Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Błąd po montażu tempomatu


sir_Gustavo

Rekomendowane odpowiedzi

W silniku pojawia się takie błąd, brak możliwości wykasowania.

18097 - Powertrain Data Bus: Implausible Message from Elect. Load Controller

P1689 - 35-10 -

Brak jakichkolwiek objawów, tempomat i pełny FIS działają OK.

Nie znalazłem nic konkretnego na ten temat w internecie.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na jakiś problem z przewodami, rozłóżcie jeszcze raz wszystko i dokładnie podociskajcie i poskładajcie wszystko od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowania rozumiem, że zrobione prawidłowo. To co mi przyszło teraz do głowy to czy wszystkie elementy wymienione tzn przede wszystkim moduł kierownicy pochodzą z B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł i manetka w 100% są z B6. Tego jestem pewien. Kodowanie raczej przeprowadziłem poprawnie. Poza tym jednym błędem nie było innych i działało wszystko od razu bez problemu.

---------- Post dopisany at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany at 14:58 ----------

Dzisiaj sprawdzałem i błąd się nie pojawił. Jeszcze zobaczę jutro. Może już będzie OK (mam taką cichą nadzieję :-)) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w necie piszą, że ten błąd dość często się pojawia. ale konretnej diagnozy nie znalazłem. Najszczęściej po prostu jest coś uwalone, albo manetka albo co bardzo prawdopodobne któryś z czujników albo sprzęgła albo hamulca.

Ktoś pisał, że błąd wywala tylko kiedy tempomat jest włączony. Może też być kwestia nie do końca poprawnego dopasowania numerów części tzn modułu kierownicy oraz samej manetki. Ale to tylko przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę tezę z wyłączonym tempomatem.

---------- Post dopisany 03-09-2012 at 20:59 ---------- Poprzedni post napisany 02-09-2012 at 21:26 ----------

Dzisiaj sprawdzałem znów błędy i nic nie było. Wyłączałem i włączałem i błąd się nie pojawił. Może to przejściowe i po czasie nie pojawia się już ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...