Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Dziwne wskazania spalania na fisie


Maxito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Ostatnio zauważyłem iż odczyty spalania podkoczyły o 1L. wcześniej nawet przy mrozach -15 nie było to tak odczówalne, natomiast teraz przy -1 spalanie skoczyło o litr do góry miałem zalany cały zbiornik aktualnie spalone 3/4 i 630 km a normalnie było około 800. Dziś np przez odcinek 10 km spalanie wróciło do normy czyli 5.3 ale po jakiś czsie wskazania wzrosły do 6.3 a prędkoś ta sama 80 km prosta droga żadnych górek i tak mi fis pokazuje- może to on świruje??? Czy ktoś może miał taki przypadek i co może byś przyczyną, pozwolę sobie nadmienić iż nalałęm tego specyfiku STP i po zalaniu tego zaczeło się pirdzielić z tym spalaniem. Czy to może być przyczyną ???

Wiele pytań a odpowiedzi brak Vag nic nie pokazał . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie nadmienić iż nalałęm tego specyfiku STP i po zalaniu tego zaczeło się pirdzielić z tym spalaniem. Czy to może być przyczyną ???

Dawno temu to wlales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie nadmienić iż nalałęm tego specyfiku STP i po zalaniu tego zaczeło się pirdzielić z tym spalaniem. Czy to może być przyczyną ???

Dawno temu to wlales?

no właśnie do tego zbiornika co aktualnie na nim latam czli 650 km temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie nadmienić iż nalałęm tego specyfiku STP i po zalaniu tego zaczeło się pirdzielić z tym spalaniem. Czy to może być przyczyną ???

Dawno temu to wlales?

no właśnie do tego zbiornika co aktualnie na nim latam czli 650 km temu

Calkiem mozliwe ze dlatego :) Wyjezdzij to paliwko i zobacz czy bedzie tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Max

wg mnie też przepłukało układ :polew:

Jeżeli jeszcze nie dolewałeś niczego do czyszczenia wtrysków to moż być chwilowe

Ja bym zaczekał co się będzie działo jak trochę pojeździsz i zalejesz świeżego gnojku :naughty:

[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 20:43_________________________________________________

Za drugim razem będzie już dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Awx na org 130 kopcił ok6.3 przy 110. Wgrałem viruska na ok 155 - moc nieporównywalnie większa, lepszy kop i moment obrotowy. Na początku spalanie nie było odczuwalne <pierwsze pół roku> ale teraz..... Sam nie wiem czy taka ciężka noga czy coś się powaliło.... spalanie ok7.5-8, choć żadnych spadków mocy, kopcenia czy wariacji silnika. Na mrozach odpala od kopa.

Jeśli macie na uwadze zwiększenie mocy to polecam, bo u mnie dostaje czasami katy <trasa-200 na blat i jada> i żadnych problemów.

Tylko te spalanie mnie zastanawia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie nadmienić iż nalałęm tego specyfiku STP

Przy okazji zapytam - warto tego STP do czyszczenia wtryskiwaczy używać? Macie jakieś doświadczenia z tym?

Sorry za OT

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

być może panowie dobrze mówicie bo już 3 raz pokazywał spalanie właściwe, więc tak jak mówicie zobaczymy jak wyjeżdżę resztę i zaleje nowego :ON: czyli to sprawka STP :myśli: może tak być bo nic innego nie kopałem przy AUDI :good:

tnx za info troszeczkę mnie uspokoiliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem większego spalani po zalaniu STP... :mysli: Max zobacz jaki będzie wynik przy kolejnym tankowaniu. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem większego spalani po zalaniu STP... :mysli: Max zobacz jaki będzie wynik przy kolejnym tankowaniu. :good:

bo lejemy systematycznie (też nie zauważyłem) a kolega zwalił cały syf i tak pali... może to jakaś teoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem większego spalani po zalaniu STP... :mysli: Max zobacz jaki będzie wynik przy kolejnym tankowaniu. :good:

bo lejemy systematycznie (też nie zauważyłem) a kolega zwalił cały syf i tak pali... może to jakaś teoria...

Pewnie tak. Dlatego też mówię żeby zobaczył jak będzie kolejnym razem. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie max nie zrażaj się do STP. Jak zalejesz drugi raz będzie lepiej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chłopaki nie zrażam się tylko dziele sie swoimi spostrzeżeniami a spalanie powoli wraca do normy jeszcze wyjeżdżę resztę on i zaleje od nowa i zobaczymy co sie podzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobrze dawkowałeś??

w/g instrukcji buteleczka na zbiornik (3/4 on dolano STP dolano on pod korek :tongue4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Chodzi mi o średnie spalanie z komputera nr 2. Generalnie średnio po zatankowaniu do 3ch odbić dystrybutora robię ok 800km do zapalenia się kontrolki tankowania. Przeliczam sobie wtedy średnie spalanie na prostym wzorku tj. (ilość zatankowanych litrów * 100)/ilość przejechanych km od tankowania. Przeważnie wskazanie z tej wyliczanki jest większe o 0,5l/100km od wskazywanego średniego spalania z komp.nr2. Ale o co chodzi.......tym razem udało mi się wyjeździć pełen bak tylko w mieście. Wiadomo zima, temperatura mała, Wrocek i duże korki itp więc większe spalanie. Kontrolka zapaliła mi się po 640km, a do baku wlałem niecałe 61L. Komp nr2 pokazywał 8,1l/100km a wg powyższej wyliczanki wyszło 9,5l/100km. Można zrozumieć spalanie (chociaż mogłoby byc zawsze mniejsze :gwizdanie:), ale dlaczego takie ogromne przekłamanie FISa?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Chodzi mi o średnie spalanie z komputera nr 2. Generalnie średnio po zatankowaniu do 3ch odbić dystrybutora robię ok 800km do zapalenia się kontrolki tankowania. Przeliczam sobie wtedy średnie spalanie na prostym wzorku tj. (ilość zatankowanych litrów * 100)/ilość przejechanych km od tankowania. Przeważnie wskazanie z tej wyliczanki jest większe o 0,5l/100km od wskazywanego średniego spalania z komp.nr2. Ale o co chodzi.......tym razem udało mi się wyjeździć pełen bak tylko w mieście. Wiadomo zima, temperatura mała, Wrocek i duże korki itp więc większe spalanie. Kontrolka zapaliła mi się po 640km, a do baku wlałem niecałe 61L. Komp nr2 pokazywał 8,1l/100km a wg powyższej wyliczanki wyszło 9,5l/100km. Można zrozumieć spalanie (chociaż mogłoby byc zawsze mniejsze :gwizdanie:), ale dlaczego takie ogromne przekłamanie FISa?? :mysli:

ty fakt prwie 10L masakra zapytaj kogoś kto ma ten sam silnik ja akurat mam 1.9 i 10L to nawet przy 200 na budziku nie pokazywało więc nie wiem czy wszystko ok z tym twoim spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...