Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zapala się (!) na FIS podczas mocniejszego hamowania


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podczas hamowania z większej prędkości dziś zapaliło mi się info na FISIE (!) w kolorze czerwonym, na początku myślałem że to klocki ale klocki są w żółtej barwie na fisie :mysli:

Chciałem sprawdzić poziom płynu hamulcowego na poboczu, niestety było ciemno (droga ekspresowa) i po odkręceniu korka i włozeniu palca poczułem jakiś jakby guziczek i siatkę ale nie płyn hamulcowy, obok jest jeszcze jakaś mniejsza "pokrywka" z miejscem na monetę czy śrubokręt

jak sparawdzic poziom płynu hamulcowego i jak go ewentualnie dolać?

Lub co się mogło zepsuć? dodam że 9 na 10 ostrych hamowań się tak kończy. Po odpaleniu FIS mruga tez tą kontrolką i nie pisze ok, jeśli jednak pojadę długo spokojnie kontrolka gaśnie i gdy wtedy zgaszę auto i odpalę jest OK, do następnego mocnego hamowania.

Dodam że nie ma żadnej zmiany w hamowaniu auta anie niepokojących czy nowych dźwiękow w czasie hamowania czy jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle,ze to prblem czujnika w zbiorniczku-swojego czasu miałem tak samo,tylko podczas ostrych skrętów-pojechałem do sklepu ,kupiłem płyn hamulcowy i dolałem do pełna,zbiornik jest przezroczysty,więc bedziesz widziec ile jest-powinno być troche wiecej,niz polowa,tyle pokazuje kreska MAX-ja dolałem prawie do pełna-jak ręką odjął... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, abs działa bdb... przynajmniej tryka na lodzie i koła się nie blokują, zobaczę płyn dziś....

mogę dolać każdego dot4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie DOT4 dolewałem :wink4: uniwersalny do sprzęgła i sytemów hamulcowych,taki mi polecili w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, abs działa bdb... przynajmniej tryka na lodzie i koła się nie blokują, zobaczę płyn dziś....

mogę dolać każdego dot4?

najlepiej od razu wymien na nowy

nie rób dolewek czegokolwiek

http://moto.allegro.pl/item885239776_oryg_plyn_hamulcowy_do_vw_audi_skoda_1_litr.html

:good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

faktycznie jest na min~ na razie dolałem i nie zapala się już

Pytanie, jak długo się nie zapali? :naughty: przejrzyj dokładnie układ hamulcowy, czy gdzieś z tłoczków nie podcieka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, na razie się nie przejmuje, jak się zapali to będę szukał :)

do tłoczków są jakieś zestawy naprawcze czy trza zmieniać całe zaciski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, na razie się nie przejmuje, jak się zapali to będę szukał :)

do tłoczków są jakieś zestawy naprawcze czy trza zmieniać całe zaciski?

zestawy są, ale szukaj ori Ate, podróby nie wchodzą w rachubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów zapalił mi się (!) trochę to trwało ale jednak...

auto na podnośniku dokładnie obejrzane i.... co to jest co trzeba wymienić, naprawić?, zdjęcie robione od dołu auta

wyciek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzegło Ci normalnie działa? to co na zdjeciu to przewód do wysprzeglika sprzegła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszłej zimy został raz pedał w podłodze, jak go z 15minut trzymałem wduszonego. Co musze wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszłej zimy został raz pedał w podłodze, jak go z 15minut trzymałem wduszonego. Co musze wymienić?

Ja bym zaczął od tego tylko nie w używce

http://allegro.pl/audi-a4-wysprzeglik-1-9-tdi-2000r-i1202756401.html

+ odrazu nowy płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszłej zimy został raz pedał w podłodze, jak go z 15minut trzymałem wduszonego. Co musze wymienić?

cylinder główny ozn. TRW: PNA110 OE: 8E1 721 401 C, 8E1 721 401 G, 8E1 721 401, 8E1 721 401 K, 8E1 721 401 AG

cylinder roboczy ozn. TRW: PJH192 OE: 8E0 721 257 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są koszta nowych? :gwizdanie:[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 23:09_________________________________________________ok popatrzylem na allegro, na pewno tylkot o do wymiany? jak już dłubać to na całego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...