Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Obawa o TURBO


azev17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj robiłem wymianę oleju, wszystkich filtrów, i pojawił się problem, okazało się , że filtr powietrza , który mialem założony był mniejszy niz ten co powinien byc, doszliśmy po numerze filtra że jest on od wersji 2,5 tdi, mechanik załozył właściwy, dodam że luzy w puszcze szer i wys to braki po ok. 1,5 cm.

W związku z tym obawiam sie teraz o turbo bo nie wiem czy cos nie pociagnęło pozo failtrem, Turbo regenerowalem jakieś 40 tys.km temu, dodatkowo zauwazylismy wyciek oleju z turbiny i teraz nie wiem czy wpływ na ten wyciek mogł miec ten mniejszy filtr. I właśnie od jakiegos czasu cos mi autko głosniej chodzi szczególnie jak mu chce depnac, przyczyną moze byc ta nieszczelnośc turbiny??

Tak teraz zastanawiam sie czy moze zwrocic sie do tego serwisu co załozyli zły filtr z oskarżeniem o uszkodzenie turbiny .Dodam ze na tym złym filtrze zrobiłem 30 tys km, poniewaz dwa razy robilem wymiane oleju po 15 tys.km, w tym felernym zakładzie!!!

Prosze o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry serwis :good: dobrze, ze pończochy nie naciągneli :wallbash:

Ja bym sie nie zastanawiał tylko juz u nich siedział.

Ps. Na moje filtry powinienes wymieniać w tym samym czasie co olej. ja wymieniam olej co 10 tys ze razem ze wszystkimi filtrami. tylko paliwa wymieniam co drugą wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałbym do serwisu i zrobił małą awanturę, raz, że turbo mogło się uszkodzić w wyniku dostania się ciała obcego, a dwa to przez 30tyś km silnik zasysał zanieczyszczone powietrze co mogło mieć jakiś wpływ na zużycie powierzchni tłoków i gładzi cylindrowych ze sobą współpracujących :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry serwis :good: dobrze, ze pończochy nie naciągneli :wallbash:

Ja bym sie nie zastanawiał tylko juz u nich siedział.

Ps. Na moje filtry powinienes wymieniać w tym samym czasie co olej. ja wymieniam olej co 10 tys ze razem ze wszystkimi filtrami. tylko paliwa wymieniam co drugą wymiane.

Może niedokładnie opisałem, filtry wszystkie wymieniam razem z olejem, zgadzam sie paliwa żadziej, teraz wymienilem bo byl z 2006 roku ;D jeszcze oryginał.

Jutro jadę do tych popapranców.

[br]Dopisany: 05 Luty 2010, 20:10_________________________________________________Teraz mam jak to sie mówi mały problem, co dalej wyjdzie w eksploatacji, tyle dobrze , ze mam w książke wbite co robili i jest tam tez wpisany ten symbol złego filtra, mysle że to mnie troszke chroni na przyszłośc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze że masz jakiś dowód....że to oni robili.

A tak wogóle napisz co to za pateraki Ci to robili :tongue4:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie z takimi dowodami to jedziesz z koksem... tylko że jeszcze nic nie padło :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw to trzebaby udowodnić ,w jakim stanie technicznym auto pojechało na warsztat i w jakim go opuściło...co już stanowi problem,bo obiektywnie rzecz ujmując-powiedzieć,że auto było sprawne przed wizytą w serwisie-jest bardzo łatwo,ale udowodnić to-to juz inna sprawa...do tego dochodzi jeszcze problem typu "na dzień dzisiejszy usterki mającej poważny wpływ na prace silnika"-jakby nie istnieje,bo tak na prawde nic oprucz wycieku oleju,z autem sie nie dzieje...no i najistotniejsza rzecz-jak duży jest to wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw to trzebaby udowodnić ,w jakim stanie technicznym auto pojechało na warsztat i w jakim go opuściło...co już stanowi problem,bo obiektywnie rzecz ujmując-powiedzieć,że auto było sprawne przed wizytą w serwisie-jest bardzo łatwo,ale udowodnić to-to juz inna sprawa...do tego dochodzi jeszcze problem typu "na dzień dzisiejszy usterki mającej poważny wpływ na prace silnika"-jakby nie istnieje,bo tak na prawde nic oprucz wycieku oleju,z autem sie nie dzieje...no i najistotniejsza rzecz-jak duży jest to wyciek?

Wyciek własnie nie jest duzy, od wymiany do wymiany ani kropli nie dolałem , a wymiana co 15 tys.km,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatne wycieki są raczej normalne-można je zaobserwować na dole ,przy wlocie do IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatne wycieki są raczej normalne-można je zaobserwować na dole ,przy wlocie do IC

I własnie tak jest na wyjściu do intercool..ra, tam jest wyciek.[br]Dopisany: 05 Luty 2010, 21:14_________________________________________________

delikatne wycieki są raczej normalne-można je zaobserwować na dole ,przy wlocie do IC

I własnie tak jest na wyjściu do intercool..ra, tam jest wyciek.

JESZCZE jedno pytanko co oznacza sformułowanie ; "zrób logi" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatne wycieki są raczej normalne-można je zaobserwować na dole ,przy wlocie do IC

I własnie tak jest na wyjściu do intercool..ra, tam jest wyciek.[br]Dopisany: 05 Luty 2010, 21:14_________________________________________________

delikatne wycieki są raczej normalne-można je zaobserwować na dole ,przy wlocie do IC

I własnie tak jest na wyjściu do intercool..ra, tam jest wyciek.

JESZCZE jedno pytanko co oznacza sformułowanie ; "zrób logi" ???

kolego tym wyciekiem to ja bym sie nie przejmował, jak nie jest duzy to normalna rzecz, turbinka sie zawsze cosik spoci.

Jak wszystko ładnie pyka to byle do przodu smiley Niema za dużo co szukać i dopatrywać się dziury w całym.

Miej na uwadze że autko już też nie jest nówka z salonu smiley i ma prawo troszke już sie spocić heh good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpięcie komputera do auta i zdiagnozowanie :wink4:

Dzieki a sformułowanie Oli Catch Tank??,, naprawde juz ostatnie pytanie. Dzieki

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=oil+catch+tank&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...