Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Pytanie o PARKTRONIK

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,nie dawno zakupiłem Audi A4 2,0TDI 140KM 2005rok.Wszystko jest ok tylko nie pokoi mnie parktronik,jak włączam wsteczny bieg jest piszczenie przez o koło 5 sekund i jest cisza.Gdy podjerzdzam tyłem pod zamknięte drzwi garażowe nic nie słychać,żadnego znaku że zbliżam się do przeszkody.Nie raz na parkingu jak cofałem i włączałem wsteczny bieg to nie było tego sygnału piszczenia,ale podczas cofania zaczeło mi piszczeć że zbliżam się do przeszkody.Proszę o pomoc w tej sprawie,może PARKTRONIK gdzieś się włącza tylko ja o tym nie wiem?może napisze mi ktoś kto posiada takie użądzenie kiedy to działa i na jakiej zasadzie.bo to jest moje pierwsze autko z takim użądzeniem i nie mam bladego pojęcia o co tam chodzi.

Z góry dziękuje za pomoc :decayed:

Pozdrawiam :hi:

Opublikowano

witam,

załącza sie automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu. Weź kolegę, noga na hamulcu, wrzuć wsteczny, a kolega niech stanie z boku na wysokości tylnegi koła i przybliża rękę do poszczególnych czujników. Podejrzewam, że albo któreś czujniki walnięte, albo coś nie łączy na kablach.

Opublikowano

Piszczenie ciagle oznacza uszkodzony jeden z czujnikow. Podlacz VAGa i naiprawdopodobniej poda Ci blad czujnika. Rozwiazanie wymiana czujnika 60-100 PLN na allegro.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

witam,

......Weź kolegę, noga na hamulcu, wrzuć wsteczny, a kolega niech stanie z boku na wysokości tylnegi koła i przybliża rękę do poszczególnych czujników.......

Kolego przeprowadziłem ten test i nie dał to rezultatu,chyba będę miał do wymiany wszystkie czujniki bo żaden się nie odzywał :confused4:

Opublikowano

witam,

......Weź kolegę, noga na hamulcu, wrzuć wsteczny, a kolega niech stanie z boku na wysokości tylnegi koła i przybliża rękę do poszczególnych czujników.......

Kolego przeprowadziłem ten test i nie dał to rezultatu,chyba będę miał do wymiany wszystkie czujniki bo żaden się nie odzywał :confused4:

Wystarczy ze jeden kuleje to cały system nie działa wiec podłaczaj vaga i sprawdzaj która strona padła wymieniasz i wraca parktronik do łask :good:

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje koledzy za pomoc,podłącze pod Vaga i zobacze dgzie jest problem.

Jeszcze raz dziękuje :hi:

Opublikowano

i jak kolego ?? ja mam ten sam problem :) vagowales juz ??

Opublikowano

dołącze się do problemu bo mam to samo

załanczam wsteczny długi pikanie i cisza.....

w standardzie powinien być sygnał 1 sekundowy i przy zbliżeniu się do przeszkody pipanie im bliżej tym sygnał staje się ciągły

zademonstruje pip. pip .pip. pip. :polew: :polew: :polew:

taki żarcik każdy kto ma to wie o co chodzi

mi się tak teraz po zimie stało podejżewam że sprawką będzie sól która się tam dostała

bo raz jest wszystko ok jak jest sucho a jak tylko zmocze samochód szlak trafia czyjnik cofania.

Opublikowano

wrzucać wsteczny, postawić kumpla z tyłu i sprawdzać - któryś z czujników leży i kwiczy

cierpliwie i powoli - wszystko się znajdzie

jak nie będzie szło - na vag-ę go

zdrowaś

k.

Opublikowano

wrzucać wsteczny, postawić kumpla z tyłu i sprawdzać - któryś z czujników leży i kwiczy

cierpliwie i powoli - wszystko się znajdzie

jak nie będzie szło - na vag-ę go

zdrowaś

k.

nie wiem czy ci wiadomo ale jak ci jeden czujnik klęknie to cały tył szlak trafia więc zapomnij że tak sprawdzisz padnięty czujnik only vag ci zostaje

Opublikowano

Pany podpinać sie pod vaga i sprawdzać który jest uszkodzony, po numerku vin dojsć jaki numer pasuje, bądź spisać z samego czujnika i na alegro

http://www.allegro.pl/listing/search.php?category=50744&from_showcat=1&string=parktronik+audi

