Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

RNS-E ma wyprowadznie na przednie i tylne głośniki ... nie wiem jak osobno z subem, ale można spróbować rozszyfrować opis kostek lub eksperymentować z kabelkami przy kostce w oryginalnym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

RNS-E ma wyprowadznie na przednie i tylne głośniki ... nie wiem jak osobno z subem, ale można spróbować rozszyfrować opis kostek lub eksperymentować z kabelkami przy kostce w oryginalnym wzmacniaczu.

RNS nie ma osobnego wyprowadzenia na sub. Do Bose wzmacniacza idą tak jak piszesz 4 sygnały przód i tył i wspólna masa. Do zwykłego tylko sygnał tyłu a przód podłączony jest bezpośrednio z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a ma ktoś pomysł jak podpiąć 2 zestawy odseperowane [4glosniki] + sub ?

Na wiosnę też się zabiorę za audio - instalacja już jest ale nie mam kiedy zabrać się za zabudowę suba. Jeśli masz instalację 10 głośnikową to przód jest zasilany bezpośrednio z radia a tył masz aktywny poprzez wzmacniasz na subie.

Wg mnie są możliwe opcje:

a) 1 wzmak monoblok lub 2 kanałowy - sygnał z przednich prowadzimy do wzmaka i wyjście ze wzmacniacza mostkujemy pod suba

B) 1 wzmak 4 kanałowy - sygnał przodu mostkujemy i podpinamy pod wzmaka, jedno wyjście zasila przód drugie zasila suba (pytanie co zrobić z subem fabrycznym, nie wiem jeszcze po odsłuchu można porównać czy warto go odciąć)

c) 1 wzmak 4 kanałowy + wzmak 2-kanałowy lub monoblok (ewentualnie 5 kanałowy) - sygnały przodu i tyłu podpinamy pod 4-kanałowy wzmak a pod 2 kanałowy lub mono blol mostkujemy sygnał przodu i wyprowadzamy na suba

Chyba że ktoś ma inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! tak jak piszesz w "c" chce zrobić [glosniki przod tyl na 4 kanałach, sub na mono bądź 2kanalowym] mam system 10 głośników więc napewno nie skorzystam z głośnika w w przednim podszybiu i "subie" w półce. Tylko pytanie jak to podłączyć aby miało ręce i nogi ? chodzi mi o piny w rnse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem laikiem dopiero kupilem audi powiedzcie mi jak zdemontowac rnse mam dwa wyjmaki ori a musze zdemontowac bo mi jeden glosnik nie chodzi i feader jest pomylony do tego musze naprawic mechanizm dvd bo nie czyta plyt. a powiedzcie mi jest mozliwosc wymiany tej obudowy plastikowej dookola radia bo mam zniszczona od wyciagania przez kogos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć sobie półke pod kierownicą lub schowek , dwa wyjmaki wsadz z jednej strony a z drugiej dwa pilniczki do paznokci(lub coś podobnego) i wypchnij ją od tyłu :naughty:

co do wymiany panelu rns-a to można spoko wymienić , odkręcasz pare srubek odpinasz taśme od ekranu i zmieniasz(przy tej operacji wyciągając rns-a z auta otwórz sobie ekran i odpinaj zasilanie ,otwarty ekran podczas zdejmowania panela ułatwi sprawe :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow a ja myslalem ze to tak jak w gulfie moim ze z jednej storny sie wsadza i z drugiej i wychodzi :polew:

zeby kazdy wiedziel jakie mialem perwy w glowie ---> http://xarchiwum.pl/img/13/2555/2441.jpg haha

