Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gorące tarcze hamulcowe


Damiancio24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po wymianie tarcz oraz klocków zauważyłem coś co nie wiem czy powinno mnie martwić, mianowicie po przejechaniu około 10 km po mieście trasa bez ostrych hamowań 20km, tarcze są gorące na tyle ze jak dotknę palcem to parzy dodam ze tarcze i klocki jeszcze docieram bo przejechałem na nich zaledwie 200 km. Moje pytanie brzmi czy jest się czym nie pokoić czy po prostu wszystko się ułoży po dotarciu tarcz i klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tłoczki przytarte i zaciski trzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 km w mieście.. po wymianie klocków..

Co tu stwierdzić. Jak hamujesz od korka do korka i od świateł do świateł.

A tarcza jest mocno ciepła. Palca mu nie przypaliło, nie panikowałbym jeszcze.

A tłoczki w 15 letnim aucie to już swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wymianie klockow i tarcz podczas hamowania po miescie w tym raz ostrego ,przy przejechaniu okolo 20 km felgi byly dwie cieple ale nie takie zeby nie dalo sie dotknąć, jezeli dwie felgi sa gorące to moze byc cos nie tak ale jednoczesnie nie musi poniewaz z reguly jak nawala tłoczek to jenda strona jest bardziej gorąca a z drugiej strony przy problemie np. płynu hamulcowego mogą być dwie gorące, ja bym zaczoł od wymiany płynu hamulcowego a potem sprawdzał zaciski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wymianie klockow i tarcz podczas hamowania po miescie w tym raz ostrego ,przy przejechaniu okolo 20 km felgi byly dwie cieple ale nie takie zeby nie dalo sie dotknąć, jezeli dwie felgi sa gorące to moze byc cos nie tak ale jednoczesnie nie musi poniewaz z reguly jak nawala tłoczek to jenda strona jest bardziej gorąca a z drugiej strony przy problemie np. płynu hamulcowego mogą być dwie gorące, ja bym zaczoł od wymiany płynu hamulcowego a potem sprawdzał zaciski :)

Kolega pisze że dotykał tarcz hamulcowych, a nie felg :naughty:

Dobrze że się ciężko nie poparzył :gwizdanie:

Według mnie wszystko jast O.K. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam faktycznie mowa jest o tarczach, ale dotykanie tarcz po jezdzie jest troche głupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...