdziwieniu przestał trąbić. Jak się okazało po podniesieniu maski i oglądnięciu tego "ustrojstwa" moja niunia posiada tylko jedną z dwóch jak już zdążyłem sprawdzić trąbek. W miejscu gdzie powinna być druga zwisa jedynie kabelek. Co dziwne, co jakiś czas zadziała klakson - znaczy ta jedna trąbka. W tej chwili jednak dusząc na kierownicę słyszę jedynie ciche "klik" gdzieś z lewej strony - okolica bezpieczników. Poradźcie, co mam wymienić? Jakiś bezpiecznik? By choć jedna trąbka na nowo ożyła? Czy wystarczy jedynie kupić kompletny - podwójny (dwie trąbki) klakson? Pytam, bo w lutym przegląd, a i mruganie na piratów drogowych mi się znudziło...[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 21:42_________________________________________________Nikt nic nie wie? Powiedzcie chociaż czy to cykanie to zdrowy objaw... Będę wiedział, że problem leży w trąbkach a nie elektryce.

Opublikowano

hej ja wymienilem bezpiecznik a pozniej zalozylem nowe fanfary i wsio dziala zacznij od bezpiecznika :good:

Opublikowano

tego ci nei powiem sprawdzalem kazdy pokolei probówka

Opublikowano
  • Autor

No okej... Ale słychać specyficzne kliknięcie w okolicy bezpieczników z lewej strony kierownicy gdy nacisnę na klakson na kierownicy.

Opublikowano

No okej... Ale słychać specyficzne kliknięcie w okolicy bezpieczników z lewej strony kierownicy gdy nacisnę na klakson na kierownicy.

jeżeli słychać klikanie to prawdopodobnie przekaźnik - jedna z tych kostek co są pod osłoną nad pedałami :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie tak... A więc wina będzie leżeć po stronie samych piszczałek raczej... Poprawcie mnie jeśli się mylę...?

Opublikowano

Dokładnie tak... A więc wina będzie leżeć po stronie samych piszczałek raczej... Poprawcie mnie jeśli się mylę...?

obie na raz raczej nie padły... gdzie to klikanie słychać?

Opublikowano
  • Autor

Jednej nie mam jak pisałem (wisi sam kabel)... Klikanie z okolicy przekaźników... z lewej przy kieracie.

Opublikowano

Jednej nie mam jak pisałem (wisi sam kabel)... Klikanie z okolicy przekaźników... z lewej przy kieracie.

syrenki zostaw w spokoju... na 100% padł Ci przekaźnik... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

A ktoś zna etkę tego przekaźnika, jaki to ma być?

Opublikowano

A ktoś zna etkę tego przekaźnika, jaki to ma być?

no niestety z tym Ci nie pomogę... ale przysłuchaj się który "tyka" i sprawdzaj wyciągając :wink4:

potem z numerem części (jest na przekaźniku) do ASO :good:

Opublikowano

Skoro słychać jak przekaźnik tyka to po co ma go wymieniać, no chyba ze ma uszkodzony styk w pierwszej kolejności to zobacz czy masz napięcie na wtyczkach od piszczałek, możesz to sprawdzić miernikiem albo podłączając tam żarówkę

Opublikowano

Skoro słychać jak przekaźnik tyka to po co ma go wymieniać, no chyba ze ma uszkodzony styk w pierwszej kolejności to zobacz czy masz napięcie na wtyczkach od piszczałek, możesz to sprawdzić miernikiem albo podłączając tam żarówkę

jeszcze zależy jak tyka bo mi jak takowy poszedł to było to dosyć uciążliwe

Opublikowano

Miernik albo żarówka z kabelkami i sprawdź czy napięcie pojawia się po naciśnięciu klaksonu w kostce od syreny i będzie wiadomo :cool1:. U mnie było tak samo a poszła syrenka :wallbash:

Opublikowano

Można też spróbować reanimować syrenę ewentualnie podregulować bo jest tam zaplombowana śruba od wewnętrznego styku bądź też przeczyścić ten styk mi się to udało lecz już nie buczała tak głośno bo ciężko jest ustawić z powrotem membranę bo obudowa jest zagniatana.

Opublikowano

tu masz dokładny opis bezpieczników http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_elektryczny/opis_bezpiecznikow-t7319.0.html

być moze blaszki w kierownicy sie nie zwieraja i klakson nie działa

Jak by blaszki nie zwierały to by nie było słychać przekaźnika.

Dokładnie tak... A więc wina będzie leżeć po stronie samych piszczałek raczej... Poprawcie mnie jeśli się mylę...?

obie na raz raczej nie padły... gdzie to klikanie słychać?

Kolega piszę że miał tylko jedną trąbkę.........

Skoro słychać jak przekaźnik tyka to po co ma go wymieniać, no chyba ze ma uszkodzony styk w pierwszej kolejności to zobacz czy masz napięcie na wtyczkach od piszczałek, możesz to sprawdzić miernikiem albo podłączając tam żarówkę

Zdecydowanie żarówkę, miernik niejednego już wyprowadził w pole....... :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.