Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Link4 -szkoda całkowita???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów , w niedziele 27 grudnia na parkingu przed biedronką, wjechał do mnie typ BMW-icą ;( po oględzinach rzeczoznawcy nadal czekam na wycene.... wkońcu puściły mi nerwy i dzwonię do siedziby link4 gdzie oznajmili mi że procedury się przeciągają ponieważ rzeczoznawca uznał szkode całkowitą :shocked: jakim cudem pytam bo uszkodzone były prawe dzwi, próg , nadkole, błotnik i lekko odarta maska :slina:

dlaczego wartość uszkodzeń przekroczyła wartość samochodu?

jaka może być wysokość wypłaty ze strony link4?

troche mnie to zaskoczyło i teraz sam nie wiem czy się cieszyć czy płakać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno w link4 bedz probowali Ci wmowic ze szkoda calkowita jest dlatego ze naprawa przekracza np 60% wartosci auta..

a to oczywisci nie prawda.

nie daj sie splawic glupim pisemkiem, zazadaj wyceny, zarowno auta jak i naprawy. na pewno smieszne rzeczy tam nawypisywali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz jest zadaj sobie pytanie czy może by było lepiej dla ciebie przyjąć kasę za szkodę całkowitą i sprzedać autko uszkodzone...

jeśli się mylę to popraw mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz jest zadaj sobie pytanie czy może by było lepiej dla ciebie przyjąć kasę za szkodę całkowitą i sprzedać autko uszkodzone...

jeśli się mylę to popraw mnie

boze widzisz i nie grzmisz...

nie chce mi sie po raz kolejny rozpisywac. ale po prostu rece opadaja...

a moze lepiej jednak dostac wiecej kasy i tez sprzedac auto nienaprawione :wallbash: :wallbash:

co za roznica czy go naprawi czy nie. wazne ze ma dostac tyle ile mu sie nalezy a nie tyle ile chca go wyrolowac w tej kijowej ubezpieczalni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a z tym co się należy i jaki mają obowiązek,to wiadomo jak się kończy w większości wypadków.Pewnie,że lepiej wziąć więcej kasy ale kto da.Z tego co widzę w tym kraju,to korzystniej dostać parę stów za małą ryskę,niż mieć pobite auto.Jak chcesz dużo kasy na naprawę we własnym zakresie-to szkoda całkowita.Jeśli bezgotówkowo-nie ma sprawy.Dadzą zarobić kolegom blacharzom.Wiem to z autopsji-jedna wielka mafia... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest szkoda całkowita ? i jeszcze z OC sprawcy ... chcą Cie ewidentnie zrobić w "Karola". Jeśli likwidujemy szkodę z OC sprawcy ubezpieczalnia ma obowiązek wypłacić do 100% wartości pojazdu z dnia zdarzenia. Nie ma czegoś takiego jak szkoda całkowita .. no chyba, że wartość naprawy przekroczy wartość pojazdu (wtedy co innego).

W skrócie jeśli auto jest warte 20.000 a wycena szkody na 19.000 muszą wypłacić 19.000 i tyle. Tak jest na gruncie OC. Jeśli nie to do Sądu i gacie im zmiękną.

Nie piszemy o AC bo to umowa ubezpieczenia, którą negocjuje się z Towarzystwem, jest to ubezpieczenie fakultatywne i Towarzystwo może wprowadzić swoje zasady rozliczania szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...