Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klima słabo działa


iza123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

Mam pytanko, moja klima chyba działa troszke za słabo . Z tego co czytam na forum to przy teraźniejszych upałach jak sie ustawi na 20C to jest chłopniutko a u mnie trzeb austawić na minimum i przy tym ustawieniu powinnam marznąć a jest tak w miare przyjemnie ale napewno jest cos nie tak . Co to może być ?? Czy to oznacza że ten gaz (freon o ile się nie myle ) się kończy czy jakiś filterek jest do wymiany, bo filtr kabinowy miałam wymieniany pod koniec grudnia 2005. Pomóżcie bo wiem że jak pojade gdzieś do mechanika to zaraz mnie naciągnie na kase bo tak zwykle bywa jak nie będe się orientować o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabic gaz ,wymienic filtr kabinowy i bedzie dmuchac .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak bede jeszcze jeździć z za małą ilością gazu to nic się nie zepsuje bo dopiero pod koniec lipca bede mogła wydać kasę na ten gaz

nie powinno ....

ale jest rozwiazanie .... zamiast klimy szyby w dól i wiatr we wlosach ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w najblizszym czasie ma byc chlodniej wiec tak jak piszespanky, wiatr we wlosach :D

a ty skad wiesz ze ma byc chodniej??mama pracyje IMGW?? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby sie zrobilo chlodniej bo mi ludzie na budowie zdychaja z ciepla i wydajnasc jest kiepska :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo nabicie nie koniecznie musi pomóc. Ja miałem ful, układ szczelny jednak na biegu jałowym klima nie chłodziła. Przyczyna wg speców była zanieczyszczona chłodnica. Przeczyscili mi ja karcherem i puscili do domu. Faktycznie pomogło, ale kazali powtórzyc to jeszcza kilka razy na myjce, żeby dobrze owady rozpuścić i wypłukac. Drugim problemem, może byc juz zuzyty osuszacz. Też może powodować słabsze działanie klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatr we wlosach ... :mrgreen:

spanky kwiaty we włosach potargał wiatr... :mrgreen: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady , zła już jestem na ten mój samochód bo cały czas muszę coś kupować , jak nie wahacz, to jakiś zaworek, to przepływomierz, pojezdzi sie troche olej filtry, to znowu manzeta, to łącznik , to teraz klima , mój portfelik zaczyna powoli nie wyrabiać :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze warto raz jechac do dobrego mechanika,zdiagnozowac i zrobic wszystko i miec swiety spokoj na dluzszy czas...tak dziubac po trochu to mozna wykonczyc siebie i auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady , zła już jestem na ten mój samochód bo cały czas muszę coś kupować , jak nie wahacz, to jakiś zaworek, to przepływomierz, pojezdzi sie troche olej filtry, to znowu manzeta, to łącznik , to teraz klima , mój portfelik zaczyna powoli nie wyrabiać :smile:

Może akurat twoje autko nieco zapuszczone było lub niedbasz o niego ... nieważne ... podzwoń po serwisach klimatyzacji lub niech to porobi znajomy jeśli obawiasz się naciągnięcia. Nastepnie podjedz do wybranego i polecanego w mieście ale przedtem niech ci powie co nie co o stanie całego układu i nabij gazem. Kiedy jak kiedy ale klima chodzi latem wiec nie czekaj zbyt długo. Zatarcie sprężarki (smarowana jest smarem zawartym w czynniku) będzie kosztowało wiele więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......moja klima też cieniuteńko chłodziła - na moje oko. Pojechałem do warsztatu, i okazało się że na 0,700 kg czynnika, wypompowali tylko 0,239 kg. Nabili 0,700 kg + 10 gr oleju. Teraz chłodzi aż miło. :wink: Wakacje w aucie :grin: . Koszt operacji 150 PLNów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 180 u mnie zrobia pelna diagnoze klimy: szczelnosc, odkazanie i cos tam jeszcze no i oczywiscie napelnienie.

Sluchaj jakim czynnikiem napelnili Ci klime, 134 R czy jakos tak :?:

Jakiego oleju uzyli :?:

Znajac zycie to nawet nie wiesz. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...