Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Dziwny dzwięk przy odpalaniu i gaszeniu


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszstkich

otóż od jakiegos czasu podczas odpalania i gaszenia silnika wystepuje u mnie takie dziwne ''chrząkniecie'', nie jest to metaliczny odgłos tylko taki troche głuchy,

dodam że na zimno słychac to mniej na ciepło bardziej ale nie za kazdym razem, tak samo z gaszeniam to sam ale troche mniej znaczy az silnik sie zatrzyma,.

Na pewno nie jest to klapa gasząca itd, dodam ze silnik jak odpali pracuje równiutko i cicho tak jak powienien,.

Myslałem nawet juz obsłuchiwałem silnik z kazdej strony a kumpel odpalał, i pytanie czy to możliwe zeby to była poduszka pod silnikiem od strony kierowcy???

a tak nawiasem po co w poduszkach sa czujniki z przewodami podłaczonymi do całej wiazki elektrycznej????

dzzieki za info

pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem to samo u siebie i okazało się że to napinacz paska alternatora się skończył i obudowa aluminiowa uderzała o drugą

powiem ci tylko tyle że musisz wyjechać z całym przodem i popuścić pompę od klimy więc życze ci kolego miłego popołudnia i wszysko będziesz miał z bańki no i

jeszcze twój portfel będzie szczuplejszy o jakieś 400 zł

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o poduszcze był juz temat poszukaj masz automat czy manual ??

manual kolego, wiem czytałem troche o poduszkach ale i tak ten dzwiek ma na to nie pasuje, no chyba ze dobiego ze środka poduszki????[br]Dopisany: 26 Luty 2010, 21:09_________________________________________________

Kolego ja miałem to samo u siebie i okazało się że to napinacz paska alternatora się skończył i obudowa aluminiowa uderzała o drugą

powiem ci tylko tyle że musisz wyjechać z całym przodem i popuścić pompę od klimy więc życze ci kolego miłego popołudnia i wszysko będziesz miał z bańki no i

jeszcze twój portfel będzie szczuplejszy o jakieś 400 zł

Powodzenia

o o to mi chodziło jakaś konkretna mysl, sprawdze napewno juz jutro, mówisz że trzeba rozwalac cały przód???? ale do sprawdzenia naciagu tego paska wystarczy tam rekę włożyć????

no a z innej beczki co z tymi przewodami do poduszek po co to tam jest?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co kolega klaus31183 pisał o napinaczu to prawda ale zanim kupisz to się upewnij bo 400 zł drogą nie chodzi, jak zdejmiesz przód i wszystkie osłony z silnika to niech ktoś ci dosłownie na sekunde odpali silnik a ty w tym momencie patrz na ten napinacz jak w trakcie odpalania i gaszenia bardzo nim szarpie (u mnie uderzał o blok silnika) to jest do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co kolega klaus31183 pisał o napinaczu to prawda ale zanim kupisz to się upewnij bo 400 zł drogą nie chodzi, jak zdejmiesz przód i wszystkie osłony z silnika to niech ktoś ci dosłownie na sekunde odpali silnik a ty w tym momencie patrz na ten napinacz jak w trakcie odpalania i gaszenia bardzo nim szarpie (u mnie uderzał o blok silnika) to jest do bani

dzis zagladałem zciagnałem osłony i z lewej ten pasek widać, kumpel odpalał i gasił a ja słuchałem i patrzyłem i prawie na pewno to jest to, pasek sam w sobie nie jest za mocno nasiągniety a jak sie odpala to trzepie sie na boki i równoczesnie z tym trzepaniem wystepuje ten dzwięk.

pytanie czy ten napinacz może sie rozwalic do konca i spowodowac spadniecie paska???? może ma ktos zdjecie tego usrojstwa????

dzieki za info i odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy ten napinacz może sie rozwalic do konca i spowodowac spadniecie paska???? może ma ktos zdjecie tego usrojstwa????

dzieki za info i odpowiedzi

W wielu przypadkach tak się dzieje - więc szukaj już napinacza :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...