Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Webasto nie działa VAG 1414,1407,1406

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam zaraz po zakupie kilka razy uruchomiłem (kociło trochu)

Niestety teraz chce i nie działa.

Jest to webasto fabryczne po załączeniu po może 30s się wyłącza

Mam takie kody usterek VAG

Przy pierwszym odczycie

1414 Wentylator powietrza spalania - V6

41-00 - Blocker or no Voltage

1407 Przerwy w wytwarzaniu płomienia

35-00

1406 Brak wytwarzania płomienia

35-00

1414 Wentylator powietrza spalania - V6

42-10 - Speed Deviation too High - Intermittent

Po skasowaniu i ponownych próbach włączenia

1414 Wentylator powietrza spalania - V6

41-00 - Blocker or no Voltage

1414 Wentylator powietrza spalania - V6

42-00 - Speed Deviation too High

Może ktoś wie czego się zaczepić no i z ETKI wychodzi mi że urządzenie jest po stronie kierowcy z przodu chyba nisko wieć raczej wyciąga sie je w dół spod auta ?

Czy aby na pewno może ktoś przerabiał podobny temat

Opublikowano

Witam

Właśnie mam ten sam problem

tzn mi wywala tylko :

01414 - Combustion-Air Blower (V6) 
 42-00 - Speed Deviation too High

Objawy takie jak u Ciebie.

Jakbyś coś się dowiedział to daj znać proszę.

Opublikowano

u mnie to samo ale po wpięciu w komputer nie widzi mi wogóle dodatkowego ogrzewania /webasto/ może ktoś wie jest gdzieś jakiś bezpiecznik ukryty od jakiegoś sterownika za info z góry dzięki a4 b7 model 2005

Opublikowano

A jakie macie webasta, takie co grzeją również płyn ("mokre"), czy tylko wnętrze samochodu? Bo ja mam delikatnie inny problem jak włączę to przez chwile chodzi a w momencie kiedy powinna się uruchomić pompa, która wymusza obieg wody to wtedy wydaje dziwne dźwięki i się wyłącza :(

Opublikowano
  • Autor

Chyba zbyt mała popularność Webasta i nie bardzo ma kto pomóc a szkoda

Moze ktoś znajdzie chwile i wyskrobie coś mądrego ;)

Opublikowano

Najczęstszy problem webasta to palnik lub wentylator.

Jeśli problem z płomieniem to chyba jasne o co chodzi.

Opublikowano
  • Autor

a wentylator to co wymienia sie jakieś łożyska ?

czy może trzeba nowy dać ?

gdzie kupic można ?

czy wentylator jest w środku urządzenia ?

Opublikowano

Jesli chodzi o wentylator to chyba cały kpl.

Jeśli o palnik to mozna wymienc jego elementy (czujnik plomienia, swiece jesli jest jego elementem, bo moze byc oddzielnie.) co nie zawsze pomaga.

Wentylator i palnik znajduja sie w urzadzeniu.

Tu masz przykladowy palnik.

http://moto.allegro.pl/item878049953_palnik_swieca_sztyft_zarowy_thermo_top_diesel.html

jeśli chodzi o naprawe to chyba samemu bedzie Ci cieżko.

Opublikowano

A jakie macie webasta, takie co grzeją również płyn ("mokre"), czy tylko wnętrze samochodu? Bo ja mam delikatnie inny problem jak włączę to przez chwile chodzi a w momencie kiedy powinna się uruchomić pompa, która wymusza obieg wody to wtedy wydaje dziwne dźwięki i się wyłącza :(

Jeżeli masz Webasto oryginalne to wyłącza sie samo w dwóch przypadkach :

1.Jeżeli masz niedoładowany akumulator (jest czujnik który wyłącza dając szanse potem jeszcze odpalić samochód)

2.Jest mało paliwa (rezerwa)

Opublikowano

A jakie macie webasta, takie co grzeją również płyn ("mokre"), czy tylko wnętrze samochodu? Bo ja mam delikatnie inny problem jak włączę to przez chwile chodzi a w momencie kiedy powinna się uruchomić pompa, która wymusza obieg wody to wtedy wydaje dziwne dźwięki i się wyłącza :(

Jeżeli masz Webasto oryginalne to wyłącza sie samo w dwóch przypadkach :

1.Jeżeli masz niedoładowany akumulator (jest czujnik który wyłącza dając szanse potem jeszcze odpalić samochód)

2.Jest mało paliwa (rezerwa)

ewentualnie jest jeszcze mozliwosc, ze pompa ma za ciezko i sie uklad przegrzewa i wylacza. moze tak byc gdy do ukladu byla wlewana woda i sie uklad zakamienil czego ci tn. soerenowi nie zycze.

Opublikowano

Dokładnie.W takie mrozy akumulator dostaje mocno w kość a webasto ma zabezpieczenie i samo zabezpiecza akumulator przy spadku jego wydajności i nie działa.Gdy na początku tygodnia było ok -10 u mnie wszystko działało ok,po dwóch dniach mrozów poniżej -20,mimo dodatku do paliwa- a w rurce doprowadzającej widzę paliwo- wiec to jest ok, wyłącza się po 2-3 minutach i nie może się rozkręcić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.