Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[C4 ABH] Spalanie oleju w 4,2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

mam pytanie do kolegów z v8 pod maseczką.

Moja v8 pali 1l/700km oleju

Dodatkowo czasami podczas odpalania lub hamowania silnikiem puszcza olejowego bąka

Zrobiłem już uszczelniacze , kompresję, próbę olejową i wszystko wygląda ok( ciśnienie na wszystkich cylindrach 12,5-13)

Nie mogę na to patrzeć we wstecznym lusterku i szukam rad.

Auto jeździ na pełnym syntetyku 5w40 i ma ori przebieg 199 tyś.

Czy wy też tak macie i jest to normalne?

[br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 15:04_________________________________________________widzę że wśród klubowiczów nie jest zbyt wielu użytkowników v8? :confused4:

Opublikowano

jezeli po0dasz odpalania puszcza baka to jest cos ewidetnie nie tak . zdarza sie czasami ze zapiekaja sie pierscienie olejowe na tłoku i wtedy kompresja bedzie ok a olej bedzie palił

Opublikowano

Niestety pierścienie zgarniajace olej zużyte. Koszt naprawy zapewne kosmos, a używki raczej lepszej nie znajdziesz.

Opublikowano
  • Autor

Niestety pierścienie zgarniajace olej zużyte. Koszt naprawy zapewne kosmos, a używki raczej lepszej nie znajdziesz.

ale czy przy pierścieniach nie kopciłąby cały czas?

bo moja kopci tylko przy rozruchu albo jak dłubo silnikiem hamuję.

Opublikowano

Trudno powiedzieć. Może zdejmij odmę i zobacz czy będzie to samo.

Opublikowano

mógł byc przegrzany silnik, cisnienie bedzie trzymał ale będzie żarl olej

Opublikowano
  • Autor

mógł byc przegrzany silnik, cisnienie bedzie trzymał ale będzie żarl olej

pocieszające ;([br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 18:16_________________________________________________

Trudno powiedzieć. Może zdejmij odmę i zobacz czy będzie to samo.

odmy czyste- już sprawdzałem

Ile może kosztować wymiana pierścionków w tym motorze?

Opublikowano

jutro sprawdze za ile mozna "wyrwac" pierścienie do ABH

uszczelniacze tez wartałoby wymienic :>

Opublikowano
  • Autor

jutro sprawdze za ile mozna "wyrwac" pierścienie do ABH

uszczelniacze tez wartałoby wymienic :>

uszczelniacze mam wymienione.

to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem.

Opublikowano

zmien na 10w40

Opublikowano

to nic nie da

Opublikowano
  • Autor

i tak zmienię bo syntetyk jest za drogi żeby go ciągle dolewać

Opublikowano

Zachciało Ci się V8... :tongue4:

Opublikowano
  • Autor

Zachciało Ci się V8... :tongue4:

no to ucz się na moich błędach bo tobie też sie chce.
Opublikowano

Za błąd to uważasz? :)

Chce, chce, bo wystarczy raz wsiąść do auta z V8 żeby nie chcieć już nic innego. :)

Opublikowano

sprawdzałem.... do ABH Goetze nie robi pierścieni ;( ;( ;(

chyba że sie dopasuje od innego 4.2 V8 bo srednica jest taka sama fi 84.5mm

koszt na jeden tłok to ok 60 zł

Opublikowano
  • Autor

to trzeba by mieć najpierw pierścień w ręce a dopiero potem szukać...trochę lipa

Opublikowano

pierscienie będą tez pasowac od 3.7

ta sam srednica

ale niestety najpierw trzeba rozebrac konia i szukac do niego pierścionków

Opublikowano
  • Autor

zobaczę co będzie się działo po wymianie oliwy na 10w40

Opublikowano

to nic nie da, przykro mi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.