Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Autko za dużo pali 1.8 1995r prosze o pomoc


Redrick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a mianowicie autko mi pali około 20 litrów na stówke pojemność A4 to tradycyjna 1.8 z 1995 roku ostatnio wymieniałem termostat bo miał za małą temperature i podobno przez to tez wiecej pali. Myślałem że to sonda ale po podłączeniu pod komputer diagnostyczny nic nie wykazał więc nie wiem co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dużo, ale powodów może być cała masa. Jakie robisz przebiegi Krótkie długie? autko chodzi równo, zbiera sie dobrze ? Zbyt mało informacji aby konstruktywnie odpowiedzieć. I pytanie VAG nic nie pokazał czy nie pokazał błędu lambdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże na zimówkach to tez moze miec jakieś znaczenie ale nie tak duze. A przebiegi robie raczej krótkie z tym ze nie mam cieżkiej nogi. A auto chodzi równo troche wolno sie zbiera i stosunkowo wolno chodzi obrotomierz przy przygazowaniu swierzo kupiłem te auto i trudno mi powiedzieć czy tak powinno chodzić. a komputer nie wykazał żadnych błędów i był sprawdzany na dwóch komputerach

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto falowało na obrotach i osiągało temperature 70 stopni ale wymieniłem termostat i wyczyściłem przepływomierz i przepustnice obroty sa dobre ssanie sie wyłaancza temperatura dochodzi teraz do 90 czyli norma ale nadal dużo pali została by wymiana filtrów i sprawdzenie tego klimatronika i temp. silnika ale jak to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

naciskasz naraz guzik obiegu zamkniętego i guzik nawiewu na górną strefę. Potem + lub - przełączasz między kanałami, po wybraniu odpowiedniego naciskasz znowu obieg zamknięty i wyświetla ci dane. Temp silnika powinna być na 52 (jeśli nie trafisz tam na nią to poszukaj w sąsiednich kanałach, łatwo skumasz który to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLASNIE KOLEGO MAM TEN SAM PROBLEM.TYLKO JA MAM GAZ ZAMONTOWANY JAKIS TYDZIEN TEMU,WYMIENILEM WSZYSTKIE FILTRY,SWIECE,TEMO SILNIKA JEST U MNIE OK ALE PALI MI 17 L/100. TYLKO DZISIAJ OBROTY COS MI ZACZELY SKAKAC JAK PRZEGAZUJE GO TAK DO 4TYS I PUSZCZE GAZ TO OBROTY SPADAJA MI DO 500 ,700 POTEM SKACZA DO 1500 TAK ZE CZTERY RAZY I WRACA WSZYSTKO DO NORMY.WLASNIE SIE ZASTANAWIAM CO ROBIC???????

duże litery = krzyk

przepisz to proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. pomogło hamowanie biegami, zmana oleju i swiec. Palił 16 w miescie,a terqx jest 11-12

Nie depcz go powyżej 4 k, na zimym, a jak jest ciepły daj mu żyć się ,z tym, ze jak wdepniesz to chwilowe daje około 22 l.

NIe rób akcji tp. 1-50, 2-100, 3-150, 4-190, -5-220

Ten silnik nie lubi takich opcji. Masz inne potrzeby to zmień a4 na S4

elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego.Moze faktycznie jak bym jezdzil tak jak piszesz (1-50, 2-100, 3-150, 4-190, -5-220) to bym sie wcale niedziwil.A staram sie jezdzic ekonomicznie czyli max 3tys i max predkosc to 100km/h po miescie. I dlatego wlasnie dziwi mnie to spalanie. Tyle to mi palila mi Omega 2,5l !!!!!!!!!!!!!!

Moze w pon pojade gdzies na komp to moze cos wyjdzie.Pozdrawaim

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez auto falowało i mechanik wyczyścił mi przepustnice i obroty sa ok. co do spalania to wymieniłem świece wszystkie filtry olej.troche pomogło ale nadal pali w trasie 12 przy ekonomicznej jezdzie a w miescie lepiej nie pisac[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2007, 21:01 _________________________________________________co do kompa to nic nie wykazał w moim przypadku a był sprawdzany na dwóch kompach koledzy poradzili mi sprawdzic sonde bo ponoc nie zawsze moze wykryc błąd komputer ale jeszcze nie sprawdzałem bo i tak nie mam siana narazie na jej wymiane [br]Dopisany: 24 Czerwiec 2007, 21:04 _________________________________________________jeszcze co do mojego spalania to jak ruszam lub stoje w miejscu i gazuje to nie normalnie śmierdzi paliwem normalnie jak by było czuc że auto więcej pali bo wycieków żadnych nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...