Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Rozrząd 2.5 TDI (BFC) jaki zestaw polecacie


arto19

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie jaki zestaw polecacie do wymiany rozrzadu wiem wiem ze juz bylo ale mnie chodzi o zaminniki dokładnie nie o wszystkie pasek pompa napinacze oryginał. Chodzi dokładnie o rolki. Wymiana rozrzadu kompletna :)[br]Dopisany: 05 Styczeń 2010, 17:06_________________________________________________machanior zaproponowal mi zestaw SKF + paski gates popychacz LUK + podkladki = 3000 zł czy to dbry zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ale czesci kupuje warsztat i za wszystko ori SKF + GATES ale dosłownie wszystko 15 elementaów w tym tłumik drgan + cztery paski termostat to bedzie ok 2000 zł + popychacze LUK + pchełki 770 zł + uszczelki pod pokrywy czyszczenie EGR dolotów wymiana simeringów na wałkach wymiana oleju Motul + filtr robota ok 300 przy rozebranym przodzie (mały dzwonek wiec przy okazji zrobie wszystko). Nie chce czesci z allegro bo nie wiem co to jest a tu mam gwarancje producenta i rekojmie warsztatu. A tobie jak sie spisuje ten rozrzad jaks róznica po założeniu? Robiłeś też hydraulikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wymieniasz hydraulikę, już podlega wymianie czy tak profilaktycznie ładujesz kaskę w auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ni

Wiem wiem ale czesci kupuje warsztat i za wszystko ori SKF + GATES ale dosłownie wszystko 15 elementaów w tym tłumik drgan + cztery paski termostat to bedzie ok 2000 zł + popychacze LUK + pchełki 770 zł + uszczelki pod pokrywy czyszczenie EGR dolotów wymiana simeringów na wałkach wymiana oleju Motul + filtr robota ok 300 przy rozebranym przodzie (mały dzwonek wiec przy okazji zrobie wszystko). Nie chce czesci z allegro bo nie wiem co to jest a tu mam gwarancje producenta i rekojmie warsztatu. A tobie jak sie spisuje ten rozrzad jaks róznica po założeniu? Robiłeś też hydraulikę?

Wiem wiem ale czesci kupuje warsztat i za wszystko ori SKF + GATES ale dosłownie wszystko 15 elementaów w tym tłumik drgan + cztery paski termostat to bedzie ok 2000 zł + popychacze LUK + pchełki 770 zł + uszczelki pod pokrywy czyszczenie EGR dolotów wymiana simeringów na wałkach wymiana oleju Motul + filtr robota ok 300 przy rozebranym przodzie (mały dzwonek wiec przy okazji zrobie wszystko). Nie chce czesci z allegro bo nie wiem co to jest a tu mam gwarancje producenta i rekojmie warsztatu. A tobie jak sie spisuje ten rozrzad jaks róznica po założeniu? Robiłeś też hydraulikę?

ja nie kupowałem na allegro, wszystko miałem kupowane przez warsztat w intercarsie jeden z lepszych zestawów, do tego miałem zakładane nowe wałki i jeszcze i cały osprzęt do nich - koszt też ponad 1000 (mam gdzieś faktury w aucie ale nie pamiętam szczegółów)

700 dałem za całą robote, rozrząd+wałki, w sumie mnie wyszło ok 3000, (aha jeszcze odma obowiązkowo przy wymianie wałków+200zł) oleje i filtry kupowałem sam

...cóż tu dużo gadać poprostu leje gnojówe i jeżdże, zrobiłem 25 tys przez pół roku, noga w podłodze jak tylko sie da - no bo nie po to kupowałem 2.5 :naughty:

silnik przy -20 kręce jakieś 2 sek. przy -5 na dotyk, nic nie kopci, oleju nie bierze nic, do paliwa - depresator

czy jest różnica po założeniu? nie wiem bo fure kupiłem z defektem wałków i robiłem wszystko odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie po to założyłem ten wątek za robote chce ok 800 rozrzad oleje filtry simeringi na walkach czyszczenie nowej odmy EGR doloty ale zastanawie mnie cena samego rozrzadu 1660 za wszystko oprocz napinacza hydraulicznego czyli tłumika czyli dodatkowo 300 zł wszyskie paski GATES + reszta SKF troche nie wiem co robic pewnie jutro podzwonie do INTERCARS i zapytam ile co kosztuje :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tutaj sie z toba nie zgodzie w ASO vw jako zwykły klient mam 7% a mój mechanik na ok 12 % wiec przy 2000 zł to jest różnica ok 100 zł, wiec wydaje mnie sie ze ktos chce mnie zrobic w balona, jutro sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniałem cały rozrząd w moim 2.5 jakiś 1 miesiąc temu.

