Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z automatem


adamski2504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , koledzy czy ktoś mi doradzi ? rano jak jest zimny skrzynia działa poprawnie , po przejechaniu 2 km ruszając ze skrzyżowania wciskam gaz a przy 3000 obrotów zerwie bieg i wskoczy na neutralny po chwili wskoczy dwójka oczywiście szarpnięcie, na dalszych biegach jest ok. Czy możliwe że to wina sterownika ? czy skrzynia do wymiany ? wymieniłem olej w dobrej stacji obsługi , ale mechanior nie potrafił postawić 100 % diagnozy .Przebieg 170 000 , ruszając z pozycji 1 mogę zamknąć obrotomierz i nic , szwankuje tylko w pozycji D. Dzięki za wszelkie informacje.Pozdrawiam.

[mod]Proszę stosować prefix - kolejne wątki polecą do kosza[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo konwerter zużyty, albo elektronika szwankuje, najpierw sprawdź czy są błędy i sterownik czy nie jest zawilgocony. Nie jeździj autem w takim stanie albo chociaż unikaj szarpnięć bo rozwalisz bebechy w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy już czytalem o sterowniku i mam taką małą nadzieję że to tylko to . Sprawdzę to a dalej zobaczymy . dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy dobrze rozumiem twój opis. Ruszasz z miejsca 1 obroty rosna pozniej jakby sam wrzuca na luz i dopiero kolejne biegi? Jeśli tak to jedz jak najszybciej sprawdzić skrzynie.. Ja mialem tak przy 3 biegach tzn 1 obroty rosną szarpnelo delikatnie 2 obroty rosną szarpnięcie 3 i dalej ok.. Pojechalem do zakładu gdzie zajmują się tylko automatycznymi skrzyniami i ... koszt naprawy 4800zl :wallbash:

Samochód odebrałem i wkładam manuala.. Koszt na chwile obecną? 700zł części 800zł robocizna. Czekam na części i zobaczymy jak to będzie wyglądało dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... W manualu co Ci sie zepsuje?

A nawet jak juz coś się zepsuje, to napewno nie będzie to kosztowało 5000 zł

Słyszałem że przekładke można zrobić taniej.

Ja na samych częściach "zaoszczędziłem" wszyscy chcieli od 1000 w górę. Udało mi się pogadać z gościem i spuścił do 700 jak wezme komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... W manualu co Ci sie zepsuje?

A nawet jak juz coś się zepsuje, to napewno nie będzie to kosztowało 5000 zł

Słyszałem że przekładke można zrobić taniej.

Ja na samych częściach "zaoszczędziłem" wszyscy chcieli od 1000 w górę. Udało mi się pogadać z gościem i spuścił do 700 jak wezme komplet.

podaj tak po krótce jakie klamoty tam trzeba zmieniać przy takiej operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak to co zamowiłem:

- skrzynia manualna z wybierakiem

- sprzęgło z dociskiem

- pedały z pompka wysprzeglikiem itp

- półośki (ale niewiem czy moje nie będą pasować)

[br]Dopisany: 02 Marzec 2010, 11:52_________________________________________________Największy problem moim zdaniem będzie w zmianie kodowania komputera..

A i jeszcze jedno chyba będzie potrzebna lewa łapa od mocowania skrzyni ( niejestem pewny ale ciagle przeszukuje forum i coś takiego przeczytałem.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopóki Ci automat jezdzi to ciesz się tym.. i korzystaj z możliwości niemachania ręką w korku.. Ale jak się popsuje.. Ech.. szkoda gadać.

Napewno napiszę jak juz wszysko będzie ok.

