Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Odnawianie (czyszczenie) wnętrza


Habit217

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacnych forumowiczów. Mam kilka pytań związanych z postawionym tematem. W jaki spoób za pomocą jakich środków za niewielkie pieniądze i przy użyciu własnych sił doprowadze 12-letnie audi do czasów świetności, elegancji.

1. Posiadam model w którym na desce rozdzielczej znajduje się drewno które nie jest już stylistyczne, utraciło dawny blask. Chciałbym doprowadzic do tego aby drewniane elementy błyszczały. Jakich środków użyć?

2. W związku z wiekiem tapicerka, dywaniki, fotele są już przybrudzone jak je wyczyścić, wiadomo ze trzeba odkurzyć ale czy mogę użyć środków chemicznych i wody aby je umyć tak aby nie doprowadzić do uszkodzenia tych materiałów.

3. Posiadam wewnątrz auta elementy karoseri na których znajdują się rysy, jak je zatrzeć, doprowadzić aby stały się niewidoczne?

4. Mam także naklejoną najlejkę na deske rozdzielczą której chce się pozbyć czy wystarczy tylko woda bądz moge użyć jeszcze czegoś dodatkowego, nieuszkadzając materiału na desce.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Można je spolerować, nawet zwykłe mleczko powinno w jakimś stopniu pomóc, ale dodam jeszcze raz, że mleczko a nie pasta polerska :)

2. Samemu to raczej nic nie zrobisz a wręcz przeciwnie bo jak zaczniesz moczyć fotele to porobią sie plamy bo napewno jest masa kurzu w siedziskach tak więc najlepiej daj samochód na karchera gdzie dokładnie namoczą i wyciągnął cały syf ze siedzeń. Wtedy zapomnisz o brudnej podłodze i fotelach.

3. Jeśli to rysy na plastikowych elementach to niestety nic z tym nie zrobisz. Gdyby szło coś z tym zrobić to każde auto wyglądałoby ciągle jak nowe :cool1:

4. Wszystko zależy od tego co to za naklejka i jaki klej został użyty do jej naklejenia. Najpierw zerwij naklejkę i zobacz jaki to klej, czy jakiś twardy typu kropelka czy zwykły który idzie zmyć ciepłą wodą lub za pomocą małej ilości benzyny ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. A jeśli posiadam myjkę ciśnieniową 2000 bar na zimną wodę to jeśli wyciągne wszystkie elementy i umyję dodając do tego np. szampon do mycia włosów i dokładnie wysuszę to nie uszkodzę bądz nie zniszczę tych materiałów? Oczywiście mówimy o solidnej robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty chcesz po fotelach walić myjką ciśnieniową?? :blink:

Jedz daj komuś zarobić 120zł (tyle biora u mnie za solidną robote) za 60 zł tez idzie znaleść magików którzy wypiora auto ale to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. A jeśli posiadam myjkę ciśnieniową 2000 bar ...

To wbijesz brud głęboko w materiał foteli. :no:

Cały pic z dokładnym czyszczeniem polega na tym, by rozpuścić brud i WYCIĄGNĄĆ go poza materiał (np. odkurzaczem piorącym).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. Nawet pojęcia niemiałem ze tak mało biorą. Ehh dlatego najlepiej zadawać pytania na forum, na których sie dowiem prawie wszystkiego.[br]Dopisany: 06 Marzec 2010, 22:13_________________________________________________A mam jeszcze małe pytanie niewiecie może jakie są koszty przyciemnienia szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział na to pytanie ale niech ci bedzie :wink4:

Wszystko zalezy jak leży :decayed:

Ja za moje płaciłem coś około 450zł tylko ze te z drzwi sam wykręciłem i zawiozłem gosciowi do oklejenia a z tylną i trójkacikami pojechałem jak juz wszystko skręciłem spowrotem.

Ogólnie srednio trzeba liczyc około 100zł za szybe czyli te 500 musiałbys uszykowac. Wszystko jeszcze zalezy od regionu bo sa tacy co za 300 pewnie też robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Próbowałeś jakimś Pronto do drewna czy cóś? Tu masz jakieś forum o pielęgnacji samochodu, jest temat o drewnianych dodatkach

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=149

2. Jeżeli masz skórzane fotele, to możesz je spokojnie samemu wyczyścić. Jeśli welur lub inny materiał to lepiej zostawić to serwisowi. Możesz odkurzyć.

3. Jeśli to są zadrapania na plastiku to tak jak mówi kolega Pawlo nic nie zdziałasz :kwasny: A jeśli blacha to można pomalować.

4. Jeśli zależy Ci na tej naklejce tzn. podobała ci się i nie chcesz jej uszkodzić, to ostrożnie odklejać. Czasem się nie da, to można potraktować ciepłą wodą. Jak Ci nie zależy to możesz zerwać a pozostałości próbować zeskrobać paznokciem (ostrożnie, żeby nie podrapać deski!). Można też użyć ciepłej wody z gąbką i to zabawa na dłużej. Da radę też jakimś rozpuszczalnikiem, byle nie za mocny. Zmywacz do paznokci odpada - może zmienić kolor plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. do foteli z wlasnego dosweiadczenia wiem ze wanisz jest zaje**** ostatnio pralem swoje fotele do wiadra troche wanisza woda na szmatke pucujesz niedosc ze ladnie w aucie lachnie swiezoscia a nie jak w taxowce :D to fotele 0 plan i ladnie sie swieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Co do naklejki na desce to możesz sobie kupić tzw. zmywacz antysilkonowy (ZAS) firmy NOVOL. Super sprawa, zrywasz naklejkę a pozostałości kleju w pierwszej fazie moczysz tym rozpuszczalnikiem a po 5 minutach ścierasz go miękką szmatką nasączoną w rozpuszczalniku ZAS. Na 100 % nic nie dzieje się z deską. Zmywacz jest też super do zmywania asfaltu z lakieru np. przy kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli myjesz wiaderkiem z szmponem do dywanow to sprobuj uzyc zamiast szmatki kawalka firanki lub bandarza. Mialem brudne obicia przenich slupkow od strony kierowcy i tym firankowym sposobem usunąłem je wszystkie...serio dziala lepiej :tongue4:

Oczywiscie mozna dac zarobic fachmanom ale przyjemnosc z doczyszczenia swojego autka po zimie jest i niektórzy to lubia robic samemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak samemu to zawsze inaczej. Tylko a4 kupiłem niedawno z przebiegiem 190tyś i troche jest brudna w środku, dlatego chce dać samochód fachowcom tak abym mógł dbać o wnętrze a nie co tydzień starać się go czyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam, wczoraj przetestowany płyn formy Gold Drop płyn się nazywa Floor cos tam jeszcze. W buteleczce jak płyn do szyb różowej takiej, Tworzy się fajna piana, gąbeczka i ładnie wszystko puszcze i wchodzi w gąbkę czy tam szmatkę, jak kto woli.

I zabrudzenia np. na dywanikach, wiadomo po zimie, woda, błoto, wtarte głęboko i inne zabrudzenia, wszystko schodzi.

Skórę na kier czy gałce czy gdzie tam kto chce fajnie można odnowić pastami woskowymi do skór, wtedy są ładne, błyszczące i odpowiednio natłuszczone.

Takie pytanko mam, kombinował ktoś z farbami czy lakierami do skór? Bo sam niewiem co lepsze i żeby ładnie wyszło. Myślałem coś typy wilbra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...