Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Sprężyny do amortyzatorów 1BE

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Aktualnie mam zawieszenie 1BE -20 (obniżenie zauważalne chyba tylko da znawców :)) Na wiosnę planuje wsadzenie większego koła 18-19" i zastanawiam sie jakie sprężyny obniżające można wsadzić pod te amorki (ile moża obniżyć maksymalnie)?

Czy amortyzatory 1BE są krótsze od tych 1BA czy tylko są twardsze?

Opublikowano

to lepiej kup sobie jakiś kompletny zawias a ten mi sprzedaj :naughty:

Opublikowano
  • Autor

to lepiej kup sobie jakiś kompletny zawias a ten mi sprzedaj :naughty:

tyle ze ja mam 1,9...

Opublikowano

1.9 i 2.0 chyba mają te same zawiechy.

Przecież tam w wadze nie ma prawie róznicy

Opublikowano
  • Autor

1.9 i 2.0 chyba mają te same zawiechy.

Przecież tam w wadze nie ma prawie róznicy

z przodu są inne sprężyny 1,9 ma weight range 6 ,a 2,0 chyba 9

Opublikowano

to nie wiedziałem że aż taka dóza róznica jest.

Z tymi weight rangeami to też dziwnie jest bo ja np. wg. kodów wyposażenia mam z przodu 10 a z tyłu 11.

Kolega który ma takie samo auto ma z przodu i z tyłu po 9... :mysli:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

dziś wsadziłem kompletne zawieszenie standard z B7 do B6 i jest 1:1 to samo

Opublikowano

hm, kolega toma$ napisal, ze nie widac tego obnizenia przy 1BE, rzeczywisice tak jest? bo ja chce wstawic 1BE lub 1BA zamiast komfortowego wlasnie po to zeby ciut obnizyc, swoja droga duza jest roznica miedzy 1BE i 1BA w twardosci? Zastanawiam sie czy kupowac w ASO 4 amorki i sprezyniki 1BE czy 1BA...

Opublikowano
  • Autor

Chodziło mi o to że osoby niewtajemniczone nie zauważą, że auto jest niższe o te 20mm:)

Jak postawisz auto na 1ba a obok 1be to rożnice zauwazysz.

A tak pozatem to nie wiem czy tylko mi sie tak wydaje ale w B6 to -20mm chyba bardziej widać jak w B7

Opublikowano

hm, kolega toma$ napisal, ze nie widac tego obnizenia przy 1BE, rzeczywisice tak jest? bo ja chce wstawic 1BE lub 1BA zamiast komfortowego wlasnie po to zeby ciut obnizyc, swoja droga duza jest roznica miedzy 1BE i 1BA w twardosci? Zastanawiam sie czy kupowac w ASO 4 amorki i sprezyniki 1BE czy 1BA...

Wydaje mi się, że jednak widać co nieco... :cool1:
Opublikowano

ale podobno 1BA i 1BE podobno roznia sie tylko twardoscia, wiec jak moze byc widac roznice?:)

Opublikowano

ale podobno 1BA i 1BE podobno roznia sie tylko twardoscia, wiec jak moze byc widac roznice?:)

Ja mówiłem kolego o różnicy między standardem a 1BE. :good:
Opublikowano

ja pisalem do kolegi thoma$, ktory napisal

Jak postawisz auto na 1ba a obok 1be to rożnice zauwazysz

Opublikowano

ale podobno 1BA i 1BE podobno roznia sie tylko twardoscia, wiec jak moze byc widac roznice?:)

Ja mówiłem kolego o różnicy między standardem a 1BE. :good:

Koledzy bo widzę, że wkradł wam się błąd:

1BA - standardowa zawiecha

1BE - obniżenie -20 ale nadal komfortowa

1BV - obniżenie -20/30 i sportowa charakterystyka - twardsze od w/w

Opublikowano

ok, przepraszam, to ja namieszalem, ktos smiga na 1BV? obnizenie w 1BV -20/30 to przod -20 a tyl -30? ma ktos moze numerki 1BV do avanta B6 1.9TDI fwd?

Opublikowano

ok, przepraszam, to ja namieszalem, ktos smiga na 1BV? obnizenie w 1BV -20/30 to przod -20 a tyl -30? ma ktos moze numerki 1BV do avanta B6 1.9TDI fwd?

Na pewno Flyer ma 1BV w swoim 2.5 tdi

Opublikowano
  • Autor

A wracając do mojego pytania...

http://moto.allegro.pl/item943471557_h_r_sprezyny_obnizajace_40mm_a4_2002r.html

http://moto.allegro.pl/item937990326_audi_a4_b7_sprezyny_h_r_5cm_uzywane.html

Co sądzicie o tych sprężynch - firma z tego co wiem to dobra, ale czy można te -50 wsadzić pod amorki 1BE?

Myśle o 19 calach na wiosne, a nie chce znów bawić się z gwintem jak to miało miejsce z moimi poprzednimi autkami:)

"Na innej aukcji znajdziesz również oryginalne amortyzatory od tego kompletu renomowanej firmy 4M"- mi to wyglada na seryjne amory 1BA- w takim razie ja mam renomowaną firme 3M :>

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

panowie a jak

bym wsadził sprężyny od 1.8 T albo 1.9 tdi do siebie 1.6 to różnica w wadze silników nie podniesie mi auta z przodu

bo raczej ciężko kupić używane 1BE do 1.6 co o tym myslicie ?

Opublikowano

bedzie stalo wyzej, diesel jest ciezszy

Opublikowano

bedzie stalo wyzej, diesel jest ciezszy

a co z 1.8 t ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.