Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwny odgłos z silnika- krótki filmik z dźwiękiem


cayenne

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o opinie,czy wszystko jest ok. Być może jestem przewrażliwiony,ale słyszę jakieś dziwne odgłosy,jakby rzęźiło coś w okolicy paska rozrządu. Wymieniałem pasek i rolke jakos 2 m-ce temu. A co ciekawe jak jest chłodniej,tzn. ok 15 st. to słychać jak cykają tylko zaworki :wink: Na początku myślałem,że może to wisko,ale odgłos wyraźnie dochodzi z okolic rozrządu. No chyba,że ze mną jest coś nie tak,to to już inna sprawa :tongue:

http://ultrashare.net/hosting/fl/0bbdfdbb21

Tutaj słychać to wyraźniej

http://ultrashare.net/hosting/fl/5bf798193a

temat zmieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nic za bardzo nie słysze na filmiku, ale podejrzewam o jaki pisk moze ci chodzic.

U mnie tez sie tak dzieje. Myslalem, ze to wina paska, ostatnio wymieniłem wszystkie paski, rolke napinacza paska rozrzadu itd i nadal tak mi piszczy :embarrassed: .

Jak silnik jest zimny to słychac cykanie zaworow, a jak sie rozgrzeje to zaczyna piszczec. Podejrzewam, ze jest to jednak wisko, pisk moze sie "przenosic" i ciezko jest go zlokalizowac. Ja sie juz przyzwyczaiłem do tego :grin:

Ten typ juz tak ma :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no, starałem się jak mogłem :cool: Słychać najlepiej od 10 sekundy filmiku. Daj ucho bokiem do głośnika-ja wtedy słysze:P (tylko się nię nie śmiać proszę:):grin: Hydro wymieniałem. I to raczej nie jest pisk, a taki pusty dźwięk.Kurde jak Ty nic nie słyszysz to może ja mam omamy słuchowe :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

chyba udało mi się wyłowić ten dźwięk.

Jest on raczej na tyle słaby że nie warto się przejmować. Tyle rolek, łożysk, pasków, napinaczy itd jest że trudno dojść który to wydaje taki dźwięk.

Jeśli bardzo się uparłeś to sprawdź stan paska wielorowkowego i klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co tyle ceregieli?????

jedziesz do dobrego mechanika od silników,on bierze podobne słuchawki ,jak lekarz i bada.Po chwili wiesz juz co masz do wywalenia!!

pozdro

p.s. widze,ze nastała moda na filmy dźwiekowe/?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co tyle ceregieli?????

jedziesz do dobrego mechanika od silników,on bierze podobne słuchawki ,jak lekarz i bada.Po chwili wiesz juz co masz do wywalenia!!

pozdro

p.s. widze,ze nastała moda na filmy dźwiekowe/?/

Nie wiem w czym tkwi twoj problem.Forum wg mnie właśnie jest od tego,aby dzielić sie spostrzeżeniami,bądź rozwiązywać problemy. Przecież nikt Cie nie zmusza żebyś cokolwiek pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna to być smieszne/!/;trzeba być jasnowidzem żeby z tych nagrań wywnioskowac,gdzie tkwi usterka.Niektórzy poprostu,chca usłyszec,to co w danym momencie im pasuje,czyli :jeździj,u mnie tez tak warczy,dzwoni itd.!Jeszcze troche,to wysyłac bedziemy próbki oleju,smarów i gumy zeby ktos powiedział,czy dobry.Ludzie,nie wpadajmy w skrajności!!! :bicz:

Zgadzam się,ze forum jest od tego,aby mozna było sie poradzić,ale to zaczyna być kompletna zenada i to własnie przez takie diagnozy z "magnetofonu".W pewnym momencie to nie bedzie forum motoryzacyjne miłosników ooooA4,tylko jakis skecz fonograficzny!

Przepraszam tu,za zajmowanie miejsca w tak "powaznym" temacie,ale mam tez prawo zwrócic uwage,że jest on bez sensu!!

Chyba ktos zajmujacy sie powaznie tym forum powinien zwrócić uwage na te diagnozy"na słuch"?

:a4fan:

Ja naprawdę nie widzę, co Ci przeszkadza... Tutaj film mógłby się okazać pomocny, jeśli uważasz że to śmieszne to napisz to w "na każdy temat", a nie w dziale technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wymagam od kogoś żeby mi napisał,w czym tkwi problem? Nie wydaje mi się. Kto ma jakieś spostrzeżenia ten pisze i tyle. Jeśli moderatorzy się nie czepiają,to raczej nie widzę problemu,żeby zakładać tego typu tematy.

Z takim podejściem to śmiało możesz startować na prezydena. :cool:

Poprostu rewelka :cool: Proponuję zamknąć temat,bo kolega jeszcze zawału dostanie,no chyba,że masz cięzkie dni to wybaczam :wink:

zablokowany na prośbę autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...