Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wysokie spalanie gazu ok 16L.


greghoryy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam auto od miesiaca, instalacja gazowa ma 1.5 roku (stag 300, tomasetto, zavoli), ogolnie gaz chodzi super, szybko sie przelacza nawet w tych mrozach, rowno, nie przerywa, obr nie faluja ale spalanie mnie powala na pelnej butli 40 l przejade max 250 km. Czy przyczyna mogą być krotkie odcinki i niedogrzanie auta ? Robie odcinki po 5 km, wiem ze silnik zimny i dostaje podwojna dawke paliwa, termostat niedawno wymienilem, bylem dzisiaj ustawic gaz i wymienic filtry bo myslalem ze moze przez to. Po podlaczeniu do kompa stwierdzili ze do wymiany filtrow mam jeszcze 5 tys km a wszystkie wykresy sa idealne i dobrze pokazuja te pokrycie z benzyna i nie ma co regulowac. Czy spalanie jest w normie ? Tankowalem na paru stacjach i nie ma roznicy, dodam ze nie przekraczam 3000ty obr, Wszedzie czytam ze powinno max ok 12... Jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie trochę to dużo i jeszcze to że jakiś odcinek jedziesz na paliwie,ale przy tak krótkich odcinkach (u mnie by się wogóle nie unosiła wskazówka na zegarze).

Dla wyjaśnienia zatankuj do pełna przejedź 100km.w różnych warunkach i ponownie zatankuj do pełna i będziesz miał odpowiedź.

Tankowanie musi być wykonane na tym samym dystrybutorze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o wskazowke od temp plynu w chlodnicy ? Mi sie na 90C nagrzewa po przejechaniu ok 4-5 km, przy zimnym silniku. Sprobuje tak przejechac 100km i zatankuje do pelna. Zobaczymy jaki wynik.

A takie pytanie jak mi sie skonczy gaz to silnik bedzie rwal, cudowal, gasnął czy samoistnie sie przelaczy na benzyne ? Bo jeszcze nie doprowadzilem do takiej reakcji. Zawsze zostawal jakis litr gazu przy tankowaniu.

A i jedno co zauwazylem po tej kontroli komputera: mianowicie kontrolki od gazu zawsze po zatankowaniu do pelna byly 3 zielone , dzisiaj widze ze są juz 4 zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszesz że na zbiorniku robisz 250 km. a masz przejechać 100, więc będziesz miał jeszcze pół zbiornika -w najgorszym przypadku.

Masz zatankować do pełna, przejechać 100 km. i zatankować do pełna.

Jak Ci się skończy gaz to samoczynnie instalka przełączy się na BP.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pali ok 13-14L gazu na 100km dodam że ostanio mrozy były dośc duże i spalił mi 14L a teraz gdy troche sytuacja się poprawiła myślę żę spali mniej...

dużo do powiedzenia ma temperatura która teraz panuje raz -15 a raz -1

ja zanim wyjade to na mrozie odpalam auto na beznynie i rozgrzewam auto do ok 60-70 stopni i w tedy przełanczam i ruszam na gazie... mam wrażenie że mniej tego gazu gdybym odrazu ruszył na bezynie i później sama by się przełonczyła instalka na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zanim wyjade to na mrozie odpalam auto na beznynie i rozgrzewam auto do ok 60-70 stopni i w tedy przełanczam i ruszam na gazie... mam wrażenie że mniej tego gazu gdybym odrazu ruszył na bezynie i później sama by się przełonczyła instalka na gaz

zajeżdżasz w ten sposób silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy sonda dobrze pracuje bo moze miałes ustawiana do źle pracujacej sondy, mój na dojzdzaniu do pracy 9km pali 10l a latem około 10,5 wiecej nie spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi sie wydaje to dziwnę niechce się spierać bo z natury ejstem nie konfliktowy.... ale chyba 20letnie praktyka mojego taty który jeździ cięzarówką i sam tak robi że auto po postoju mu chodzi aż złapie jakąs temperaturę

ja tak robie tylko przy mrozach -15 - 20 tak jak ostatnio miało miejsce w moim mieście... odpalam na benzynie i autko chodzi sobie zanim je np oskrbie z lodu śniegu itp itd... kązdy robi jak uważa

wojtek26 chciabym żeby mój adr mi tak palił :)

już nie zaśmiecam wątku bo pytanie dotyczyło czego innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie nie przekonujesz, co ma wolna jazda do smarowania? Przecież pompa oleju pracuje niezależnie od obracających się kół. Mała prędkość obrotowa przy wolnej jeździe nie będzie mniejsza od prędkość obrotowej biegu jałowego. Co prawda ja za nim ruszę czekam tylko jakieś 2-3minuty a nie gdy złapie wyższą temperaturę. Co nie zmienia postaci rzeczy, że nie przekonałeś mnie do swojego zdania.

