Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Huczy w przednim kole


mystern

Rekomendowane odpowiedzi

mój problem polega na tym, że jak jadę prędkością powyżej 30km/h przy skręcie kierownicy (koła w pozycji skręconej) coś huczy pulsacyjnie w prawym przednim kole, przy wyprostowanej kierownicy nie słuchać żadnego huczenia ani stukania. Myślałem, że to łożysko, ale to tylko się dzieje przy jeździe ze skręconymi kołami. Nie jest to stukot przegubów. Jeżeli to łożysko to proszę o wskazówki kupna i wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przy skręcie huczy ja bym obstawił przegub :gwizdanie: ale piszesz, że to nie przegub,

a huczy przy skręcie w jedną stronę czy w obie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obstawiam jednak łożysko :cool1:[br]Dopisany: 04 Marzec 2010, 21:55_________________________________________________aha jak kupować to SNR lub SKF :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huczy przy skręcie w prawo i lewo, jest to taki odgłos jakby łożysko nie miało smarowania i ocierał metal o metal[br]Dopisany: 05 Marzec 2010, 16:16_________________________________________________sorki że się nie odzywałem, ale człowiek musi niestety pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podlacze, przy skrecie tylko w prawo, huczy (nie wiem czy to dobre slowo) i to w pewnym zakresie skretu, kierownica bardziej skrecona to przestaje. Generalnie tyrka i nie jest to przegub. Myslicie ze moze to byc forny wahacz? Macałem go wczoraj i ma luz, reka nim ruszam w zakresie 2-3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łozysko, podnioslem samochod, pokrecilem kolem i huczy, tylko jeszcze tego nie bylo slychac w srodku widocznie, pojezdzilem 2 dni i juz w srodku slychac. Dodam ze "tyrkanie" wystepuej tylko przy skrecie w prawo (lozysko od strony kierowcy). Nie ma co gdybac i gadac. Przegub ma zupelnie inne objawy i na "luzie" nie tyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszą koledzy wyżej. Przegub ma zupełnie inne objawy. U mnie po wymianie przegubu nic się nie zmieniło, tzn mam podobne objawy do twoich (stuki przy jeździe na wprost nasilające się przy skręceniu kół w lewo, a do tego jeszcze metaliczne odgłosy na dołach). Obstawiam albo dolny wahacz (bo górne mam nowe) albo łącznik stabilizatora. Jeśli chodzi o Wrocław to polecam do diagnostyki http://www.diagnostyka.wroclaw.pl/o_nas/o_nas.html . Za 10zł dobrze sprawdzają całą zawieszkę i oczywiście mogą również wymienić to co się nadaje do wymiany. U mnie bezbłędnie wykryli kompletnie zużyte 2 górne wahacze (które na szarpakach w stacji diagnostycznej opla gość nie wykrył, a były one na prawe moooocno zużyte) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...