Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ACK] Wahania temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jak w temacie wacha mi sie temperatura. Wyczytałem ze najprawdopodobniej będzie to czujnik a nie termostat. Bo temperatura bardzo skacze raz 80 a za chwile 50. Morze mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje sie czujnik? No i czy moje podejrzenia są właściwe. :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Odpalam auto raz rozgrzewa sie do 90 a po chwili spadnie na 50 cały czas na postoju. Czasami zawiesi sie na 70 i tak stoi. Stałem raz na parkingu około godziny na odpalonym silniku a temperatura zawiesiła sie na 70 i tak stała. Czasami potrafi spaść o 30 stopni podczas stałej prędkości wciągu 5 minut a nastepnie podskoczyć.

Opublikowano

Typowy objaw zapowietrzenia układu chłodzenia. Gdzieś się zrobiła bańka powietrza i tak to się będzie działo. Jak powietrze podejdzie pod czujnik to temperatura spada a jak płyn znowu dojdzie do czujnika to temperatura pnie się w górę.

Nie wymieniałeś ostatnio cieczy chłodzącej. Termostatu bym nie podejrzewał.

Opublikowano

a takie pytanie w tym temacie czy układ nie odpowietrza sie sam??

Opublikowano
  • Autor

Nic nie robiłem ale dolewam co jakiś czas płynu bo mi gdzieś ucieka a jestem teraz w Holadi. Niemam warunków żaby to sprawdzić ale to chyba niema na to wpływu.

Opublikowano

Też jestem za zapowietrzonym układem. Okręć korek i poduś węże... Nagrzej motor do 90 i znów odkręcaj pomalutku korek i spuszczaj powietrze... Ubytek uzupełnij... Przejedź się z parę kaemów i skontroluj poziom... A co do samoodpowietrzania u mnie się nie odpowietrza.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki panowie za info jutro sprawdze i dam znac.

Opublikowano

Podepnij Vaga i sprawdź błędy. Miałem podobne objawy z motorem. Wymieniłem czujnik - NIC, dopiero wymiana termostatu pomogła.

Opublikowano
  • Autor

Przejechałem jakieś 10 km temperatura doszla do 85 podusilem węże górny był gorący a dolny ledwo letni. Po chwili tęperatura spadła do 60. Przyjechałem do domu a tęperatura bez zmian (60). Górny waż gorący dolny letni jak go troche podusiłem zrobił sie gorący ale wskazówka i tak sie nie ruszyła.

Opublikowano

Przejechałem jakieś 10 km temperatura doszla do 85 podusilem węże górny był gorący a dolny ledwo letni. Po chwili tęperatura spadła do 60. Przyjechałem do domu a tęperatura bez zmian (60). Górny waż gorący dolny letni jak go troche podusiłem zrobił sie gorący ale wskazówka i tak sie nie ruszyła.

Termostat nie domaga ? wymiana np. na wahler :)

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli jest to termostat to temperatura na postoju nie powinna być wyzsza jak 60 stopni??

Opublikowano

A może by tak porównać temperaturę, którą wskazuje licznik z tą z klimatronika? Jeśli się pokrywają to wyeliminowało by to czujnik. Jeśli na odwrót to termostat...

Opublikowano

A może by tak porównać temperaturę, którą wskazuje licznik z tą z klimatronika? Jeśli się pokrywają to wyeliminowało by to czujnik. Jeśli na odwrót to termostat...

To co napisałeś kolego to sprawdzenie tylko jednego czujnika (jednej sekcji) czyli G2, żeby sprawdzić G62 musisz podpiąć VAG

Opublikowano

Rozwiń temat jeśli możesz... :cool1:

Opublikowano

Rozwiń temat jeśli możesz... :cool1:

Wskazania na desce i kanał "49" lub u niektórych "51" klimatronika to wskazania czujnika G2 sprawdzasz go w [17 INSTRUMENTS]

Za wskazania dla ECU odpowiada czujnik G62, który sprawdzasz [01 ENGINE]

:hi:

Opublikowano

U mnie na postoju przy walniętym termostacie nagrzewał się do 70-75st. Kiedy tylko ruszyłem albo włączyłem nawiew temp. spadała. Wymieniłem termostat z płynem G12+ i teraz jest tak jak powinno.

Opublikowano

U mnie był to termostat , wymieniałem ostatnio (sam w garażu - 6 godzin :kox: ) na ori (termostat 078 121 113F + oring N 901 368 02 ) i po problemie !

Opublikowano

U mnie był to termostat , wymieniałem ostatnio (sam w garażu - 6 godzin :kox: ) na ori (termostat 078 121 113F + oring N 901 368 02 ) i po problemie !

żeby wymienić term. trzeba zwalać pasek rozrządu i cały przód w naszych v-kach? :mysli:

Opublikowano

Trzeba zdemontować pas przedni i przy sprawnych rączkach nie trzeba ruszać rozrządu :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.