Aczkolwiek usłyszałem, że takie postępowanie jest zalecane przy silnikach diesla (konkretnie piszę o silnikach Peugot'a 607 to jest chyba 2,2 hd) - tylko tego osoba, która to mówiła nie potrafiła jakoś rzeczowo objaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie nie przekonujesz, co ma wolna jazda do smarowania? Przecież pompa oleju pracuje niezależnie od obracających się kół. Mała prędkość obrotowa przy wolnej jeździe nie będzie mniejsza od prędkość obrotowej biegu jałowego. Co prawda ja za nim ruszę czekam tylko jakieś 2-3minuty a nie gdy złapie wyższą temperaturę. Co nie zmienia postaci rzeczy, że nie przekonałeś mnie do swojego zdania.

Aczkolwiek usłyszałem, że takie postępowanie jest zalecane przy silnikach diesla (konkretnie piszę o silnikach Peugot'a 607 to jest chyba 2,2 hd) - tylko tego osoba, która to mówiła nie potrafiła jakoś rzeczowo objaśnić.

Ja nikogo nie zmuszam do postępowania tak jak pisze w instrukcji waszego AUDI wystarczy trochę poczytać. Owszem obracanie kół nie ma tu nic wspólnego tylko " gorsze warunki smarowania " o których pisze są związane z temperaturą oleju stojąc na parkingu z włączonym na świeżo silnikiem kilka minut lub co gorsza kilkanaście powodujesz to że silnik dłuuuuuugo więcej potrzebuje czasu na rozgrzanie a co za tym idzie olej jest zimny i ma dużo gorsze właściwości smarujące. W naszych silnikach benzynowych powinienes już po około 10 sekundach ruszyć od odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą instalcję czyli STAG 300, przełączenie na gaz przy 30 stopniach teraz przy jeżdzie do pracy 4km pali około 15L gazu na 100km Na trasie 380 km w ten weekend wyszło spalanie 9,5 L. Najmniejsze spalanie lato/trasa 8,5L/100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje teraz kolo 17 łyka po miescie nie ma co sie oszukiwac jest zimno krotkie odcinki to nie seicento ze spali 6 L,swoje waży swoje musi zjesc :) mi troszke wiecej łyka bo na automacie jest,instlaka stag 300 zrobilem na niej niecale 10 tys,wymienialem juz sonde,przeplywke,swiece,filtry,odme,czyscilem przepustnice,wszystkie filtry i nie ma co sie łudzic zima jest i trzeba to przeboleć,dodam ze miesiecznie za 80 zl benzynki to na same odpalania trzeba zalac.pozdrawiam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze kolega MAsterxp2009 ma spalanie podobne do mojego. Jesli chodzi o regulacje to bylem w sobote tam gdzie zakladalem gaz, gosciu podlaczyl, zobaczyl, powiedzial ze lepiej ustawic nic nie mozna i ze jest wszystko super. Zatankowalem u niego do pelna 40 L gazu, do dzisiaj zrobilem 175 km i swieci mi sie juz rezerwa, na moje oko max zrobie jeszcze z 40km to bedzie cud...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowalem u niego do pelna 40 L gazu, do dzisiaj zrobilem 175 km i swieci mi sie juz rezerwa, na moje oko max zrobie jeszcze z 40km to bedzie cud...

ale jak świeci Ci się rezerwa od gazu to nie świadczy o tym że masz już mało (te lampki są mało miarodajne), najlepiej sprawdzić na tym wskaźniku od butli

skoro gość mówił że jest wszystko ok ustawione to jest jeszcze możliwość sprawdzenia jak ze spalaniem benzyny i wtedy będziesz wiedział czy to wina gazu czy też całego układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...