Ich wymiana to 5min

Opublikowano

Ich wymiana to 5min

:shocked: :shocked: :shocked:

zdradź mi ziomek jak wymienić czujnik w 5 minut

:mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

przecież do tego trzeba zdjąć zderzak

Opublikowano

Ich wymiana to 5min

:shocked: :shocked: :shocked:

zdradź mi ziomek jak wymienić czujnik w 5 minut

:mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

przecież do tego trzeba zdjąć zderzak

nie wiem jak w b7 ale w b5 wystarczy ze wjedziesz na kanał i zerkniesz okiem idzie go normalnie na wycisk wyjąć odłaczyć kabelek i tyle, nie trzeba zdejmować zderzaka :decayed:

Opublikowano

Ich wymiana to 5min

:shocked: :shocked: :shocked:

zdradź mi ziomek jak wymienić czujnik w 5 minut

:mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

przecież do tego trzeba zdjąć zderzak

nie wiem jak w b7 ale w b5 wystarczy ze wjedziesz na kanał i zerkniesz okiem idzie go normalnie na wycisk wyjąć odłaczyć kabelek i tyle, nie trzeba zdejmować zderzaka :decayed:

no właśnie

tylko z moimi łapami to raczej tam nie wejde

więc pewnie mnie będzie czekałą okrężna droga czyli zrzutka zderzaka :shocked: :shocked:

Opublikowano

Nie no u ciebie bedzie trzeba ściagać zderzak :confused4: w B5 parktornik masz w dokładce zderzaka czyli nisko bardzo wiec nie ma problemu z dostaniem sie do niego, a u Ciebie jest on na wysokości chyba belki juz wiec dostęp na maxa utrudniony :disgust:

Opublikowano

Nie no u ciebie bedzie trzeba ściagać zderzak :confused4: w B5 parktornik masz w dokładce zderzaka czyli nisko bardzo wiec nie ma problemu z dostaniem sie do niego, a u Ciebie jest on na wysokości chyba belki juz wiec dostęp na maxa utrudniony :disgust:

dokładnie i d*pa blada

a tak z ciekawości jakie miałeś objawy niedziałającego czujnika cofania

vag ci pomógł

czy jak tu piszą z pomocą kolegi styłu stoi i robi za przeszkodę

Opublikowano

objawy jak kazdy, wrzucam wsteczny ciały pisk i po chwili wyłacza sie całkiem(czasem ciagle piszaczał) metoda sprawdzania z tyłu nie działa bo jak sie sypnie to jeden ciagle cos widzi tak jak na odległosć minimalna czyli piszczy stałym dzwiekiem, ale o innej częstotliwosci dzwieku, jedyny sposób sprawdzenia to podpiecie sie pod vaga

Opublikowano

objawy jak kazdy, wrzucam wsteczny ciały pisk i po chwili wyłacza sie całkiem(czasem ciagle piszaczał) metoda sprawdzania z tyłu nie działa bo jak sie sypnie to jeden ciagle cos widzi tak jak na odległosć minimalna czyli piszczy stałym dzwiekiem, ale o innej częstotliwosci dzwieku, jedyny sposób sprawdzenia to podpiecie sie pod vaga

u mnie jest tak że czasem działa , i właśnie nie wiem czy to wina np soli na stykach czy któryś już klęka

jak ci się wydaje jak np stoi czałą noc w garażu i rano z niego wyjeżdzam jest ok potem jak już drugi raz chce gdzieś cofnąć d*pa (oczywiście wcześniej jest sygnał ok 5 sek i już wiadomo że nie działa )

Opublikowano

wiesz co ja też tak miałem raz działał raz nie, najczęsciej po deszczu, myjce w ogóle przestawał działać, az wkońcu sypnał sie całkiem i piszczał non stop, wiec myśle ze u ciebie to początek :disgust:

Opublikowano

W bardzo prosty sposób sprawdzisz ktory czujnik jest uszkodzony bez vaga! Ja usiebie to testowałem!! Włącz wsteczny oczywiscie na zapłonie ale nie zapalonym silniku i przykładaj ucho do kazdego czujnika,jak działaja to beda pulsowac,bedzie to nawet odczuwalne przykładajac palec,ale ucho jest pewniejsze.U mnie tak było i okazał sie jeden czujnik z przodu walniety.

pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.