Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All b7 i b6] Pytanie o klasy wagowe


siemian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Zauważyłem duże rozbierznoci w klasach wagowych samochodów. A co najgorsze nie za bardzo wiem jak je sklasyfikować...

Teoretycznie:

1.9 tdi ośka ma z przodu i z tyłu po "8"

2.0 tdi ośka ma z przodu i z tyłu po "9" (i tak np. ma kolega Mk4 z forum).

Ja (mając praktycznie takie samo wyposażenie, silnik, skrzynie, rocznik jak kolega Mk4) wg. kodów wyposażenia mam z przodu kategorie 10 a z tyłu 11 (waga samochodów teoretycznie jest taka sama).

Miałem pare VINów i w ETCE posprawdzałem kody wyposażenia a co za tym idzie klasy wagowe.

I tak:

2.0 tdi BRD, ośka, anglik,manual ,avant 2007 rok. Klasy wagowe przód:7 , tył:7;

2.0 tdi BPW, ośka, multitronic, avant 2007r- przód:9, tył:10;

2.0 tdi BLB, ośka, manual, avant 2006r- przód:10, tył:11 (mój);

2.0 tdi BLB, ośka, manual, avant 2006r- przód:9, tył:9 (Mk4)

3.0 tdi BKN, quattro, manual, avant, 2005r- przód:10, tył:12;

2.5 tdi AKE, quattro, manual, avant, 2003r- przód:9, tył:11;

2.0 tdi BLB, ośka, manual, avant, 2006r- przód:9, tył:10;

Jakieś pomysły...?

Czy wiecie na jakiej zasadzie jest to wyznaczone. Przecież Helmut nie siedzi i zaznacza... tu bedzie 9 a tu 10...

Zastanawiam się nad wymianą zawieszenia w przyszłości ale nie wiem czego szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się dopaść oznaczenie w kg.

Przy 15 kategoriach są pewnie małe rozbieżności.

Pewnie wygląda to tak, że zanim zaczną montować auto, w jakimś programie jest ono konfigurowane, co by można było dostarczyć na taśmę montażową odpowiednie podzespoły, ten program może równiż wyliczyć dokładną wagę auta, a kategorie mogą różnić sie o parę kg (np jedna 500-525kg, następna 515-540 kg)

Samochód może zjechać z taśmy na 215/55/16 lub np. na 235/45/17 - to daje ok 2mm róznicy w wysokości budy - możliwe że to daje inna kategorię.

Może mieć koło zapasowe, lub kompresorek - i z tyłu może być rożnica w kategorii.

Ja mam w B7 tak jak Ty, 10/11, mimo że Q, ale może przez to że jest Q i nie mam koła tylko kompresorek wychodzi tak samo.

Możliwe też że przy danej wadze auto łapie sie na dwa oznaczenia i dają z przodu co chcą tylko dobierają do tego odpowiedni tył.

Dla pewności szukaj tych co masz. Było gdzieś tu na forum że ktoś założył jak leci i wyszło że jedna oś była tak samo a druga o 5mm w dół (czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...