Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zapach spalin na postoju po wywaleniu kata...


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , moze problem byl juz obgadywany na fornum jednak , ze nie znalazlem zadnej pomocy w tym temacie a mianowicie w miesiacu Grudzien 09r. wywalilem kata i zastapilem go takim oto zamiennikiem z Allegro: http://img36.imageshack.us/img36/2721/935450904.jpg , jednak ze od tego momentu czuc dosc intensywny zapach spalin na postoju. (musze uwlaczac obieg zamkiniety w klimie zeby nie bylo czuc spalin)

Przeczytalem kilka postow o podobnej problematyce i sprawdzilem juz plecionke , ktora jest ok , zadnych nieszczelnosci , kolektor wydechowy , laczenia tlumikow i same tlumiki i wszystko ok , zadnych dziur , nieszczelnosci itp. (uszczelki pod ten zaminnik tez byly nowe z ASO)

Czy to normalne w TDI po wywaleniu kata? wiem ze przy porannym odpaleniu kiedy silnik jest zimny to ma prawo zakopcic z komina ale ten smrod jest denerwujacy zwlaszcza , ze woze bardzo czesto dzieciaczka ze mna , prosze o wszelka pomoc i porady.

Dziekuje i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne w TDI po wywaleniu kata?

To jest normalne i jest to jedyny minus wywalenia kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta :polew: tylko pasazerowie a zwlaszcza moj roczny synek tez to wdychaja ale coz cos za cos , najwyzej dalej na postoju bede wlanczal obieg zamkniety w klimie , dzieki serdeczne wszystkim za odpowiedzi.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta :polew: tylko pasazerowie a zwlaszcza moj roczny synek tez to wdychaja ale coz cos za cos , najwyzej dalej na postoju bede wlanczal obieg zamkniety w klimie , dzieki serdeczne wszystkim za odpowiedzi.

:hi:

To może zrób przegląd klimy i uszczelek w wydechu-szczególnie tym przed i za turbiną. U mnie nigdy nie czuć spalin wewnątrz auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jest charakterystyczny zapach to tak.

Ale nie powinno być go w środku. Ewidentnie musi być gdzieś nieszczelność wydechu i dmuchawa łapie spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem podobnie w innym samochodzie. Ta siatka łącząca tłumiki, wyglądała, że jest ok, ale jednak nie była. Wymieniłem siatke i przy okazji wywaliłem kata i przestało śmierdzieć. Mi się wydaje, że spaliny nie mają prawa tak mocno śmierdzieć w środku po wycięciu kata. Przepatrz dokładnie układ wydechowy, bo dla synka to na pewno nie jest zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "siatka" to tzw. plecionka. Z racji swojej budowy niweluje drgania i rezonans wydechu wiec nie polecam się jej pozbywać. Ta plecionka ma dwie warstwy i b.możliwe że wewnętrzna (rurka) jest pęknięta ale wtedy przeważnie słychać brzęczenie przy dodawaniu gazu. Koszt takiego nowego elementu to ok. 40zł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy tam nie sa dwie sondy? bo dzowniłem dzisiaj do warsztatu i gosc mi powiedział ze chyba sa 2 i nie da sie wyciac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TDI nie ma żadnych sond ... oddzwoń do kolesia i powiedz że jest idiotą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upps taki nieprzyjemny zapach na zewnątrz... To chyba nie będę kombinował z wywaleniem kata....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wywaleniu czuc spaliny ale tylko w garazu... a normalnie jak odpadam na miescie to nie czuje róznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 150.000 to nawet różnicy nie powinniśmy odczuć bo katalizator i tak nie spełnia już pewnie swojej funkcji... jedynie przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie....

Na bank kolego masz nieszczelny układ wydechowy i stad te smród. Swoją drogą nie podjął bym się zamontowania tego zamiennika :no:

Weź kogoś niech przegazuje furkę, a Ty wsadź głowę pod machę i sprawdź co się dzieje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sparwdz laczenia wydechu, mozliwe ze po wyjeciu nie dokrecono srub, koleja rzecz to jakosc tego wynalazku. nie wiadomo z jakiego to materialu, co to za plecionka tam jest.

ja obstawiam ze gdzies przy tym wynalazku puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...