a tak wogule to po chyba trzeba jedno i drugie odrecic co nie?? bo ja wsadzisz z jednej i z drugiej strony wyjmaki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 4 dobre wyjmaki nic nie musisz odkrecac a navi wyjdzie do przodu calkiem normlanie ale jak mowie 4 dobre wyjmaki a nie badziew z allegro ktore sam kupilem i byly do D.U.P.Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to je natnij glebiej w tych wycieciach zak z 2 mm pilnikiem iglaczkiem potraktuj zeby dobrze zatrzaskiwaly i tez wyciagniesz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może odrysowany wzornik panelu klimatronika 2din ?chciałbym dociąć swój klimatronik i taki wzornik bardzo by mi to ułatwił :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może odrysowany wzornik panelu klimatronika 2din ?chciałbym dociąć swój klimatronik i taki wzornik bardzo by mi to ułatwił :naughty:

kolego lepiej kupic pod 2 din a nie bawic sie w jakies docinanie przeciez to nie jest drogie a co ori to ori

Koledzy mam pytanko zakupiłem RNS-E i będę chciał sam zamontowac i moje pytanko wiąże się z tym czy nie mam ktoś demontazu z 1din na 2din ilustrowanego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalem rade ale nie ogarniam tam nic musze posprawdzac ktory kabelek od ktorego glosnika a nie wiem jak sie do tego zabrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może odrysowany wzornik panelu klimatronika 2din ?chciałbym dociąć swój klimatronik i taki wzornik bardzo by mi to ułatwił :naughty:

kolego lepiej kupic pod 2 din a nie bawic sie w jakies docinanie przeciez to nie jest drogie a co ori to ori

Koledzy mam pytanko zakupiłem RNS-E i będę chciał sam zamontowac i moje pytanko wiąże się z tym czy nie mam ktoś demontazu z 1din na 2din ilustrowanego??

gdzies jest na bank wystarczy :szukaj:

A co do docinania, jak chłopak ma troche pojecia to zrobi sobie sam za friko i nie musi kupowac 2 din za jakies 250 zł w dobrym stanie, ja docinałem jak wielu innych i wyglada jak ori, to tylko kwestia chęci :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies jest na bank wystarczy :szukaj:

A co do docinania, jak chłopak ma troche pojecia to zrobi sobie sam za friko i nie musi kupowac 2 din za jakies 250 zł w dobrym stanie, ja docinałem jak wielu innych i wyglada jak ori, to tylko kwestia chęci :wink4:

Niestety nie ma już tej instrukcji na forum,link jest nieaktualny,niedawno szukałem i znalazłem na jakiejś stronce,także jakby ktos potrzebował to mogę przesłać.

a co do docinania to masz rację,bez sensu kupować klimatronik jak można dociąć o ile ma się jakieś w miarę zdolności manualne .robiłem to już w poprzedniej b6,wyszło super,wczoraj dociąłem w następnej b6 i wyszło też bardzo dobrze .Osobiście nawet bardziej mi się podoba klimatronik z aluminiową listwą :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki nie macie gdzieś tej instrukcji bo jutro montuje a mniej wiecej bym chciał widzieć gdzie co rozbierac bo wiecie jak to jest za pierwszym razem niewiadomo jak sie do tego zabrac :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki nie macie gdzieś tej instrukcji bo jutro montuje a mniej wiecej bym chciał widzieć gdzie co rozbierac bo wiecie jak to jest za pierwszym razem niewiadomo jak sie do tego zabrac :polew:

http://www.pvv.org/~shane/stasj/pics/motor/dokumentasjon/A4-S4_B5/Audi%20-%20FULL%20Installing%20Sat%20Nav%20in%20an%20A4.pdf

ten też sie przyda http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142028.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki nie macie gdzieś tej instrukcji bo jutro montuje a mniej wiecej bym chciał widzieć gdzie co rozbierac bo wiecie jak to jest za pierwszym razem niewiadomo jak sie do tego zabrac :polew:

http://www.pvv.org/~shane/stasj/pics/motor/dokumentasjon/A4-S4_B5/Audi%20-%20FULL%20Installing%20Sat%20Nav%20in%20an%20A4.pdf

ok dziękuje bardzo :good: jutro zaprezentuje efekty :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...