Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tournée po Europie


edi_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jeśli wszystko wypali to w wakacje wybieram się na małą wycieczkę:)

1IzIx0.jpg

Więc mam parę miesięcy na zebranie cennych informacji typu np. co w apteczce, jakie wymagania w danym kraju... Jeśli ktoś był w wymienionych krajach i wie co może niemile zaskoczyć i jak się przygotować żeby nie było takich niespodzianek to wszelkie porady mile widziane. Oczywiście mile widziane też propozycje miejsc wartych obejrzenia:) Aha, no i pewnie pojadą ze trzy auta, w tym jedno albo dwa na gazie, więc wszelkie porady co do tankowania itp też mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wszelkie porady co do tankowania itp też mile widziane:)

Jedziesz 2.7 BiT ? :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy masz taki plan ale proponuje zachaczyc o Bruxele, przepiekne miasto i jak dla mnie ladniejsze od Amsterdamu. w Holandii i Belgi bez problemu zatankujesz LPG i jest porownywalne, a moze i tansze niz u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy masz taki plan ale proponuje zachaczyc o Bruxele, przepiekne miasto i jak dla mnie ladniejsze od Amsterdamu. w Holandii i Belgi bez problemu zatankujesz LPG i jest porownywalne, a moze i tansze niz u nas.

o widzisz. To już widze że na pewno Bruksela też w planie będzie:)

końcówki do gazu takie same??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w brukseli masz fajne muzeum lotnictwa i motoryzacji w jednym miejscu, niedaleko konsulat polski, ogólnie jest na co popatrzeć, w pobliżu waterloo, jeśli lubisz historię. W wakacje ale nie pamiętam dokładnie kiedy w Antwerpii jest nawet spora wystawa samochodów, dużo amerykańców, jeśli jedziesz bez dziewczyny to możesz wieczorkiem skoczyć na Falcon Plaatz(albo jakoś podobnie)-aleje czerwonych witryn "sklepowych". Jak oglądałeś film "In Brugge" z Colninem od curuś, to tez warto zawinąć, w Gent jest festiwal piwa na wakacjach, też nie pamiętam już kiedy dokładnie, belgię możesz przejechać drogą wzdłuż wybrzeża. We Francji to sam pewnie dobrze wiesz, ze duuużo oglądania, w niemcowni do Inglostat, [br]Dopisany: 16 Styczeń 2010, 17:08_________________________________________________

nie wiem czy masz taki plan ale proponuje zachaczyc o Bruxele, przepiekne miasto i jak dla mnie ladniejsze od Amsterdamu. w Holandii i Belgi bez problemu zatankujesz LPG i jest porownywalne, a moze i tansze niz u nas.

o widzisz. To już widze że na pewno Bruksela też w planie będzie:)

końcówki do gazu takie same??

powinni mieć na stacjach adaptery, na wszelki wypadek zabierz 1 własny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki do gazu Niemcy możliwość tankowania bez końcówki na autostradach ale nie wszystkie są wyposażone w polskie dystrybutory (lepiej mieć adapter, czasem dostaniesz go na stacji jak dasz kaucje) aha gaz w cenie 0,58 do 0,62 na autostradach może być trochę droższy. Holandia tez potrzebna końcówka ceny tez kolo 0,60 centa. Francja prawdopodobnie ma inne końcówki do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Norwegię a szczególnie fjordy, co do prędkości to spacerowa, max dopuszczalna 80 ale widoki nie do opisania, wjazd do miejscowości płatny ale nie za drogo, proponuję skontaktować się z turdzim ew. _makki_ w celu uzyskania szerszych info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie wtracac, bo nie wiem czym sie keirujesz wybierajac trase..

ale jak juz tak sie zapedzisz wglab francji, to ja bym koniecznie dojechal tu :D

http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=830

a jak juz zajedziesz tam to naturalna koleja rzeczy jest powrot przez kilka innych ciekawych miejsc :

Maryslie, Cannes , Nicee i MonteCarlo - to polecam szczegolnie... dzieki temu ominiesz tez szwjacarie ktora moze i piekna ale slynie z nieprzychylneych policjanotw ktorzy za byle co potrafia sie neizle doczepic... a francuska trasa autostrada nad samym morzem to super widoczki ;]

jezdzilem troche do Cannes i naprawde klimatyczne miejsca tam sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdą propozycję rozważę:) Jak coś wyda mi się bardziej kuszącego do zobaczenia niż to co wypisałem to zmienie trase:) Chciałbym zobaczyć jak najwięcej jednak musze to zaplanować na dwa lub trzy tygodnie więc czasu tak naprawde nie jest dużo. Oczywiście jak wypali cały wyjazd to zrobie fotorelację na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cię niespecjalnie ciągnie do szwajcarii, to kieruj się wskazówkami OLO_GDA ,

to zrobie fotorelację na forum:)

najlepiej do działu warsztat-zrób to sam

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj tylko żebyś nie musiał tankować w nocy w NL bo z tym jest często problem :wink4:

poza tym Bruksela może i ładna ale tak niebezpieczny nie jest nawet Amsterdam...

generalnie pomysł świetny i sam mam taki zamiar na ten rok z tym że zachaczając jeszcze o Madryt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz w okolicach Bormio->Davos to tylko jedź trasą

Stelvio-> Bormio->Valdidentro->Livingo->Zemez->Davos

Ja zobaczyłem tą trasę w Top Gear i oni uznali te serpentyny za najlepszą drogę na świecie.

