Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Wysokie spalanie, niska temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To masz jakiś problem bo mój AJM nagrzewa się bez problemu po 5 minutach jazdy.

Masz po 5 min 90stopni na climatroniku???Jak na zewnatrz jest 0:-5?????
Opublikowano

Jak nie stoję tylko jadę to tak po ok 5 min ... dokładnie nie mierzyłem ale do pracy mam 14km po Warszawie po zrobieniu 1/3 trasy mam już 90 stopni na budziku na klimatroniku tak dokładnie ze stoperem nie sprawdzałem :). Jak temp spada do -10 - 15 to nieco dłużej na zimnym nie przekraczam znacznie 2000 obrotów. Być może to kwestia tego że samochód stoi we w miarę ciepłym garażu

Opublikowano

...w ciepłym garażu... i to wyjaśnia szybkie nagrzewanie się silnika, normalnie AJM po 5km jazdy miejskiej na mrozie ma ok 75-80st C

Opublikowano
pitolicie jak nie wiem co

przeciez od poczatku kazdy pisal tak jak ty i z dobra diagnoza wiec nie wiem o co ci chodzi :mysli:

Dzis ponownie sprawdziłem na klimatroniku na kanale 51 temperatura na początku wskazywała 44 stopni na liczniku 60 po paru minutach było już 90 natomiast na liczniku najwięcej udało się uzyskać 73 stopnie przy wyłączonym ogrzewaniu. Czekać do wiosny czy wymieniać termostat.

kolego juz tyle razy mowili ci w tym temacie sprawdzaj na kanale 49 :!: na kanale 51 masz temp na bloku.

i druga sprawa jak nie chcesz miec innych problemow z niedogrzanym silnikiem to wymieniaj jak najszybciej termostat, jesli masz dostep do kanalu to poradzisz z tym sobie sam.

a co do nagrzewania sie: mi nagrzewa sie do 90 stopni po przejechaniu ok 10 km po miescie z wlaczonym ogrzewaniem, przy temp na dworze ok -15 i mniej minimalnie dluzej

Opublikowano
pitolicie jak nie wiem co

przeciez od poczatku kazdy pisal tak jak ty i z dobra diagnoza wiec nie wiem o co ci chodzi :mysli:

Dzis ponownie sprawdziłem na klimatroniku na kanale 51 temperatura na początku wskazywała 44 stopni na liczniku 60 po paru minutach było już 90 natomiast na liczniku najwięcej udało się uzyskać 73 stopnie przy wyłączonym ogrzewaniu. Czekać do wiosny czy wymieniać termostat.

dzis wymienilem termostat w ajm-ie na oryginal. Po przejechaniu 8 km na klimatroniku 94 stopnie i ani drgnie :P

kolego juz tyle razy mowili ci w tym temacie sprawdzaj na kanale 49 :!: na kanale 51 masz temp na bloku.

i druga sprawa jak nie chcesz miec innych problemow z niedogrzanym silnikiem to wymieniaj jak najszybciej termostat, jesli masz dostep do kanalu to poradzisz z tym sobie sam.

a co do nagrzewania sie: mi nagrzewa sie do 90 stopni po przejechaniu ok 10 km po miescie z wlaczonym ogrzewaniem, przy temp na dworze ok -15 i mniej minimalnie dluzej

Opublikowano

To masz jakiś problem bo mój AJM nagrzewa się bez problemu po 5 minutach jazdy.

No widzisz, czas o którym pisałem dotyczy AJM-a, który stoi całą noc na mrozie. Podczas jazdy na zimnym silniku kategorycznie nie przekraczam 2500 obr/min, a raczej staram się zmieniać biegi po przekroczeniu 2000.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam,

co prawda nie mam AJM tylko AVG ale mam nadzieję, że i tak mi poradzicie co zrobić.

Spalanie w mieście do 7.2-7.5l, wymieniłem termostat bo dochodził do 70stopni jedynie, wymieniłem filtr powietrza, paliwa, zmieniłem filtr i olej, przeczyściłem turbine po tym wszystkim pojechałem w trasę ok. 1000km autostradami (130-150km/h) auto nieobciążone spaliło mi 6.8 litra i wziął mi 0.7l oleju (turbine czyściłem z 2tyg wcześniej) przestraszyłem się że cieknie mi olej, dolałem 0.7l i na następny dzień zrobiłem tę samą trasę z powrotem, tym razem nie wziął ani grama oleju i auto z pełnym obciążeniem spaliło 6.5l

Nie dość że pali za dużo to jeszcze ta "magia" z olejem:/

Ktoś miał może podobne objawy?

Reasumując:

1. co się stało z olejem?

2. jak zmniejszysz spalanie- co może wymagać wymiany/regulacji (dodam że kąt wyprzedzenia wtrysku mam 25 st a powinno być 52st -ale czy to ma aż taki duży wpływ na spalanie)?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.