Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] ORI ogrzewanie postojowe -strasznie dymi spod maski


augustA4

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu postanowiłem przy dużych mrozach wyprubować ogrzewanie postojowe. Niestety szybko wyłączyłem bo zaczeło strasznie kopcić zpod maski jakby sie silnik zaczo palić :decayed:

Wiem że odprowadzenie spalin znajduje sie przy lewym kole. i ztegio co widzialem jest dobrze podłączone do ogrzewania.

Pytanie co może być przyczyną takiego wielkiego kopcenia? :mysli:

Czy może to być spowodowane nie dopaleniem paliwa w ogrzewaniu przez wadliwą świecę? :mysli:

Panowie o co chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były już przypadki że sąsiedzi straż wzywali do stojącego na webasto autka... jesteś pewien że to nie normalny objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz i niech pochodzi dłuzsza chwile.

Jęśli nie przejdzie to znaczy, ze cos z palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie daj mu pare minut pochodzic po czasie powinno ustapic te kopcenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były już przypadki że sąsiedzi straż wzywali do stojącego na webasto autka... jesteś pewien że to nie normalny objaw?

Nie wiem czy to normalny objaw bo poraz pierwszy użyłem ogrzewania i nie wiem czy tak mam być. Przyznam szczerze że przeraziło mnie to kopcenie i po niecałej minucie wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze mi chodziło webasto miałem to samo sprawdż sobie ten kominek pod lewym kołem czy nie zatkał ci się błotem ja wygrzebałem błoto i wszystko było ok

pozdrawiam

tez sie nad tym zastanawiałem. Niestety nie miałem czasu i miejsca żeby to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien że to nie normalny objaw?

To nie jest normalny objaw, u mnie nic nie kopci ani nie dymi, na początku podchodziłem do auta żeby sprawdzić czy to w ogóle działa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien że to nie normalny objaw?

To nie jest normalny objaw, u mnie nic nie kopci ani nie dymi, na początku podchodziłem do auta żeby sprawdzić czy to w ogóle działa :decayed:

przy pierwszym odpaleniu też nic nie kopciło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien że to nie normalny objaw?

To nie jest normalny objaw, u mnie nic nie kopci ani nie dymi, na początku podchodziłem do auta żeby sprawdzić czy to w ogóle działa :decayed:

przy pierwszym odpaleniu też nic nie kopciło??

Nic nie kopciło, tylko było czućspaliny jak sprawdzałem w garażu :decayed: , na zewnątrz nic nie widac i czuć, dlatego pisałem, że podchodziłem sprawdzać czy to ustrojstwo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy świecę można sprawdzić VAG-eim. Jak kupiłem auto to sprawdzałem jak to ustrojstwo funkcjonuje,o ile pamiętam to można było regulować dawkę paliwa czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz to sprawdzic wagiem. 18 aux.heat. sprawdz tam błędy. napewno jak cos bedziesz miał z palnikiem to wszystko ci wyskoczy. uwazam ze temat z dluzszym odpaleniem webasta nic nie da. centralka przykapca tylko w pierwszej fazie rozruchu kilka sekund. sprawdz to zebys sobie biedy nie narobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow,

Mam ten sam problem z org. postojowym grzaniem.

U mnie 3 dni temu kopcilo i smierdzialo ,teraz tylko lekko smierdzi ale system wylanacza sie po 30 sekundach :( i nic nie dziala

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jak pierwszy raz mi się odpaliło automatycznie webasto też byłem przerażony tym kopceniem na początku (tymbardziej że nie wiedziałem że w ogóle mam webasto ... ) ale potem się wszystkiego dowiedziałem. U mnie jest tak że jak temp. na zewnątrz spadnie poniżej 5 st. Celsjusza to webasto automatycznie się załącza po rozruchu żeby podgrzać silnik i skrzynię bo jest automat (chyba że motor jest ciepły wtedy się nie załączy). Można to wyłączyć wciskając ECON i już nie będzie odpalać automatycznie. Webasto ma to do siebie że na początku zawsze kopci dopóki się nie rozgrzeje potem (ok.2 min) już nie widać spalin. Webasto nie włączy się jeżeli jest rezerwa paliwa lub słaby akumulator. Może być również tak że załączy się, pochodzi trochę i jak wyczuje spadek napięcia na akumulatorze to też się samo wyłączy - to logiczne bo inaczej rozładowało by accu i wcale by się nie zapaliło. Accu musi być naprawdę sprawny bo będzie się rozłączać. U mnie aktualnie jest taka sytuacja że się rozłącza bo accu nie jest za tęgi chociaż z odpalaniem auta w te najcięższe mrozy nie miałem kłopotu. Jednak dla pewności podpinałem nowy accu i wtedy webasto chodziło bez problemu. Pozdr. Ant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu miałem u siebie to samo po zaparkowaniu w zaspie. Spaliny nie mialy jak wylatywać i ich nadmiar spowodował efekt "pożaru". Przytrafiło mi się to poraz pierwszy od dwóch lat. Przechodnie mieli niezłe miny, jeden typek stał przed samochodem i cały czas się tępo na niego patrzył - a ja stojąc na poczcie wyjąłem z kieszeni pilota i wyłączyłem ogrzewanie. Stojący Pan nadal medytował bo nagle przestało mu dymić :polew:

Żarty, żartami, ale trzeba uważać gdzie się staje, bo szkoda zniszczyć tak użyteczny zimą gadget.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku mam sprawne przed zima wymianiałem na nowy Bosch Silver 5.

Spróbuję włączyc go na dłużej tak jak kolega pisał ponad 2 minuty.

Jakiś miesiąc temu miałem u siebie to samo po zaparkowaniu w zaspie. Spaliny nie mialy jak wylatywać i ich nadmiar spowodował efekt "pożaru". Przytrafiło mi się to poraz pierwszy od dwóch lat. Przechodnie mieli niezłe miny, jeden typek stał przed samochodem i cały czas się tępo na niego patrzył - a ja stojąc na poczcie wyjąłem z kieszeni pilota i wyłączyłem ogrzewanie. Stojący Pan nadal medytował bo nagle przestało mu dymić :polew:

Żarty, żartami, ale trzeba uważać gdzie się staje, bo szkoda zniszczyć tak użyteczny zimą gadget.

skad masz baterie? ja niestety nie miałem jak kupywałem furę :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosemeyer, mozesz powiedziec co zrobiles zeby odblokowac "kominek" czy samo sie "oczyscilo" :)

Domyslam sie jak zabawie musialo to wygladac z tym przechodnim :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakis czas juz nie dziala, odkad pojechalem do specjalisty i stwierdzil ze na 90% kaseta jest walnieta, porozlaczal bezpieczniki i za taka usluge skasowal mnie 100zl :wallbash:

Acha jeszcze mnie poinformowal, ze nowa kaseta kosztuje 1650zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...