Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z uruchomieniem A4


Gość Tomboy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem (moze mały może duzy - nie wiem). Pierwsze uruchomienie silnika...i musze go dlugo kręcić. wymieniłem świece - podpiąłem pod kompa i niby wszystko ok...Nie wiecie co to może byc???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze pod pojeciem wszytko ok tez masz na mysli kat wtrysku ....

swiece nie maja znaczenia ... jest goraco .... :twisted:

cos musi byc z ukladem zasialania paliwa ,pompa wtryskowa,moze zapowietrzony uklad,moze filtr paliwa zapchany .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

nie wiem czy Audi ma cos takiego jak miala Vectra#

otoz, kiedys mialem podobny przypadek w Vectrze, dlugie krecenie i takie tam, okazlo sie ze przewody zwrotone nie trzymaly cisnienia i cale paliwo wracalo do baku, nim zdazyl zassac trwalo to jakas chwile,

pytanie czy audi tez posiada takie przewody, ale to juz pytanie do specjalistow

moze sporobuj postawic auto na gorce przodem w dol i bedzie wtedy wszystko jasne czy to sa przewody

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie u siebie. spanky - czy rzeczy, o ktorych wspomniales moga miec rowniez wplyw na spalanie? jak sprawdzic kat wtrysku? czy zwykly mechanik mi to zrobi, czy moze musze jechac do fachowca? ja filtry mam powymieniane wiec odpadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie u siebie. spanky - czy rzeczy, o ktorych wspomniales moga miec rowniez wplyw na spalanie? jak sprawdzic kat wtrysku? czy zwykly mechanik mi to zrobi, czy moze musze jechac do fachowca? ja filtry mam powymieniane wiec odpadaja.

w benzynie to najwyżej kąt zapłonu możesz sprawdzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie u siebie. spanky - czy rzeczy, o ktorych wspomniales moga miec rowniez wplyw na spalanie? jak sprawdzic kat wtrysku? czy zwykly mechanik mi to zrobi, czy moze musze jechac do fachowca? ja filtry mam powymieniane wiec odpadaja.

w benzynie to najwyżej kąt zapłonu możesz sprawdzić :wink:

dzieki za uswiadomienie mnie! pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

nie wiem czy Audi ma cos takiego jak miala Vectra#

otoz, kiedys mialem podobny przypadek w Vectrze, dlugie krecenie i takie tam, okazlo sie ze przewody zwrotone nie trzymaly cisnienia i cale paliwo wracalo do baku, nim zdazyl zassac trwalo to jakas chwile,

pytanie czy audi tez posiada takie przewody, ale to juz pytanie do specjalistow

moze sporobuj postawic auto na gorce przodem w dol i bedzie wtedy wszystko jasne czy to sa przewody

pozdro

Karzdy samochód posiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile musisz go krecic?? 3 s ?? bo jezeli to jest czas tak krotki przy pierwszym odpalaniu to w normie z tego co wiem, ja mam benzyne ale z rnca musze tez pokrecic i mechanik powiedzial ze tak mam byc, poprostu olej silnikowy musi sie rozprowadzic, samochcody nowe potrafia duzej krecic niz (125p) mialem kiedys 125 i palil doslownie od dotyku ale to bylo bardzo zle z tego co mowili niektorzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem (moze mały może duzy - nie wiem). Pierwsze uruchomienie silnika...i musze go dlugo kręcić. wymieniłem świece - podpiąłem pod kompa i niby wszystko ok...Nie wiecie co to może byc???????

Odkręć osłone silnika i niech ktoś kręci rozrusznikiem patrz na przewody paliwowe przy pompie dokładnie w kawałek przezroczystego przewodu doprowadzającego paliwo do pompy wtryskowej. Jeżeli lecą banie to poszukałbym nieszczelności w układzie doprowadzenia paliwa. Te auta mają to do siebie że lubią się zapowietrzać. Sprawdz czy nieciągnie ci gdziś powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli lecą banie to poszukałbym nieszczelności w układzie doprowadzenia paliwa.
tia ... też polecam sprawdzenie przewodów paliwa do pompy, miałem takie same objawy w megacie dTi, jak był zimny to raz palił od kopa a raz musiałem go kręcić, czasimi krócej czasami dłużej...

P.S. Jeśli z pompą jest coś nie tak to powinno wyjść po podłączeniu do kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...