Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wysokie spalanie, niska temperatura silnika


kastet

Rekomendowane odpowiedzi

To masz jakiś problem bo mój AJM nagrzewa się bez problemu po 5 minutach jazdy.

Masz po 5 min 90stopni na climatroniku???Jak na zewnatrz jest 0:-5?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie stoję tylko jadę to tak po ok 5 min ... dokładnie nie mierzyłem ale do pracy mam 14km po Warszawie po zrobieniu 1/3 trasy mam już 90 stopni na budziku na klimatroniku tak dokładnie ze stoperem nie sprawdzałem :). Jak temp spada do -10 - 15 to nieco dłużej na zimnym nie przekraczam znacznie 2000 obrotów. Być może to kwestia tego że samochód stoi we w miarę ciepłym garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitolicie jak nie wiem co

przeciez od poczatku kazdy pisal tak jak ty i z dobra diagnoza wiec nie wiem o co ci chodzi :mysli:

Dzis ponownie sprawdziłem na klimatroniku na kanale 51 temperatura na początku wskazywała 44 stopni na liczniku 60 po paru minutach było już 90 natomiast na liczniku najwięcej udało się uzyskać 73 stopnie przy wyłączonym ogrzewaniu. Czekać do wiosny czy wymieniać termostat.

kolego juz tyle razy mowili ci w tym temacie sprawdzaj na kanale 49 :!: na kanale 51 masz temp na bloku.

i druga sprawa jak nie chcesz miec innych problemow z niedogrzanym silnikiem to wymieniaj jak najszybciej termostat, jesli masz dostep do kanalu to poradzisz z tym sobie sam.

a co do nagrzewania sie: mi nagrzewa sie do 90 stopni po przejechaniu ok 10 km po miescie z wlaczonym ogrzewaniem, przy temp na dworze ok -15 i mniej minimalnie dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitolicie jak nie wiem co

przeciez od poczatku kazdy pisal tak jak ty i z dobra diagnoza wiec nie wiem o co ci chodzi :mysli:

Dzis ponownie sprawdziłem na klimatroniku na kanale 51 temperatura na początku wskazywała 44 stopni na liczniku 60 po paru minutach było już 90 natomiast na liczniku najwięcej udało się uzyskać 73 stopnie przy wyłączonym ogrzewaniu. Czekać do wiosny czy wymieniać termostat.

dzis wymienilem termostat w ajm-ie na oryginal. Po przejechaniu 8 km na klimatroniku 94 stopnie i ani drgnie :P

kolego juz tyle razy mowili ci w tym temacie sprawdzaj na kanale 49 :!: na kanale 51 masz temp na bloku.

i druga sprawa jak nie chcesz miec innych problemow z niedogrzanym silnikiem to wymieniaj jak najszybciej termostat, jesli masz dostep do kanalu to poradzisz z tym sobie sam.

a co do nagrzewania sie: mi nagrzewa sie do 90 stopni po przejechaniu ok 10 km po miescie z wlaczonym ogrzewaniem, przy temp na dworze ok -15 i mniej minimalnie dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz jakiś problem bo mój AJM nagrzewa się bez problemu po 5 minutach jazdy.

No widzisz, czas o którym pisałem dotyczy AJM-a, który stoi całą noc na mrozie. Podczas jazdy na zimnym silniku kategorycznie nie przekraczam 2500 obr/min, a raczej staram się zmieniać biegi po przekroczeniu 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co prawda nie mam AJM tylko AVG ale mam nadzieję, że i tak mi poradzicie co zrobić.

Spalanie w mieście do 7.2-7.5l, wymieniłem termostat bo dochodził do 70stopni jedynie, wymieniłem filtr powietrza, paliwa, zmieniłem filtr i olej, przeczyściłem turbine po tym wszystkim pojechałem w trasę ok. 1000km autostradami (130-150km/h) auto nieobciążone spaliło mi 6.8 litra i wziął mi 0.7l oleju (turbine czyściłem z 2tyg wcześniej) przestraszyłem się że cieknie mi olej, dolałem 0.7l i na następny dzień zrobiłem tę samą trasę z powrotem, tym razem nie wziął ani grama oleju i auto z pełnym obciążeniem spaliło 6.5l

Nie dość że pali za dużo to jeszcze ta "magia" z olejem:/

Ktoś miał może podobne objawy?

Reasumując:

1. co się stało z olejem?

2. jak zmniejszysz spalanie- co może wymagać wymiany/regulacji (dodam że kąt wyprzedzenia wtrysku mam 25 st a powinno być 52st -ale czy to ma aż taki duży wpływ na spalanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...