Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wybrać studia inżynierskie???


wero2087

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie może trochę głupie ale zadać można :decayed: Zamierzam zacząć kolejne studia i zastanawiam się nad studiami inżynierskimi tylko hmmm no właśnie jakimi?? W jakim zawodzie można znaleźć w miarę przyzwoitą pracę?

Myślałem coś albo o mechanice albo inżynierze drogowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy kolego co lubisz i jak sobie radzisz z matmy/fizyki/mechaniki/rysunku technicznego :wink4:

Ja właśnie kończę budownictwo :wink4: Kierunek fajny, łatwo nie było, a co będzie z pracą to sie zobaczy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mechanice zawsze znajdziesz prace

jak chcesz znaleść potem dobrze płatną prace to inżynieria materiałowa i informatyka przemysłowa -> na start w jakieś firmie 5 tys zł, jeśli bedziesz miał magistra to będziesz mógł kontrolować spawaczy a to już 10 tys+ , no chyba że chcesz pracował za granicą to zarobki razy 2-3

rachunkowość, bankowość -> praca jest

zarządzanie -> przyjemny kierunek

zależy co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich przedmiotów to najgorzej matma a wiadomo matma pociąga za sobą całą resztę. Nie to żebym był całkiem nie kumaty ale najlepszy też nie jestem. Zależy mi na tym by mieć w miarę dobre wykształcenie więc wiem że łatwo nie będzie :decayed: Mechanikę i rysunek miałem w technikum to obce te przedmioty mi nie są, co prawda niema co porównywać do poziomu na studiach ale zielony z tego nie jestem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez matmy ani rusz. Ocen swoje sily, bo bedziesz sie meczyc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na takich studiach sie opiera na matematyce.

Jesli masz z nia problemy innaczej mowiac,jesli jestes sredni to bedzie baaardzo ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego wiem że łatwo nie będzie i zdaję sobie z tego sprawę...Ale nie chcę być kolejnym pedagogiem (nie obrażając nikogo :wink4:) w Polsce, bo słyszałem że to dość oblegany kierunek- chociaż nie wiem czemu :decayed:

Myślę że jak się człowiek wysili to da radę... No i zapomniałem dodać że bardziej mam na myśli studia zaoczne (chciałbym też zacząć już jakoś pracować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na Elektronice i Telekomunikacji dziennych inżynierskich i generalnie polecam chociaż pierwsze dwa lata to był konkretny kanał....sucha teoria która w sumie teraz średnio ma odwzorowanie w ciekawych już rzeczach :gwizdanie: generalnie takie przedmioty żeby ludzi przesiać (głównie matma i fizyka pod różnymi postaciami)i żeby zostali najtwardsi :hi: teraz na 3-cim roku szczerze polecam tematyka super dużo praktycznych laborek... jeśli lubisz pobawić się elektroniką od strony softowej a także od strony lutowia to fajna sprawa:)

Praca podobno jest :) ale nie gwarantuje bo sam jeszcze nie szukałem... wiem tylko że o praktyki nie trudno i często kończą się one propozycją współpracy :)

jeśli miałbyś jakieś pytania to wal na mail: fipomat[at]gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na to, co wiesz, że na pewno będziesz chciał robić po studiach, bo inaczej to strata czasu i pieniędzy. Jest wiele kierunków jak wyżej wspomniana pedagogika lub marketing z zarządzaniem, które są oblegane przez cały czas uskutecznianą modę na robienie "papierka". Znam dziewczynę po ekonomii, która nie wie co to karta kredytowa i pracuje na dodatek jako sprzedawca w sklepie z pamiątkami. Ale to jest Polska, teraz nawet żeby być sekretarką trzeba mieć "wyższe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też wybór dobrej, renomowanej, państwowej uczelni :gwizdanie: sam studiuję na trzecim roku, na Politechnice w Gliwicach w trybie zaocznym, z 70 zostało nas 6 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studia inzynierskie = matematyka niezaleznie od tego co wybierzesz wiec dobrze sie zastanow :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem i też po to do Was piszę chłopaki byście coś doradzili :decayed: Pewnie nie będzie łatwo ale weź coś dziś rób, szukaj jakiejś pracy bez studiów inżynierskich... Magistrów z dziedzin bardziej humanistycznych itp. w Polsce też jest nie mało i do tego bez pracy więc nie bardzo mam ochotę dołączać do tego zacnego grona :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale zaczynając nowe studia będziesz już za nie płacił (nawet na dziennych na politechnice)... ja studiuję elektronikę i łatwo nie jest, choć zaliczać się da :tongue4: teraz to i ten inżynier nic nie daję, gdyż wiele osób zdobywa ten tytuł na prywatnych uczelniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam Inżynierię Środowiska- kierunek bardzo ciekawy, a co do matmy to powiem tak- jest dla ludzi, i po prostu trochę systematyczności i można ją zaliczyć :wink4: , a praca po tym jest na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślę...matma owszem może być nieraz z tym problem ale chyba niema rzeczy niemożliwych...

uwierz mi są

jestem właśnie po pierwszym semestrze Budownictwa na politechnice i było naprawdę ciężko

z analizy matematycznej i fizyki czekają mnie kursy poprawkowe

do analizy tyle się uczyłem korki i ogólnie sporo materiału przerobiłem i nie dałem rady jak 80% ludzi na roku

najlepsze to to ze w szkole średniej nie miałem żadnych problemów z matmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślę...matma owszem może być nieraz z tym problem ale chyba niema rzeczy niemożliwych...

uwierz mi są

jestem właśnie po pierwszym semestrze Budownictwa na politechnice i było naprawdę ciężko

z analizy matematycznej i fizyki czekają mnie kursy poprawkowe

do analizy tyle się uczyłem korki i ogólnie sporo materiału przerobiłem i nie dałem rady jak 80% ludzi na roku

najlepsze to to ze w szkole średniej nie miałem żadnych problemów z matmą

nie zniechęcaj kolegi... poza tym na zaocznych jest łatwiej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taki szczegół- powodzenie na studiach zależy od nastawienia prowadzących dany przedmiot :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...