Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czy można jeździć bez czujnika temperatury?


lukaszk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przeszukaniu forum prawdopodobnie znam odpowiedz na Moje pytanie, ale chce sie upewnic..

Problem to odpalenie ADP 1.6, odpala na zimnym po nocy strasznie dlugo tak jakby na trzech cylindrach,na ciepło ok na kompie pokazuje mi bład czujnika temperatury,

jest nowy ma okolo miesiaca, dobieral go mechanik, i czy to jest ten problem?

Czy moge go odpiac i pojezdzic bez czunika temperatury?

Jeszcze jedna sprawa, chcialem sprawdzuc stan przepustnicy i delikatnie ja otworzylem i teraz nie moge zrobic adaptacji poniewaz nie domyka do konca czy to tez moze miec wplyw???

Mam możliwość odpalenia na LPG czy w takiej sytuacji moge to zrobic gdy jest problem z benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tak myślałem, jutro jadę wymienić czujnik, dam znać czy pomogło :)

z tego co pamiętam to gdy czujnik jest walnięty na Vagu może pokazywać - 55 C ?[br]Dopisany: 08 Luty 2010, 22:17_________________________________________________najgorsze jest to ze kumpel w pracy mial podobny problem w sceniku 2001 wymienial wszystko a gdy juz wszystko mial nowe okazalo sie z komp nawal.

swoja droga ile kosztuje do a4 z 96 roku adp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 100-150zł. Tylko nie wiem co dalej. Przypuszczam, że trzeba go oddać razem z samochodem do magika :) Ale on ile wychaczy to nie mam pojęcia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda nie bardzo bez czujnika komp wariuje miałem tak w escorcie silnik nierówno pracował kopcił wrażenia jakby miał 2,5 tłoka słaby był itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień czujnik i posprawdzaj styki, przewody do czujnika, (ASO Skoda- 113, ASO Audi - 114)

w renaultach jest sieczka z elektroniką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na blacie może być przekłamanie, sprawdź na klimatroniku kanał 51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej Vag-iem

w klimatroniku może tez być skucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis juz nie dam rady, jutro po 16 napisze co dalej w temacie temperatur... [br]Dopisany: 09 Luty 2010, 17:45_________________________________________________dodam tylko ze mam takie odpalanie od ubieglego czwartku po tym jak w srode wyczyscilem delikatnie sam poczatek przepustnicy i troche moglo naleciec tej benzynki ekstrakcyjnej z toulenem, ale dzis o dziwo rano odpalil od pierwszego lecz z lekkim szarpnieciem tak jakby znow na 3 cylindry

i ja nie mam klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nie wygłupiaj i zakładaj nowy ori czujnik

to podstawa w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do ASO

w/g nr VIN sprzedadzą Ci czujnik

oring też kup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis odpalilem za drugim razem ale dosc szybko po 2 sekundach, przypomnielem sobie ze tankowalem przed problemami na malo popularnej stacji podobno ze zlym paliwem czy moze to byc przyczyna?

[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 15:38_________________________________________________wymienilem filtr paliwa i raczej to nie ma nic wspolnego z zaplonem

na cieplym zapala od pierwszego ale na ulamek sekundy zacina sie przed uruchomieniem silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...