Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Zestaw KME + 2.8 v6 30V - co o tym sądzicie?


adigawi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam założyć gaz do swojej furki i zastanawiam się nad zestawem bazującym na KME. Jednym z głównych powodów był fakt, że to znajomy zajmuje się zakładaniem właśnie tych instalacji, więc ze spokojnym sercem pozostawie u niego moje a4, poza tym jego zakład mieści się 500m. od mojego domu więc jakiekolwiek strojenie i serwisowanie będzie dla mnie bezproblemowe. Co sądzicie o takim zestawie do takiego motoru? Liczę na wasze sugestie, ewentualne konfiguracje, znane z autopsji skutki uboczne tych instalacji i wszystko wszystko co moze mnie przekonać lub powinno zniechęcić do tej instalacji... pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o sam sterownik instalki kme jest on w zupelnosci wystarczajacy....najwazniejsze jest aby dobrac do niego odpowiednie graty takie jak wtryski i reduktor i ktos zeby to odpowiednio zestroil....ja sam mam u siebie instalke kme ktora byla juz w zakupionym przeze mnie samochodzie...jednak na samym wstepie mialem do wymiany wtryski (teraz wrzucilem magic jety i jak narazie po 5 tys km moge je polecic)...w nastepnej kolejnosci reduktor na bardziej wydajniejszy i jezeli moge cos doradzic to proponuje wrzucic cos konkretnego i nie sugerowac sie ze reduktor ktory w opisie ma do 250KM wystarczy....ja planuje u siebie zmienic na scorpiona gt (w opisie chyba do 360KM) chociaz tez nie wiem czy to bedzie dobry wybor...w konfiguracji sterownik kme i wtryski magic jety spalanie klaruje mi sie w granicach 12 litrow...najmniej wyszedl mi na trasie 10.5 l przy predkosci do 130km/h....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wchodzi w skład tego zestawu?

Ale reduktor jaki by niebył KME to bym sobie go darował przetestowałem golda i poszedl do śmietnika, wtryski w tym sioniku minimalnie magicjet żadne valteki ani typu raili.

-------------------

Wtryski pewnie horizon ci zaproponują bo takie widziałem w zestawach na stornie KME - niemam na ich temat zdania moze ktoś wie co to ?

Zapytaj ile czasu bendą zakładali ci instalkę jak powiedzą ze jeden dzień to oddajesz samochód na swoje ryzyko. Ten motor najlepiej zrobic na pojedynczych wtryskach tak zeby je schować pod osłoną, kolektor nawiercić w jego podstawie niedaleko wtrysków benzynowych a nie tam gdzie wiertarka sięgnie jak to znalazłem na zdjęciu pokazowym KME http://www.gazeo.pl/aktualnosci_z_kraju_i_ze_swiata.php?news_id=457 trzecia fotka - zbeszczeszczenie takiego potworka;( Jesli tak robia na szkoleniach to ja bym sie zastanowił czy im oddać samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cenne podpowiedzi; tak jak napisalem wcześniej osoba ktora bedzie mi zakładała gaz to mój znajomy, wcześniej pracował w KME, teraz sie zwolnił i otwiera własny warsztat. Powiedział że czas jaki bedzie mu potrzebny na założenie to +/- 3dni wiec ufam mu ze założy wszystko z głową. Ja co nieco wiem o gazie ale to tylko podstawy, więc jak możecie to piszcie całą konfigurację jaką wy byście polecili do tego auta. Założenie jest takie, żeby sterownik był KME, wtryski z tego co widzę to Magic Jet wystarzczające.... no a reszta: liczę na Was :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor scorpion najlepiej GT albo jak ktos sie che bawić to dwa najmocniejsze zavoli, filtr obowiązkowo matrix lub podobny żadnych papierowych przy magicjetach (jak sie nanie zdecydujesz i oczywiście pojedyncze mozesz przemyśleć jeszcze wtryski matrix) jeśli w reduktorze niebedziesz miał elektrozaworu to załużcie Valteka BFC no i miedź 8mm. Jakbyś chciał znac jeszcze jakieś szczegóły to pytaj:)

Rozumiem że komputer to diego g3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to bede powoli składał wszystko do kupy...:] zobaczymy co z tego wyjdzie..: jeszcze raz zaznaczam że znawca gazu to ze mnie nie jest wiec sorki za ewentualne błędy w opisie... :kox:

1. sterownik KME diego

2. wtryski magic jet

3. filtr matrix

4. reduktor skorpion gt

5. ...?[br]Dopisany: 14 Styczeń 2010, 20:29_________________________________________________i jeszcze raz dzieki za pomoc bo zależy mi żeby to jeździło po ulicach a nie od serwisu do serwisu...:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sterownik KME diego

Ale Diego G3 czy nie?? bo Diego to starszy sterownik który nieposiadał zdaje sie korekcji po temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski magic jet

:good:

A ile km na nich zrobiłeś że tak zachwalasz?

ja nie mam u siebie gazowni...sugerowałem się opinią znajomego który zakłada instalacje LPG :naughty:...z tego co pamiętam to mówił że są dość ciche, parametry tech. mają zbliżone do droższych matrix-ów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do JUBY_P :

sterownik chyba diego g3, bo to juz z tych nowych zestawów, co sie pojawiły ostatnio... generalnie to wy sie mnie nie pytajcie co tam bedzie założone, tylko doradzajcie co MA BYĆ założone: licze na wasze doświadczenie jako użytkowników gazu, a mnie wybaczcie niewiedzę w temacie. Chciałbym , żebyście mi skonfigurowali taki zestaw, żebym poszedł do zakładu i pokazał im to na kartce i powiedział: "taki zestaw chce mieć a jak wam coś nie pasuje to zapraszam na forum a4" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to wejdz na kuj-pom tam dwoch ma zalozona KME w 2.8 :hi: dosc dlugo i sa bardzo zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest koszt instalacji do 2.8 z wyregulowaniem?? bo zastanawiam się nad tym silnikiem ale tylko + LPG bo nie dużo drożej wychodzi niż 1.9 tdi:)

2600zl kumpel zakladal w toruniu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już bym gazu nie założył , zejdzie ci z miesiąc zanim ustawią odpowiednio , no i zaraz kolejne wydatki , świece , przewody raz w roku. Ogólny dyskomfort, jestem na etapie wyciągania instalki po 1,5 roku męczarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę troszke temat mam zamiar założyć gaz do mojego wozidła i mam dylemat jaki zestaw wybrać . Mogę wybrać BRC Plug&Drive za 4200 lub składak za 3600 -Sterownik Stag 300

-Reduktor Skorpion GT

-Wtryski Matrix lub Magic Jet

Za wszelkie sugestie będe bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...