Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Po wymianie pompy wody i termostatu silnik niedogrzany - jaka przyczyna?


Marcin1927

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam nie ciekawy problem:) poczatek mego problemu byl taki ze auto mi sie grzalo wymienilem termostat i nic nie dalo wiec sprawdzilem pompe wody i okazalo sie ze wirnik sie kreci a lopatki nie :) wiec wymienilem pompe wody oring pod obudowa termostatu zaczolem prace o 22:00 a skanczylem oki 3:00 nad ranem ale udalo sie odpowietrzylem i bylo fajnie do czasu (pompa nowa i termostat) po jakis trzech dniach w trakcie jady spadla mi temp. z 90 na 68 po dalszej jezdzie temp. jeszcze spadla i mam teraz problem nie moge wogle nagrzac auta prosze o pomoc dzieki z gory pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a termostat firmy Gates teraz mam zagadke :mysli:

według mnie to wina termostatu, trzeba było założyć ORI ew. WAHLER :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

Zrobiłem małą trasę z podpiętym vagiem celem sprawdzenia termostatu. Zauważyłem, że momentami temp. spada do 84 st. C. Czy to oznacza, że termostat już niedomaga?

Tak wyglądała charakterystyka w czasie pomiaru. 1 wykres przedstawia obroty; 2 spalanie w L/h; 3 natomiast to temperatura.

Emh_r.jpg

Trasa to kilka wzniesień i spadków. Stąd miejscami na wykresie przedstawiającym spalanie pojawia się magiczne "0" w czasie jazdy z górki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie termostatu to naprawdę prosta sprawa, odpalasz zimne auto i zostawiasz by pracowało na wolnych obrotach, po niedługim czasie przewód wodny dochodzący z góry chłodnicy powinien zwiększyć temperaturę, natomieast dolny wylotowy nie. Jeśli tak jest to termostat nie puszcza czyli silnik powinien się dogrzewać. Taka różnica temperatur powinna być aż wskaźnik pokaże prawie 90 stopni. następnie przy około 87-88 stopni termostat powinien się uchylić i cała chodnica oraz dolny przewód powinny zrobić się gorące. Wtedy jest ok, jeśli chodzi o dogrzewanie silnika...jeśli obydwa przewody wychodzący i wchodzącyu do chłodnicy nagrzewają się jednocześnie to termostsat puszcza i auto nie będzie się dogrzewać....

a swoją drogą, w moim AEB, przy temperaturze jaka panuje na zewnątrz (około -20 stopni) każde przegonienie autka rozgrzanego do 90 stopni powoduje obniżenie temperatury na wskaźniku do około 70-80 stopni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...