Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jeżdząc w trybie miejskim na niedogrzanym silniku (do roboty 10km) w temperaturze minusowej też mieszczę sie w 6l.

wymien termostat i spalanie tez wzrosnie na fisie :P

Opublikowano

Co do AJM- osobiście jestem bardzo zadowolony z tego silnika. Świetnie pracuje a z tiptronikiem zgrywa sie idealnie. Co do mojego spalania w mieście 7,5 (na tąchwile). Przypuszczam że latem zrobie jeszcze lepszy wynik. Pozdro.

Opublikowano

Mój AJM też póki co bez problemów :) odpukać :wallbash:

Opublikowano

Nie wiem jak niektórzy mają tak małe spalanie, może seryjny mniej pali i miasto to nie zawsze to samo bo ja w Warszawie codziennie w obie strony stoję w korkach więc to co innego niż jazda miejska.

Rekordowo na trasie spalił 5l ale w nocy i jazda w 100% emerycka a tak to trasa 6,7 miasto 7,5 w zimę literek więcej.

Opublikowano

wymien termostat i spalanie tez wzrosnie na fisie :P

na niedogrzanym - chodziło mi o to, że w trakcie jazdy silnik nie zdąży złapać jeszcze temp.90c. Termostat jest ok.

Opublikowano
  • Autor

Dobra Panowie skonczmy gadać o spalaniu, wiadomo, ze kazdy inaczej jezdzi i w korkach jeden stoi 15 min. drugi godzine.

Czy jak climatronic pokazuje 70C to juz mozna autem jezdzic w przedziale 2-3 tys obr. czy czekac az jeszcze sie dogrzeje?

Opublikowano

Koledzy AJM walczyłem długi czas by w miescie zejsc do 6 litrów nie jest to w moim przypadku realne dlatego w miescie jak sie nagrzeje nie oszczedzam go spalanie 8,5 litra , w trasie do 140 mieszcze sie w 6l , nie ma co oszczedzac tego silnika i jezdzic jak emeryta , kupujac auto trzeba wiedziec na co sie pisze , dlatego jak ktos preferuje delikatna jazde to proponuje zmienic samochod na Matiza by potem nie sluchac ze samochod jest **** bo turbo sie zapieklo pzdr

Opublikowano

Dobra Panowie skonczmy gadać o spalaniu, wiadomo, ze kazdy inaczej jezdzi i w korkach jeden stoi 15 min. drugi godzine.

Czy jak climatronic pokazuje 70C to juz mozna autem jezdzic w przedziale 2-3 tys obr. czy czekac az jeszcze sie dogrzeje?

Popieram, każdy ma inną trasę, korki, światła itp. Najlepiej jak na kanale 51 na klimatroniku będziesz miał 90C. Wtedy możesz dać ognia.

Koledzy AJM walczyłem długi czas by w miescie zejsc do 6 litrów nie jest to w moim przypadku realne dlatego w miescie jak sie nagrzeje nie oszczedzam go spalanie 8,5 litra , w trasie do 140 mieszcze sie w 6l , nie ma co oszczedzac tego silnika i jezdzic jak emeryta , kupujac auto trzeba wiedziec na co sie pisze , dlatego jak ktos preferuje delikatna jazde to proponuje zmienic samochod na Matiza by potem nie sluchac ze samochod jest **** bo turbo sie zapieklo pzdr

PS. Nie jeden na forum co jeździ nawet dynamicznie pisał o zapieczonych kierownicach turbo. Także nie ma co tu pisać o PSJ i tym podobnych (no może po PSJ szybciej się zapieką) po prostu ten typ turbin tak ma...

Opublikowano

Popieram, każdy ma inną trasę, korki, światła itp. Najlepiej jak na kanale 51 na klimatroniku będziesz miał 90C. Wtedy możesz dać ognia.

toś mu rade dobrą dał.. jak masz tak radzić to lepiej nic nie pisz...

Opublikowano

pioteres nie wiem o co Ci chodzi - kolega pytał czy może jeździc w przedziale 2-3tys/obr przy 70c. dla mnie chodziło, że jak jest jeszcze 70c to najlepiej nie przekraczać 2tys./obr,jak temp dojdzie do 90c można śmiało przycisnąć

Opublikowano
  • Autor

pioteres nie wiem o co Ci chodzi - kolega pytał czy może jeździc w przedziale 2-3tys/obr przy 70c. dla mnie chodziło, że jak jest jeszcze 70c to najlepiej nie przekraczać 2tys./obr,jak temp dojdzie do 90c można śmiało przycisnąć

Pewnie chodziło mu, ze zamiast na kanale 51 to na 49 sprawdza sie temp. :tongue4:
Opublikowano

może i tak ale u mnie (u was pewnie też) na kanale 49 jest temp. cieczy chłodzącej a na 51 temp. silnika, chyba że się mylę także jak coś proszę o poprawkę. Wobec tego do którego kanału na klimatroniku należy się odnieść jeśli chodzi o jazdę do ok.2tys/obr. do momentu złapania temp. roboczej 90c?

Opublikowano
klimatroniku należy się odnieść jeśli chodzi o jazdę do ok.2tys/obr. do momentu złapania temp. roboczej 90c?

:wallbash: nie możecie po prostu jeździć normalnie? ruszy się temp to jedź jak chcesz, może nie od razu pod czerwone ale bez jaj....

Opublikowano

Piszmy może na temat bo mod zamknie ;( i kolega zamiast pomocy to sie dowie jakie to kłótliwe towarzystwo na tym forum.

U mnie poza plecionką nic nie padło - odpukać - leję dobre paliwo, nie oszczędzam na olejach, filtrach itd. bo potem to się mści. Ogólnie autko super :)

Opublikowano

oj tam piszemy o uzytkowaniu ,kolega swiezy to sie dowie cos wiecej...

na 51 kanale jest temp nagrzewnicy

Opublikowano

u mnie też nic nie padło a autem pomykam już 18 miesiecy

tylko wsadziłem 50% wartosci auta w mody :polew: :polew:

Opublikowano

u mnie też nic nie padło a autem pomykam już 18 miesiecy

tylko wsadziłem 50% wartosci auta w mody :polew: :polew:

pasja kosztuje :decayed: ale trzeba swirowac zeby nie zwariowac :good:
Opublikowano
tylko wsadziłem 50% wartosci auta w mody

liczysz to? ja wolę nie :decayed:

pasja kosztuje ale trzeba swirowac zeby nie zwariowac

:kox::good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.