Ja zmieściłem się w 4,3k zł z wymianą całego rozrządu włącznie z pompą wody wszystkie rolki, napinacze i paski, do tego doszło jeszcze tak, uszczelnienie silnika z dołu, co okazało się słuszną decyzją bo jak mechanik zdjął miskę to znalazł co nie co w niej, okazało się że to kawałek dźwigienki.

Poszedłem dalej i rozebrałem klawiaturę i okazało się że jednej brak, potem wymiana szklanek, (szklanki były miękkie co nie które) dźwigienek i pestek, wałki były ok jak nowe. Stwierdzono ewidentnie że ktoś wymienił same wałki. Mechanik stwierdził że są w wersji twardszej bo mają inne wykonanie i że takie nie były montowane jako oryginały, coś o tym wie bo pracuje w ASO Audi 15 lat. Górne uszczelki, nowe filtry i olej, termostat plus płyn, robocizna warsztatu w Gdańsku.

To na tyle i tak jestem szczęśliwy bo teraz samochód całkiem inaczej się zachowuje ma inny głos i lepiej się wkręca. A wcześniej miałem dziwne odgłosy metalicznego klepania. Teraz tego brak :>

Koszty:

Uszczelnienie silnika 700zł części plus oleje i płyny

części do rozrządu dzięki koledze z klubu 1500zł

komplet dźwigienek szklanek i pestek 1150 kupiłem na alledrogo kute ponoć INA

robocizna 1000zl

tak więc 3000 zl to trochę mało aby zrobić wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tutaj sie z toba nie zgodzie w ASO vw jako zwykły klient mam 7% a mój mechanik na ok 12 % wiec przy 2000 zł to jest różnica ok 100 zł, wiec wydaje mnie sie ze ktos chce mnie zrobic w balona, jutro sprawdze

Zadzwon do Intercarsu ale oni tam mają chore ceny jak ktos dopiero u nich zaczyna kupować i do tego detalista.

Ja mam u siebie w mieście w VW 15% i nie mam zadnej firmy poprostu sie ma znajomosci :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and76sz podał realne koszty, jak wymienialem rozrzad u siebie, to za wszystkie czesci + olej + filtry + wiskoza zaplacilem 2300PLN po naprawde duzych znizkach (mniej wiecej jak u TOM77). Do tego robocizna 1100PLN (rozrzad, uszczelnianie silnika, przeglad).

3000 ?, rozumiem że razem z robotą ale to i tak za dużo!!!

...ja robiłem na dobrym zestawie Gates+SKF , pompa, termostat - nie pamiętam nazwy ale tez dobre, 1100 zł + 700 robota

... popatrz na allegro ori zestaw chyba 700zł

Jesli zaplaciles 1100PLN za czesci, to nie wymieniles kompletnego rozrzadu. Bylo juz na ten temat sporo na forum.

To co jest na allegro za 700PLN to nie sa kompletne zestawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Flyer. W moim przypadku rozrząd to koszt ok 2100 zł bez wiskozy i tłumika drgan paska PK (pompa alternator) plus uszczeli simeringi popychacze pchełki to bedzie ok 3500 z robota.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 17:47_________________________________________________Właśnie odebrałęm furamnke z warsztau wymieniry rozrzad liftersy płyn G12 nowy Motulek X-cess. Wszystko super oprócz jednej małej niespodzianki otóż na jednym wałku mam wytarte dwie krzywki ok -0,03 i na drugim wałku jedna krzywka wytarcie 0,03 mm moechanik stwierdził ze jak bede dbal o oliwku to przeleci 100 tkm bez problemu. Co wy o tym sądzicie. Meirzył ktoś z Was wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kolejnej wymiany rozrządu w mojej A4 2,5 tdi, 2002 avant BFC. Przewaliłam sporo wątków na forum ale nie znalazłam nigdzie części jakie obejmuje taka wymiana, w moim aucie konkretnie. Ostatnim razem za nastawiacz kąta wtrysku i wymianę rozrządu zapłaciłam bagatela 6 tys. zł. Perspektywa powtórki mnie przeraża. Pan stwierdził, że kompletny rozrząd jest w moim aucie bardzo drogi i składa się z wielu części, ogólnie mogłam sobie kupić 1,9 a nie takiego "złoma" :D moge podac nr vin jesli jest potrzebny :

WAUZZZ8E73A210169.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon do Tomka, przygotuje Ci odpowiedni zestaw:

http://www.a4-klub.pl/smf/czesci_w_super_cenach_z_hurtowni_duze_upusty_dla_klubowiczow-t30793.0.html

Z tego co wiem w Łodzi nie ma sensownego mechanika od tych silnikow... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś :D niech Cie...ostatnio robiłam rozrząd w Diesel Service w Łodzi, u Pana Sołtyszewskiego, blisko Castoramy. Zrobił super, fura fruwała jak trzeba, tylko ta cena.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo znajdź warsztat, który na markowych zamiennikach (pierwszy montaż) zaoferuje części i usługę. Wtedy masz gwarancję na całość w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...