Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jak zmienić numer VIN w airbagu!?


heniooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem z air bagiem ze po uruchomieniu silnikai jego pracy okolo 15 min zapla sie kontrolka od AIR BAG. Po podjeciu kompa wychodzi ze jest nieprawidlowy numer VIN. Byłem u elektryka cos tam kombinowal i nie udało mu sie:/ Mówił cos ze by trzeba byo wymienic jakis sterownik w słupku środkowym i wtedy ladnie sie wszystko koduje, ale taka operacja chyba jest kosztowna. Mozne ktos zna lepszy i tanszy sposob.

z Góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to wina jest tasmy poduszki :mysli:

oczywiście auto kupiłeś bezwypadkowe? :polew:

zbedne i głupie komentarze sobie odpuśc kolego bo mozesz dostać niespodziankę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie zbedne komantarze nie sa tu mile widziane! Dla Twojego spokoju auto kupiłem bezwypadkowe, jeden element tylko malowany byl! sprawdzwone w serwisie!

a jesli chodzi o tasme to raczej nie bo by odrazu kontrolka wogole nie gasala tylko swiecila sie ciagle:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zajrzeć na ross-tech :) . Wchodzisz vag-iem w sterownik air-bag, klikasz adaptację (adaptation), wybierasz kanał 81, potem READ, wpisujesz wartość 02905 klikasz TEST potem SAVE i rozłączasz się z modułem airbag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten wątek. Mam zamiar zamienić poduszkę w kierownicy - kolega ma w swoim audi " bardziej czarną " i z idealnym ringiem niklowanym i taka by mi pasowała - nr. już sprawdziłem i są identyczne. Czy jak się zamienimy to trzeba wykonać jakąś adaptację vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten wątek. Mam zamiar zamienić poduszkę w kierownicy - kolega ma w swoim audi " bardziej czarną " i z idealnym ringiem niklowanym i taka by mi pasowała - nr. już sprawdziłem i są identyczne. Czy jak się zamienimy to trzeba wykonać jakąś adaptację vagiem.

Nie trzeba. Przepinasz z wyjętym kluczykiem ze stacyjnki, lub bezpieczniej z odpiętym akumulatorem; i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...