Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Brak wskazań na liczniku - temperatury i oleju.


kamil22lodz

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie ;( panowie mam taki problem ..iż nie działają mi wskazniki temperatury i oleju ... wszystko jest oki .. prócz tych dwóch rzeczy ..Auto się nie przegrzewa ..lecz tak jak napisałem wskazówki ani drgną ..Mam zegary z fisem ..a najfajniejsze jest to ze w poprzednich zegarach też tak było ..więc zakupiłem nowe i jest to samo ..proszę o pomoc co może być przyczyną ;( :(

(wcześniejsze zegary miałem milowe...wymieniłem je teraz na zegary z fisem )..myślałem ze to wina całych zegarów ale to nic nie pomogło ..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działały .. czujnik temper...był wymieniany ... grało ..wszystko oki ..i po pewnym czasie ...2 wskazniki padły ... ostatnio jak wjechałem w zaspę :decayed:...i musiałem troszkę się pomęczyć aby z niej wyjechać ..(opór) to wskaznik temperatury się podniósł ale za jakiś czas opadł ... a oleju jak nie działał tak nie działa.. :(

nie wiem co mam robić :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Pozwolę odświeżyć sobie ten temat, otóż wskaźnik temperatury w lato pracował prawidło i pokazywał 85-90 stopni teraz ledwo przekracza 70. Natomiast wskaźnik od oleju w ogóle się nie podnosi, czy wina leży po stronie wskaźnika czy może jakiegoś czujnika który jestem sam w stanie wymienić.

Pozdrawiam

szkodnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze o to chodzi że autko grzeje. ustawiam na 25stopni jadąc do pracy i po 10 km jest gorąco no ;-) prawie tak więc grubo się zastanawiam czy to termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperaturę silnika na VAGu lub Climatroniku.

U mnie tez robi się ciepło w kabinie nawet gdy silnik nie jest jeszcze dobrze rozgrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperaturę silnika na VAGu lub Climatroniku.

U mnie tez robi się ciepło w kabinie nawet gdy silnik nie jest jeszcze dobrze rozgrzany.

ok. zapoznałem się obsługą Climaroniku i wiem jak i co odczytać posprawdzam wsio i zobaczymy co się okaże!!!

A tak na marginesie jakby termostat był fake to jest na forum jakiś względny opisik daj boże może fotostory!!!:decayed:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra!!! odczyt z climatroniku jest inny a mianowicie temp. płynu to 90stopni a na wskaźniku około 75 stopni , a temp. oleju 70-71 stopni. wskaźnik zaś wogóle się nie podnosi na dniach będę miał kabelek i będę miał możliwość podłączenia go pod vaga tylko jakie czynności wykonać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w 17-Instrument., a następnie w 3-Output Test.

Jeden z testów powinien spowodować zmianę wychylenia wskazówek na sam koniec a następnie przejście do połowy (temp silnika i ilość paliwa). Wskaźnika temperatury oleju prawdopodobnie ne zbadasz w ten sposób

No i oczywiście sprawdź czy nie ma błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w 17-Instrument., a następnie w 3-Output Test.

Jeden z testów powinien spowodować zmianę wychylenia wskazówek na sam koniec a następnie przejście do połowy (temp silnika i ilość paliwa). Wskaźnika temperatury oleju prawdopodobnie ne zbadasz w ten sposób

No i oczywiście sprawdź czy nie ma błędów.

Sprawdziłem licznik vagiem i zrobiłem test tak jak opisałeś, wydaje się że wszystko jest ok. błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wejdź w 08-bloki mierzone.

W którymś z kanałów, 2 albo 3, powinna być podana temperatura silnika. Sprawdź czy jest ok-na zimnym w przybliżeniu temperatura na zewnątrz, jednak najlepiej sprawdź przynajmniej na nieco rozgrzanym.

Wydaje mi się, że coś masz podłączone nieprawidłowo skoro nie było żadnych błędów.

Napisz jeszcze czy wcześniej też miałeś wyświetlacz temp. oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko mam około 2 miesiące ale z tego co mi wiadomo wcześniej już też tak było. ok jutro sprawdzę i dam znać.

---------- Post dopisany 28-11-2012 at 19:01 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2012 at 21:29 ----------

To teraz wejdź w 08-bloki mierzone.

W którymś z kanałów, 2 albo 3, powinna być podana temperatura silnika. Sprawdź czy jest ok-na zimnym w przybliżeniu temperatura na zewnątrz, jednak najlepiej sprawdź przynajmniej na nieco rozgrzanym.

Wydaje mi się, że coś masz podłączone nieprawidłowo skoro nie było żadnych błędów.

Napisz jeszcze czy wcześniej też miałeś wyświetlacz temp. oleju.

witam ponownie.

dokonałem odczytu vagiem i oto następujące odczyty:

auto nagrzane ale temperatura mierzona po 40 min. postoju

1jpg_xepxxns.jpg

autko nagrzane

2jpg_xepxxee.jpg

Wygląda na to że jednak TERMOSTAT!!! hmmm... w tym samym czasie sprawdziłem tem. na climatroniku i pokazywało 90 stopni ale na kanale 51 natomiast na wskaźniku zegarów tak samo jak na vagu w okolicach 73-77 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiń termostat i daj znać, tylko nie kupuj jakiegoś bardzo taniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Termostat wymieniony wszystko wróciło do normy wskaźnik pokazuje prawidłowo tak samo z resztą jak climatronik i vag +- kilka stopni różnicy.

Zostaje jeszcze problem tem. oleju nie wiem jak do tego podejść, od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...