Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Przyduszanie sie na zimnym silniku na niskich obrotach- rozwiazanie


wojtek26

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie z wami podzielic nastepujacym problem. Od jakiegos czasu ( jak przyszła ostrzejsza zima) zauwazyłem ze na PB lekko sie przydławiał przy szybszym dodawaniu gazu szczegółnie przy obrotach ponizej 2tyś. Objaw ustawał po osiagnieciu około 60 stopni ,nawet na zimnym silniku auto miało moc ale musiał miec około 2-2,5 zeby fajnie sie zbierac na PB. W sterowniku 0 błedów wiec posprawdzałem bloki pomiarowe i wszystko wygladało na OK na LPG ten objaw był prawie nie zauwazalny ale był. Profilaktycznie zmieniłem czujnik do ECU sprawdziłem cały dolot na nowo zaadaptowałem przepustnice i nic zero efektu. Po jakims czasie pojawił sie problem z kostka stacyjki raz łaczyła raz nie ale jezdziłem tak. Kiedy juz naprawde zaczeła szwankowac wymieniłem ja na nowa i jakie było moje zaskoczenie........ auto zaczeło normalnie sie zachowywac na zimnym silniku, zbiera sie dobrze bez zadnego przydławiania itp. Jezeli ktos walczy z podobnym problem a wszystko sprawdzone wymieńcie koste stacyjki to nie wielki koszt a moze pomóc, widocznie ECU nie miało stabilnego zasilania i stad te problemy, które najmocniej dawało sie odczuc na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kostki stacyjki... Mam pytanie. Po wyłączeniu silnika i pozostawieniu kluczyka w stacyjce kiedyś grało mi radio.

Teraz się automatycznie wyłącza. Zauważyłem ze jak wyłączam silnik i przytrzymam kluczyk w pozycji "wyłączania" radio gra.

Zbagatelizowałem to ale od jakiegoś czasu zaczęły czasem wieszać się zegary (tzn nie działa obrotomierz a prędkościomierz drga

w okolicach 0-5km/h). Czy awaria stacyjki może być tu problemem? Czy problem dalej tkwi w elektronice zegarów?

Dodam że zdejmowałem zegary sprawdzałem diody i zimne luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do radia to miałem identycznie i powiem szczerze że nie ma co się zastanawiać i wymienić kostkę bo po załączeniu silinika nie odłączy załączenia rozrusznika i się spali tak miałem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poznales ze stacyjka do wymiany??Gdyby prad niedochodzil to chyba swiatla tez powinny przygasac i podswietlenie licznika..Wiem ze ze stacyjki idzie plus ale ale wszelakie przerwy byly by chyba od przekaznika głownego.Czy stacyjka moze zamulac auto caly czas nawet jak niema zadnych objawow ze cos tam przerywa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...