Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem nie równy przeswit miedzy oponą a nadkolem


kopytko80

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem miedzy opna a nadkolem przod 3.5 cm a tyl 2.5cm chcialbym zeby bylo rowno lub odwrotnie czyli przod na dol albo tyl do gory auto to a4 avant 1.9 tdi zawieszenie s line 2003r czyli -20 w dol - jezeli ktos to juz przerabial lub mial podobny problem to prosze od odp pozdro adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy a moze zeszlifowac troche przednie lub pod tylne cos podlozyc jakas guma -ale nie wszystkie tak maja widzialem auto kolegi Bart-s i ma tak jak powinno byc

[br]Dopisany: 12 Styczeń 2010, 20:04_________________________________________________a jezeli eibach to jakie fele mam 17 na lato nie chce zeby byl twardy lubie zawieszenie komfort+sport jakies -30 mm do dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy a moze zeszlifowac troche przednie lub pod tylne cos podlozyc jakas guma -ale nie wszystkie tak maja widzialem auto kolegi Bart-s i ma tak jak powinno byc

Chyba sobie zartujesz.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy a moze zeszlifowac troche przednie lub pod tylne cos podlozyc jakas guma -ale nie wszystkie tak maja widzialem auto kolegi Bart-s i ma tak jak powinno byc

[br]Dopisany: 12 Styczeń 2010, 20:04_________________________________________________a jezeli eibach to jakie fele mam 17 na lato nie chce zeby byl twardy lubie zawieszenie komfort+sport jakies -30 mm do dolu

Ja również, podobnie jak pokolorowany niedawno :kox: "zielonek" Jerz mam nadzieję, że chciałeś zażartować :gwizdanie:

B6 stoi niżej tyłem, a wyżej przodem, również na zawieszeniu -20 mm 1BE. na sprężynach Eibach nie zawsze wygląda to dobrze - wystarczy poczytać ten wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_sprezyny_eibach_prokit_czy_komplet_fk_high_tec-t90352.0.html

Bart-S ma u siebie 1BE, więc też nie sądzę, żeby miał super równe prześwity :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S ma sprężyny H&R -35. Eibach -30 w avancie tez różnie siada. Kolega Majki ma u siebie -30 w avancie B7 poszukaj, do 17 myśle ze będzie spoko już wyglądać, u niego równo siadło i ma 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryzyk fizyk z tymi spręzynami i obniżaniem, może być niby prawidłowo dobrane a usiądzie do d*py...

zauważyłme że w Avantach jest tendencja do faktu ze przód stoi wyżej..

w b7 na 1BA miałem równo do ziemi nadkole. 68cm z przodu i z tyłu.... to pomiar był poglądowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b7 na 1BA miałem równo do ziemi nadkole. 68cm z przodu i z tyłu.... to pomiar był poglądowy

a jaka była wartość od środka piasty do nadkola :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b7 na 1BA miałem równo do ziemi nadkole. 68cm z przodu i z tyłu.... to pomiar był poglądowy

a jaka była wartość od środka piasty do nadkola :?:

nie mam już tego pomiaru, ale wiem że kiedyś już to wałkowane na forum było, i mierzyłem od piasty jak ktoś tam się upierał że tak powinno sie mierzyć (bo tak rzeczywiście sie powinno) ale po zmierzeniu kilku aut na forum i kilku z życia i avantów i sedanów... zawsze na 1BA wychodziło 68cm.. tolerancja 2-3mm ze względu na różne koło, ciśnienie powietrza i inne pierdołki.

68 cm powinienes miec z tyłu i z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tolerancja 2-3mm ze względu na różne koło, ciśnienie powietrza i inne pierdołki.

jeśli robisz pomiary od piasty do nadkola to te "pierdołki" nie mają nic do tego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz myśle że 2mm róznicy to nie jest warte rozmowy... mierzysz od ziemi i masz 68cm i tyle... a jak zmierzysz od piasty tez jest dobrze. ale jeszcze potem idzmy w pedantyzm i sprawdźmy czy w bagazniku mamy to samo wyposażenie, czy np nie ma tam bufera Bose, czy koło zapas jest stalówka czy alu... never ending story i wówczas od piasty tez będziesz miał zły pomiar.

Jak pisałem mierzy się od piasty, ael róznice sa tak nie wielkie że szkoda sobie zawracać du.. :-)... bo wiesz nie każdy przyłoży co do milimetra do srodka piasty itp :-)

:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...