Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Który FIS w którym modelu?


Hiv

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem różne B6 z różnym FISem. Zauważyłem, ze są modele z białymi znakami i praktycznie całe czerwone tylko z górnymi znakami na zółto.

Który gdzie występował i od czego to zależało?

Który będzie poprawnie współpracował z RNS-E i ew. sterowaniem z kierownicą od B7/S4/TT?

Oba poniżej:

fis01.th.jpg

fis02.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z tego ujęcia nie widac ale nr.1 ma najprawdopodobniej nawigację pomiędzy zegarami (tzw: mała) i dlatego ma kolorowy FIS... bo tak robili... ja też z tego powodu cieszę się kolorem

a drugi ma już nawi w radiu i dlatego czerwony fis :sick3:... te czerwone paskudztwo widziałem nawet w roczniku 2007... paranoja

co do współpracy z RNS-E to raczej nie ma znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej z RNSe dziala kolorowy FIS. (ten monochromatyczny "wiesza sie" i zeby go zalaczyc z RNSe nalezy wylaczyc i wlaczyc RNSe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej wersja która miała seryjnie jakieś navi? Są takie w B6? Bo na 1szej fotce mamy chyba B7 z normalnym radiem jaki i teraz mam w A3 więc raczej nie ma tam navi.

Czy można ewentualnie przeszczepić zegary z kolorowym FISem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu jest na bank B7 z navi między fotelami... przy zapalniczce (4 przyciski i pokrętło) bo do tych dawali kolor i na tym wyświetlaczu są pokazywane instrukcje z navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej b6 2003 mam seryjnie małą navi ze sterowaniem między fotelami i kolorowy FIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu jest na bank B7 z navi między fotelami... przy zapalniczce (4 przyciski i pokrętło) bo do tych dawali kolor i na tym wyświetlaczu są pokazywane instrukcje z navi

Czy po zapodaniu do takiej wersji RNS-E będzia działało to sterowanie między fotelami? A jeśli tak to jakimi funkcjami można tam sterować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wsadzisz RNS-E to będziesz miał 2 NAVI... a to chyba bez sensu... choćby dlatego że jest jedna antena... ale o tym niech się wypowiedzą Ci co to robili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu jest na bank B7 z navi między fotelami... przy zapalniczce (4 przyciski i pokrętło) bo do tych dawali kolor i na tym wyświetlaczu są pokazywane instrukcje z navi

Czy po zapodaniu do takiej wersji RNS-E będzia działało to sterowanie między fotelami? A jeśli tak to jakimi funkcjami można tam sterować?

No jak możesz sterować tymi przyciskami rns-e nie mają ze sobą połączenia . Przyciski zostają dla ozdoby albo trzeba je wymienić na zapalniczkę z pojemnikiem na drobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej b6 2002r mam kolorowy fis i dużą navi

Tez gdzies taką widziałem ale domyślam się, ze już sterowania między fotelami nie masz. Tu przynajmniej jest łatwiej bo wywalasz starą navi, panel klimatronika masz i tak już na dole i aplikujesz rns-e. Czy rns-e wystarczy wtedy po prostu podłączyć i będzie działać plug&play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej b6 2002r mam kolorowy fis i dużą navi

Tez gdzies taką widziałem ale domyślam się, ze już sterowania między fotelami nie masz. Tu przynajmniej jest łatwiej bo wywalasz starą navi, panel klimatronika masz i tak już na dole i aplikujesz rns-e. Czy rns-e wystarczy wtedy po prostu podłączyć i będzie działać plug&play?

Tak :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkop,ale temat myślę nie aż tak źle trafilem,zeby nie zakladac nowego. Chodzi mi o to, czy jak jest A4 b8 z początku produkcji jak to - http://otomoto.pl/audi-a4-C15595061.html - ale ma duża navi i banga, to już MUSI miec biały FIS? Pytam,bo nie chciałbym trafic na czerwony,gdyż zalatuje poprzednią epoką a biały mi się mega podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkop,ale temat myślę nie aż tak źle trafilem,zeby nie zakladac nowego. Chodzi mi o to, czy jak jest A4 b8 z początku produkcji jak to - http://otomoto.pl/audi-a4-C15595061.html - ale ma duża navi i banga, to już MUSI miec biały FIS? Pytam,bo nie chciałbym trafic na czerwony,gdyż zalatuje poprzednią epoką a biały mi się mega podoba.

FIS czerwony nie jest taki zły w modelu B8 bo jest już w innej technologi ( zdecydowanie lepszy wyraźisty i bardziej czytelny niż w B6 i B7 ) a wiec jest zupełnie inna jakość to tak na marginesie,

Jesli chodzi o kolorowego FIS-a to wydaje mi sie że jak jest już NAVI to powinien byc kolorowy , za to nie koniecznie musi byc jak jest system MMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty jak masz u siebie?

czerwony :cool1:

ale jesli tylko ograne sie z tematem Navi to będe równiez myślał w przyszłym roku odnośnie zmiany FIS-a na kolorowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma z tym jakichś większych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...