Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana płynu na inny niż zielony FEBI??


rafi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Opisze swoj problem w wielkim skrocie. Skrzypi mi kierownica okrutnie jak skrecam w lewo (w prawo cisza). Dzieje sie tak tylko po nagrzaniu auta i dluzszej jezdzie w miescie. Tarcie slychac zdecydowania oprocz kabiny w komorze silnika. Dochodzi do tego lekko ciezej pracujace wspkmaganie w porownaniu do ZIMNEGO auta. Wniosek nasuwa sie taki ze to moze wina plynu (ciepłego czyli rzadszego) do wspomagania ktory odkad zregenerowalem magiel (pzrejechane ok 10 tys) wymienialem 2 razy na mineral FEBI. Moze jakbym jakiegos srodka dolal do ukladu badz wymienil plyn na jakis inny to moje mekki skonczylyby sie?? Co mi radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że jak coś sam będziesz modzić to już po gwarancji będzie .Z tym płynem co teraz masz to nic niema prawa się dziać. Radziłbym tobie do nich zadzwonić i powiedzieć co ci dolega napewno coś ci poradzą [br]Dopisany: 24 Luty 2010, 17:10_________________________________________________równie dobrze może ci pasek piszczeć przy max skręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nie piszczy mi pasek tylko jest to takie tarcie. Czytalem ze ten febi ziolony rozne ma opinie i nie koniecznie jest dobry. Wydaje mi sie ze jest zbyt rzadzszy od temp i dlatego slychac takie rzeczy i do tego slabsze wspomaganie. Na cieplym wszystko jest git. Magiel nie stuka, nie puka, wszytsko cacy, tylko te trzeszczenie...[br]Dopisany: 24 Luty 2010, 17:16_________________________________________________Jaki polecacie gesty olej do wspomagania? Uwazam ze jest za rzadki teb febi, a moze to jakas podroba :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORI z ASO 43zł. za litr,starcza spokojnie na całą wymianę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzis bylem w sklepie i porownalem Febi z HIPOLEM orlenowskim mineralnym i wyszlo ze Febi w porownaniu do hipola to jakby woda zabarwiona na mocny zielony a hipol bardzo gesty wiec chyba sie skusze na hipola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzis bylem w sklepie i porownalem Febi z HIPOLEM orlenowskim mineralnym i wyszlo ze Febi w porownaniu do hipola to jakby woda zabarwiona na mocny zielony a hipol bardzo gesty wiec chyba sie skusze na hipola

Myślę, że za bardzo kombinujesz kup oryginalny olej do wspomagania w ASO jest gęściejszy od oleju FEBI ponadto nie zmienia koloru. miałem w rekach jeden i drugi i z czystym sumieniem polecam oryginalny ale to już twoja sprawa co wlejesz. Mnie eksperymenty z Febi kosztowały wymianę pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzis bylem w sklepie i porownalem Febi z HIPOLEM orlenowskim mineralnym i wyszlo ze Febi w porownaniu do hipola to jakby woda zabarwiona na mocny zielony a hipol bardzo gesty wiec chyba sie skusze na hipola

A ten HIPOL posiada odpowiednie aprobaty ... ??? (lej tylko i wyłącznie FEBI 6162 lub ORI z ASO )

Nie kombinuj z płynem, według mnie to wina magla ... tak to jest (bardzo często ) po "regeneracji".

PS. Ja kupiłem używkę i śmiga do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdze na orlenowskim atfiid i nie wleje nic innego szczerze polecam , nie porównywałem z ori tylko z febi bo zalałem kiedyś febi i lipa przepłukałem wymieniłem i dalej lipa, wymieniłem na orlenowski i jest :good: ze dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.orlenoil.pl/oferta/samochody_ciezarowe,8,7.html

13-15zł/litr (Febi 20+)

bańka 5l około 55-60zł[br]Dopisany: 08 Grudzień 2011, 06:25_________________________________________________Największa różnica to lepkość w 40 stop

Febi 20 mm2/s , ATF 40 mm2/s

Wcześniej jeden z kolegów napisał że z ASO jest gęstszy od FEBI.

To może gęstszy ATF bardziej podobny do ORI?

Chyba będę następnym królikiem doświadczalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...