Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Elektryczna 2 nagrzewnica?


DaRo4422

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż mam pytanie, bo ni jak nie mogę znaleść odp.....

Gdy wymieniałem nagrzewnicę, zauważyłem, że za nią jest 2 podobna, tyle że na prąd.... Sprawdziłem prostownikiem i grzeje...

Ale tutaj moje pytanie:

Po co ona jest?

Kiedy i jak ją się włącza?

Auto jak jest zimne to w ogóle nie grzeje :thumbdown:

a chyba właśnie po to jest ta 2 żeby od razu elektrycznie ją nagrać i właściciel mógł się cieszyć wspaniałym ciepłym powietrzem 15s po uruchomieniu silnika przy -12........

Myślę że dobre opisałem temat i czekam na sugestie....

Jeśli ktoś wie ocb z tym to prosze o wyczerpującą wypowiedz i omówienie krok po kroku co z tym i jak......

z Góry thx

PozDro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat wykryłeś. Kiedyś pisałem że w zimę po przejechaniu 200 metrów z nawiewów leci ciepłe powietrze to się chłopaki śmiali (webasto nie mam) i chyba znalazłeś odpowiedź na moje pytanie dlaczego tak jest :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dodatkowe ogrzewanie, tak jak te 3 świece żarowe w B5, w B6/B7 dali nagrzewnicę elektryczną, jest montowana w dieslach bez webasto, z nim może go nie być.

Działa podobnie jak tamto rozwiązanie w B5, automatycznie: temperatura niższa niż 5 C, silnik włączony, temp płynu chłodniczego niższa niż 70 C...

Z tymi 15 sekundami nie przesadzaj :decayed:

Sprawdzałem ostatnio u siebie, wymrożone auto pod garażem, temp -10, po 1 km dmuchało ciepłym, po 2km, na maxa, po ok 3km wiatraki zwolniły do paru kresek, a w aucie gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta nagrzewnica ma jakis kod w wyposazeniu? Łatwiej by bylo sprawdzac, bez rozbiorki schowka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinna być standardowo, o ile nie ma webasto. Jeżeli jest to może jej nie być a ono przejmuje funkcję dogrzewania wnętrza.

Mam jedno i drugie, ale jak przeglądałem kody wyposażenia to nie rzuciło mi się nic w oczy. Jak wróci żonka to z ciekawości sprawdzę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe,ja u siebie sprawdze z wył.i wł.econ czy bedzie roznica z grzaniem w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej chodzi o tą nagrzewnię, jest napisane że w silnikach wysokoprężnych, a ona tylko tam występuje.

A benzyny to co, niby takie oszczędne, że nie trzeba tego wylączać? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to Bardzo latwo mozna sprawdzic czy dziala:)Ja u siebie jak włacze ogrzewanie na wlaczonym silniku to spada mi ladowanie akumulatroka a jak wyłacze to idze w gore:) Test byl taki ze faktycznie ona u mnie grzeje!!! Dobra sprawa!!!A Mowie o AUDI A6 w 1.9 AWX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...