Zakręty są masakryczne, tylko przed wyjazdem lepiej wymień klocki i sprawdź tarcze hamulcowe bo ostro dostaną po d....

Ja zrobiłem sobie taki road trip po EU 2 latka temu i to był mój główny punkt programu. Trasę miałem trochę inna m.in. Monaco, wybrzeżem Morza Śrudziemnego (niezapomniane widoki), ocean we francji...

Naprawdę polecam (trasa Stelvio-> Davos masakra)

Masz tu kilka zdjęć poglądowych:

1Ml6xA.jpg

1Mle10.jpg

1xqo0A.jpg

rlBui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz w okolicach Bormio->Davos to tylko jedź trasą

Stelvio-> Bormio->Valdidentro->Livingo->Zemez->Davos

Ja zobaczyłem tą trasę w Top Gear i oni uznali te serpentyny za najlepszą drogę na świecie.

Zakręty są masakryczne, tylko przed wyjazdem lepiej wymień klocki i sprawdź tarcze hamulcowe bo ostro dostaną po d....

Ja zrobiłem sobie taki road trip po EU 2 latka temu i to był mój główny punkt programu. Trasę miałem trochę inna m.in. Monaco, wybrzeżem Morza Śrudziemnego (niezapomniane widoki), ocean we francji...

Naprawdę polecam (trasa Stelvio-> Davos masakra)

Masz tu kilka zdjęć poglądowych:

1Ml6xA.jpg

1Mle10.jpg

1xqo0A.jpg

rlBui.jpg

przepięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wracał przez Niemcy to rozważ trasę górą nad morzem 20stką z Libeck do Kołbaskowa. Jeśli nie chciał byś lecieć dużo przez Polskę to możesz przed granicą wskoczyć na Ring i zjechać do Berlina.

Po drodze masz fajne miasteczko nadmorskie Bremerhaven i starówkę Bremen, a w byłym NRD pięknie odrestaurowane zamki, starówki miasteczek i tanie hoteliki gdzie podają pyszne jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie samych Niemiec polecam także zachaczyć o malowniczo położone Nurburgring (najlepiej w weekend) oraz obowiązkowo Ingolstadt :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie pomysł świetny i sam mam taki zamiar na ten rok z tym że zachaczając jeszcze o Madryt :)

ja chciałem jeszcze Barcelonę, ale to kawał drogi żeby ją zobaczyć:)

Jak już będziesz w okolicach Bormio->Davos to tylko jedź trasą

Stelvio-> Bormio->Valdidentro->Livingo->Zemez->Davos

Ja zobaczyłem tą trasę w Top Gear i oni uznali te serpentyny za najlepszą drogę na świecie.

Zakręty są masakryczne, tylko przed wyjazdem lepiej wymień klocki i sprawdź tarcze hamulcowe bo ostro dostaną po d....

Naprawdę polecam (trasa Stelvio-> Davos masakra)

no właśnie kolego dla mnie to też główny punkt podróży :) Też widziałem w Top Gear. Dlatego niestety mimo że niektórzy odradzają Szwajcarię to musi być w programie.[br]Dopisany: 17 Styczeń 2010, 23:13:54_________________________________________________Zastanawiam się jeszcze jak rozwiązać sprawę noclegów. Myślę o namiocie ale czy są tam pola namiotowe gdzie będzie się można umyć itp. A może ktoś zna tanie noclegi (nie potrzebuje luksusów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie samych Niemiec polecam także zachaczyć o malowniczo położone Nurburgring (najlepiej w weekend) oraz obowiązkowo Ingolstadt :wink4:

Obowiązkowo Autobana nr 9 Berlin-Nurnberg-Igolstadt-Monachium jest bardzo malownicza w lecie ... jak i te miasta (bardzo polecam) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trasy dołączyłem przełęcz w Austrii którą się przejeżdza na wysokości 2500m n.p.m. (Stelvio ma coś ponad 2700). Nazywa sie to Großglocknerstraße.

Rozważam jeszcze jeden wariant. Zamiast Paryża zjechać nad Lazurowe Wybrzeże i w drodze powrotnej Venezia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...