Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Zmiana kierownicy. Która pasuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

MAm pytanko odnośnie zmiany kierownicy w mojej A4. Aktualnie posiadam kierownice po lewej (jak na foto):

kierownicau.jpg

a chciałbym wstawić tą po prawej lub coś takiego:

dsfg.th.jpg

Moje pytanko, która z nich podejdzie w miejsce starej bez żadnych przeróbek i którą byście polecali.

Pozdrawiam

Opublikowano

siema, to wszytsko zalezy jaki jest gwint na kolumnie kierwoniczej, na starej kierownicy jest duży gwint, a na reszcze jest mały, wystarczy zmienic kolumne kierowniczą, to 5 min roboty, mam jak co kolumne z gwintem do tej nowszej kiery

Opublikowano
  • Autor

a ile byś za nią zawołał?

Opublikowano

50

Opublikowano
  • Autor

A czy przypadkiem na pierwszej fotce kierownica jest ta sama a różni się wyłącznie poduszką?

Opublikowano

A czy przypadkiem na pierwszej fotce kierownica jest ta sama a różni się wyłącznie poduszką?

dolne ramiona na tej po prawej są wyraźnie dłuższe

Opublikowano

jest też wykonana z innego materiału

Opublikowano

jest też wykonana z innego materiału

mam taką-1MR - Leather steering wheel, nie wiem z czego jest zrobiona ta po lewej

Opublikowano

Nie wiem, która wejdzie "tobie na gwint" ale ja osobiście bym polecił tą trzecią (trzyramienną - z wersji sportowej), co prawda takiej nie mam u siebie ale miałem przyjemność jeździć A6 s-line właśnie z taką kierą i muszę powiedzieć, że fajnie leży ona w dłoniach.

Opublikowano

ta s-line ma specjalnie wyprofilowanie trzymanie dla kciuka

Opublikowano

Nie wiem, która wejdzie "tobie na gwint" ale ja osobiście bym polecił tą trzecią (trzyramienną - z wersji sportowej), co prawda takiej nie mam u siebie ale miałem przyjemność jeździć A6 s-line właśnie z taką kierą i muszę powiedzieć, że fajnie leży ona w dłoniach.

ta s-line ma specjalnie wyprofilowanie trzymanie dla kciuka

dokładnie, to najlepsza kierownica do b5 :good: wiem bo mam i każdemu polecam taką zamianę

pete_ross u Ciebie będzie mały wieloklin kierownicy, żeby założyć tą po prawej z pierwszej fotki musiałbyś stosować przejściówkę, przelutować taśmę airbagu itd

najmniej inwazyjnym rozwiązanie będzie zamontowanie takiej (pasuje p&p):

35e14ed19ef5608am.jpg

zwróć uwagę że nieco się różni od tej "eslajnowej" z pierwszego posta (tamta jest z nowszych egzemplarzy, po 97' chyba)

ps fotka pożyczona od kolegi Dudi75 :hi:

Opublikowano

Szukaj kiery trójramiennej z roczników do 97

2gtrrx3.jpg

http://i49.tinypic.com/2gtrrx3.jpg

Według etki w twoim roczniku była montowana o numerze 4A0 419 091 BA

Opublikowano

To jak jesteśmy przy wymianach z ciekawości zapytam, czy w moim przypadku rocznik 98 (po I lifcie) jest jakiś problem z przerzuceniem z kierownicy czteroramiennej na s -line? Problem w sensie kombinatoryki tak jak to opisał michal_s87.

Opublikowano

problem opisany niżej, musisz zobaczyc jaki masz gwint na kolumnie i starej kierownicy, i kupic z takim samym gwintem s-line

Opublikowano

To jak jesteśmy przy wymianach z ciekawości zapytam, czy w moim przypadku rocznik 98 (po I lifcie) jest jakiś problem z przerzuceniem z kierownicy czteroramiennej na s -line? Problem w sensie kombinatoryki tak jak to opisał michal_s87.

Twój rocznik właśnie jest sporny z tego co wiem, część ma mały, część duży wieloklin. Najłatwiej odkręcić na chwilę poduszkę (dwie śrubki imbusowe z tyłu kierownicy, nr 4 na fotce Kowiego) i sprawdzić, wtedy będziesz miał 100% pewności, jeśli nie będziesz pewien to wrzuć fotkę, powiemy Ci czy to duży czy mały :wink4:

Opublikowano

To jak jesteśmy przy wymianach z ciekawości zapytam, czy w moim przypadku rocznik 98 (po I lifcie) jest jakiś problem z przerzuceniem z kierownicy czteroramiennej na s -line? Problem w sensie kombinatoryki tak jak to opisał michal_s87.

Twój rocznik właśnie jest sporny z tego co wiem, część ma mały, część duży wieloklin. Najłatwiej odkręcić na chwilę poduszkę (dwie śrubki imbusowe z tyłu kierownicy, nr 4 na fotce Kowiego) i sprawdzić, wtedy będziesz miał 100% pewności, jeśli nie będziesz pewien to wrzuć fotkę, powiemy Ci czy to duży czy mały :wink4:

Jak byś odkręcał to pamiętaj o ściagnieciu klemy przed operacją :cool1:

Opublikowano

masa wystarczy, czy wszystko?

Opublikowano

masa wystarczy, czy wszystko?

Ja tam + tylko odpinałem

Opublikowano

wywal +

Opublikowano

Podepnę się pod temat. Poducha po liftowa czyli taka jak na 3 zdjęciu podejdzie do kiery z małym wieloklinem i kwadratową taśmą?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.