Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Testujemy różne auta- nasze wrażenia i oceny


Ambro

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z wątków użytkownik Vas poprosił mnie o opisanie wrażeń z jazdy BMW 335i.

Tak więc miałem przyjemność, w zeszłym sezonie, przez nie cały tydzień pośmigać BMW 335i Cabrio po trasach Rajdu Monako.

Auto na prawdę godne polecenia. Duży potencjał mocy, świetny układ kierowniczy oraz tytanowy wydech który brzmi wspaniale i zapewnia świetne efekty słuchowe w tunelach :decayed: 306KM i 400NM pozwala na dużo a dwie turbiny zapewniają dostęp do tej mocy przez cały czas. Wspaniale sprawdzało się na ciasnych zakrętach i nawrotach. Dzięki twardemu, składanemu dachowi w wewnątrz kabiny jest naprawdę cicho i komfortowo.

Do minusów mogę zaliczyć skrzynie która mimo bardzo dobrej i szybkiej pracy w trybie manualnej zmiany nie pozwala przeciągnąć silnika do b.wysokich obrotów i sama wrzuca na wyższy bieg. Denerwował mnie także szeroki słupek przy przedniej szybie od strony kierowcy. Rzecz niby błaha ale przy bardzo ciasnych zakrętach, wyjątkowo mnie denerwująca. Wysokie spalanie jest rzeczą oczywistą przy takim silniku ale nie wynosi ono ok. 13l jak podaje producent. Przez tydzień nie udało mi się zejść poniżej 16l co i tak wydaje mi się dobrym wynikiem.

Podsumowując auto wspaniałe. :wink4:

335i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczalem, ze az osobny watek zalozysz :) Dzieki za informacje.

BTW, w 335i sa dostepne te wypasione komfortowe fotele z 5-ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczalem, ze az osobny watek zalozysz :) Dzieki za informacje.

Jak się rozpisałem to postanowiłem założyć ten wątek żeby inni zainteresowani też przeczytali i nie chciałem tam śmiecić :wink4:

P.S. Dodałem jedno foto :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z zewnątrz fajne, silnik fajny ale wnętrze tragedia w tych trójkach :sick3: Zaznaczam że nie chodzi mi o jakość wykonania tylko o wygląd. Ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z zewnątrz fajne, silnik fajny ale wnętrze tragedia w tych trójkach :sick3: Zaznaczam że nie chodzi mi o jakość wykonania tylko o wygląd. Ale to kwestia gustu.

Poprawię lekko:

auto z zewnątrz fajne, silnik świetny, wnętrze kwestia gustu, ale wg mnie nie odbiega od A4, ani wyglądem, ani jakością, ani ergonomią. Porównania A4 do serii 3 juz były - nie ma co się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawię lekko:

auto z zewnątrz fajne, silnik świetny, wnętrze kwestia gustu, ale wg mnie nie odbiega od A4, ani wyglądem, ani jakością, ani ergonomią. Porównania A4 do serii 3 juz były - nie ma co się powtarzać.

Ja nigdzie nie porównuję tego BMW do Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wnętrze w nowych trójkach nie zaskakuje za to nowym BMW X1 :good:

Miałem przyjemność potestować ja przez cały miniony weekendy i wnętrze tego auta na prawdę przypadło mi do gustu. 177 konny 2.0d także dawał rade. Dość elastyczny, oszczędny lecz okrutnie mulasty 0-100km/h. Nie do końca przepadam za x-drivem i moje uprzedzenia dodatkowo pogłębiły się po wizycie w lesie tym autem. Natomiast wnętrze według mnie jest świetne. Wszystko super zakomponowane, spasowane no i piękne drewniane wstawki. Cena za nowe takie auto jest dość wysoka ale uważam, że warto w 100%.

_________________________________________________

Niedługo mam zamiar pośmigać nowym M3 i myślę że także napisze jakie były wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jakoś do końca nie przemawia w x-drivie że przednia oś jest odłączana powyżej 100-120km/h czy coś koło tego. Troche za dużo tej elektroniki w tym napędzie. Rozdział mocy 0-100% między osiami to niby dobre (w teorii) ale czy komputer nie pogubi się w wyliczaniu tego rozkładu ? Mi się udało trochę ogłupić x-drive na mokrym asfalcie: ostre hamowanie z 180km/h do ok 40km/h w ostry zakręt i na wyjściu auto było okropnie podsterowne i elektronika wyłączyła prawie całkowicie moc z kół. :thumbdown: Może gdyby była opcja całkowitego wył. kontroli trakcji byłoby lepiej. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale rozmawiamy tutaj o samochodach uzywanych na codzien przez zwyklych uzytkownikow,gdzie tego typu jazdy odbywaja sie bardzo rzadko lub w ogole.

Do jazdy na codzien jest jak najbardziej :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda :hi:

Natomiast RWD w BMW jest fajne do czasu gdy nie spadnie śnieg. :tongue4:

Już się cieszyłem, że pogoda się klaruje a tu pupa, śniegiem sypło i na jazdy M3 która stoi u dilera na letnich, będę musiał poczekać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak objezdzasz w Focie czy u Zdunka?

bylem pogadac u zdunka o samochodach ostatnio i calkiem fajny sprzedawca jest. tyle ze jak poweidzialem ze chce 3ke z osiagami mojej B7 i podobnym wypasem (navi skory itp) to wyszlo ze za auto musialbym dac ze 300tys :wallbash: :wallbash:

:polew:

trzeba poczekac az niemcy kilka sztuk przerysuja i beda sprzedawac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej bmw nie podoba mi się wnętrze :sick3: no i tył auta też mógł by być ładniejszy :kwasny: Za dużo elektroniki : " nie pozwala przeciągnąć silnika do b.wysokich obrotów i sama wrzuca na wyższy bieg " BMW ma się kręcić do samego odcięcia bo dźwięk tych silników jest piękny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak objezdzasz w Focie czy u Zdunka?

bylem pogadac u zdunka o samochodach ostatnio i calkiem fajny sprzedawca jest. tyle ze jak poweidzialem ze chce 3ke z osiagami mojej B7 i podobnym wypasem (navi skory itp) to wyszlo ze za auto musialbym dac ze 300tys :wallbash: :wallbash:

:polew:

trzeba poczekac az niemcy kilka sztuk przerysuja i beda sprzedawac :wink4:

Fota już nie jest dilerem BMW. 335i miałem z zagranicznej firmy.

Co do kwot za te auta, to prawda, są czasem chore ale to jest cena którą trzeba zapłacić za zapach nowości. :rolleyes:

_________________________________________________

BMW ma się kręcić do samego odcięcia bo dźwięk tych silników jest piękny :decayed:

No więc właśnie, a tak nie jest :thumbdown: Do systemu łopatek w BMW też trzeba się przyzwyczaić. Zamiast po prawej "+" i lewej "-" to z obu stron jest i plus i minus tylko że "+" pod kciukiem a "-" z tyłu pod resztą palców. Jakoś to do mnie nie przemawia. Po raz kolejny przekombinowali moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekonieczne przekombinowane bo przecież większość kierowców prowadzi samochód jedną ręką :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota wraca od 1.03 jako serwis autoryzowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie:

"jazdy testowe", "testowałem", "udostępniła mi zagraniczna firma" :polew: :polew: :polew:

A w realu:

start: w środku nocy u Niemca pod domem

meta: dziupla w Rosji

Ambro przyznaj się :decayed:

A tak na poważnie to BMW mają swój urok, to chyba jedyna marka z którą mógłbym zdradzić Audi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...