Dodam jeszscze ze skrzynia musi być z kolem zamachowym.. Ale to chyba wiadomo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że pitolicie, naprawa automatu to nie jest majątek :wallbash: nie wiem w jakim warsztacie byłeś, że ci z miejsca krzyknęli 4800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że pitolicie, naprawa automatu to nie jest majątek

jak bedziesz to robił w stodole to tak, tylko ciekawe ile tym pojezdzisz?

ja jak wymieniałem olej u fachowców to z ciekawości spytałem o cene jakby coś sie działo ze skrzynką - od 2500 to wogóle start :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajni fachowcy :gwizdanie: swoją drogą co to za fachowiec, który rzuca cenę z góry nie wiedząc jak skrzynia wygląda w środku, d**a nie fachowiec. Takich się unika bo oni polują na jelenia albo żyją w innej rzeczywistości. Przed rozebraniem to można rzucać kwotami od 500 do 5 tys zł kompletnie bez pokrycia w rzeczywistości. Robiłem ostatnio skrzynię biegów, bynajmniej nie w stodole i zapłaciłem na gotowo 2650. Sprzęgło i jeden kosz biegów, wszystko po przebiegu 304 tys gdzie sprzęgło w manualu przy odrobinie chęci zajechałbym już drugie. Automat to nie jest magiczne pudełko, jak się zepsuje to się czaruje, nie płacze tylko naprawia, im szybciej tym mniejsze zniszczenia w środku i mniejsze koszty. Byle nie dać się robić mechanikom w bambuko bo tutaj jest pies pogrzebany i stąd te chore ceny. Jeżeli ktoś chce przerabiać zepsuty automat na manual to niech uskutecznia manianę w swoim wozie, a nie daje innym takie rady szczególnie jeżeli nie ma o tym pojęcia, któryś raz już to widzę i krew zalewa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bardziej kumaci mechanicy znaleźli sobie lukę i wykorzystują niewiedzę, a podejście że nie warto naprawiać bo koszty kosmos sprawy nie rozjaśnia. Tak na marginesie to objawy u Kolegi MoorPH wskazują na po prostu skończone sprzęgło hydrokinetyczne bo ono pada pierwsze w normalnie eksploatowanej skrzyni, a dalsza w tym stanie tylko wykańcza następne elementy wewnątrz- support, kosze biegów itp.

A przy przekładce na manual trzeba kupić zamach i sprzęgło- drogie rzeczy bo nikt chyba używanych nie wsadza, półośki z przegubami wewn. i zewnętrznymi bo są inne, plus masa dłubania w aucie żeby nie było druciarstwa, a i kupiona za grosze śliczna manualna skrzynia nie wiadomo jak bardzo jest skatowana przez poprzedniego właściciela :gwizdanie: Jeżeli ktoś się boi ewentualnych napraw automatu to niech od razu lepiej kupi auto z manualną transmisją, będzie prościej, taniej i lepsze samopoczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że pitolicie, naprawa automatu to nie jest majątek :wallbash: nie wiem w jakim warsztacie byłeś, że ci z miejsca krzyknęli 4800zł.

Kolego oni zrobili mi oględziny auta.. Dostałem skrzynię w częściach spowrotem.. i za to że tylko sprawdzili i postawili diagnoze zaplacilem 300zl a robilem tu: www.autojozefow.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka była ich diagnoza, jakie uszkodzenia? Swoją drogą bardzo drogo biorą, chyba że wewnątrz jest kompletny szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy bylem w okolicy Poznania w dwóch niby porządnych warsztatach i co ? d*pa jak jeden tak i drugi od razu mówią 4000 i robimy , nie było wogóle tematu że może jakiś duperel albo może zakręci się koło 2000. Dlaczego od razu remont , po prostu wiedzą że człowiek sam nic nie zrobi i choćby trzeba wymienić coś za 500 to i tak powiedzą że 4000. Jestem wściekły bo auto jeżdziło na zachodzie ma teraz 170 000 więc nie powinno być aż tak żle tymbardziej że przy wymianie oleju stwierdzili że ten stary nie był zły. Czy ktoś ma jakiś adres w okolicach Poznania do konkretnej osoby znającej się na temacie ? Chciałbym uzyskać konretną diagnozę z podłączeniem do kompa a nie 2 minuty rozmowy i efekt <<remont<<Pozdrawiam. :wallbash::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka była ich diagnoza, jakie uszkodzenia? Swoją drogą bardzo drogo biorą, chyba że wewnątrz jest kompletny szmelc.

Teraz juz dokladnie nie pamietam.. Ale tak jak mówisz.. "kompletny szmelc" i podobno coś ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...