Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Które a4 byście wybrali??


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat mam A497 r 1,8 125 KM benz + inst gaz BRC itd a zastanawiam się nad kupnem A4 1,9TDi 110KM wposażenie praktycznie identyczne oba avanty??? Który wybrać brat ma A6 w TDi i też 1,9 ale czułaśćią na gaz i wyjściem ustępuje mojej A4 . Którą wybrać piszcie wasze opinie pozdrawiam!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktora wybrac tzn ? Swoja czy TDi czy a4 tdi a A6 tdi ?? :roll: Jak masz swoja juz na gaz, a masz zmieniac tylko po to zeby miec TDI to chyba bez sensu, bo dolozysz troche kasy a teraz wiesz co masz ... No chyba ze a6 chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wojtas ten motyw z a6 brata to tylko chodziło mi o porównanie silnika ale nie jako wybór. Hmm masz racje pytam typowo od str technicznej. bo poza nią jest jeszcze spr. finasowa czyli możliwość zarobienia ( ale to drugi plan) . Interesuje mnie który bardziej jest

dynamiczniejszy i ekonomiczny??? dzięki wojtas za odp . Pozdrawiam Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytam z czystej ciekawosci...jak mu sie zbiera ta a6 w sporej budzie i małym silniku - pytam bo kiedys tylko to ze silnik 1,9 i automat powstrzymalo mnie przed zakupem a6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomboy braciak ma A6 99 1,9 TDi jak na dizla to mnie zaskoczył spoko można na trasie porwać sie za wyprzedzanie na prędkości, dobrze startuje z miejsca. Dla mnie osobiście jeden mankament jest głośny jak na dizla ale jak wciskasz gaz aż miło posłuchac jak turbinka pracuje. Pozdrawiam a ma manualną skrzynię be\gów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na osiągi lepszy będzie benzyniak wczoraj jak wracałem z zakończenia rokuszkolnego nie mogłem wyprzedzić gościa w 1.8 próbowałem dotąd aż jechałem 180 i zrezygnowałem a co do ekonomiczności to chyba TDI będzie lepszy :wink:

PS jednak co 1.8 to nie 1.6 a mogłem mieć 1.8 na pęłnym wypasie oprócz skóry tylko że miało przejechane chyba jak pamiętam coś koło 230000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli TDI jest w takim stanie jak twoje 1.8 albo w lepszym to bym sie nie zastanawial tylko zmienial ... :twisted: 125 kucy a 110 to nie znowu taka wielka roznica a masz pusty bagaznik spalanie rzedu 7-8 litrow gnoju no i tem moment :twisted: ... ktory łatwo i tanio mozna podniesc.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek mogłeś brać 1,8 ponieważ na audi kilomtry nie robią różnicy aż takiej ( taka marka) aletego nią jeżdzimy, pozdrawiam

No ale to co kupiłem tż ma troche wyposażenia a i ten przebieg gdy go kupowałem to miał coś ponad 86000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację ale 1,6 to na A4 toszeczkę za mało .Pewnie zrobiłbym jak ty i tez miałem taki wybór ale zdecydowałem na 1,8. Wszystko przed tobą nic nie stoi na przeszkodzie aby wymienic ja sie zastanawiam tz temat postu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem silnik 1.8 nie jest lepszy od 1.9tdi.Mysle ze TDI da sobie rade z 1.8 raczej napewno.Tdi ma bardzo dobry moment tak jak wspomnial juz o tym kolega spanky i najlepiej lubie sluchac jak turbinka pracuje hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Spanky wspomniałeś o podniesieniu momentu obrotowego napisz coś na ten temat.Szewczenko masz racje jak słucham w braciaka turbinkę to miód dla ucha heheheh super !!!! tylko sam dizel głośny( brat ma 1,9 tdi A6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Spanky wspomniałeś o podniesieniu momentu obrotowego napisz coś na ten temat.

potocznie nazywa sie to "ciptjuning" .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky sam już próbowałeś sam soft(zmiana wystarczy?) czy już grubsza robota nowy komp itd???

jeszcze nie ... dopiero zbieram zabawki .... :twisted:

ale tutaj sobie poczytaj ... jest juz kilku zawirusowanych uzytkownikow A4-Klub....

:arrow: http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=1063

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disel ma większy moment nie trzeba tak często redukować biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Murzyn co masz na myśli przyjemniej???? komfrt kultura pracy sil czy osiągnięcia> Nie mam doświadczeń z dislami dlatego pytam was o radę.

najlepiej by bylo, jakbys sam sprawdzil mozliwosci TDI bo ciezko to opisac, ale:

1.8 zeby jakos dynamicznie jechal musisz trzymac caly czas na wysokich obrotach, redukowac przy wyprzedzaniu itd, w dieslu jezdzisz momentem, a nie moca, od 1500o/min (na 5 ok 70km/h) masz juz go na tyle ze autko bardzo ladnie sie zbiera...glosniej w dieslu raczej nie jest bo caly czas jezdzisz w niskim zakresie obrotow...denerwuje tylko troszke klekot na 1 i 2 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...