Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dlaczego miga panel klimatronika ?


andrzeas

Rekomendowane odpowiedzi

tez miałem ten sam problem ze panel klimatronika był w trybie awaryjnym i migał ok 1-2 min -po odpaleniu silnika(dmuchał tylko na szybe), trzy razy poprawiałem luty i nic z tego wszystko działało ok miesiaca i problem sie ponawiał ,wyskoczył błąd ze klapka na podszybiu sie przycina i dlatego tez rozkodowywało panel climatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesłuchacie szoguna , jak miga panel klimatronika to trzeba zakodować ponownie sterownik. Robi sie to vagiem w zakładce 08 AC/HVAC , kodowanie wpisujesz kod - napisz do kolegi szoguna to napewno ci go poda , potwierdzasz. silnik i klima oczywiście włączone. Teraz 04 BAsic Settings , grupa 001 i czekasz aż silniczkie sie poustawiają , objawi się to czterema zerami. Wychodzisz z vaga i klima śmiga az miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Modelator za odpowiedż. Ciezko jest wszystko odrazu skumać gdy samochód sie ma nie caly miesiąc. Więc dziękuje za wyrozumiałość. Zrozumiałem jedno bez Vaga nic nie zrobię, więc bedę musiał go kupić, tylko teraz wyszedł problem jaki model, czy typ bo troche sie gubię, jak byscie mogli pomóc mi. To byłbym wdzięczny :hi:[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2007, 09:40 _________________________________________________ znalezłem ten link http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5 ale który kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmne luty na tasmie laczacej panel z reszta sterownika.

w dziale warsztat jest chyba nawet fotostory jak to naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem jak tomek 24. Wystarczyło poprawić luty na kostce i działa aż miło.

Łączny czas demontażu klimatronika, lutowania i montażu ponownym w autku to ok. 1h :>

PS. Wreszcie mogłem potestować kody diagnostyczne :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i paru znajomych pomogła wymiana taśmy łączącej panel ze sterownikiem (zwykła taśma, taka jak do HDD w komputerach). Koszt żaden a działa.

Jak taśma jest odpowiednio długa to wystarczy rozpiąć ją na końcach, skrócić i napić na piny od wtyczki.

Parokrotnie niektórzy fachmani oferowali naprawę za grubą kasę, żę niby przeprogramować trzeba etc. a to tylko zwykła tasiemka za parę PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotostory naprawy panela klimy ( podswietlenie żarówkami) :hi:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=3521.0 demontaż ten sam zabieg trwał około 1 godziny

P1070396.jpg

U mnie prawdopodobnie panel klimy miga bo jest od innego rocznika czyli po lifcie ( ktoś przełożył ) zauważyłem przypadkiem ze jak ściemnię w liczniku podświetlenie to przestaje mrugać :good: i tak chyba zostanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...