Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Różnice techniczne AEB i AJL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich klubowiczów!

Zwracam się z prośbą o odpowiedź na pytanie czy AJL 180KM różni się konstrukcyjnie od AEB czymś innym prócz elektroniki.

Z gory dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam

Opublikowano

bylo juz kilka tematow o tym :szukaj:

Opublikowano

a ja sie do pytania kolegi wofka przylaczam, bo tez chcialbym wiedziec

Buba-co do szukajki i sposobu jej dzialania to nie bede sie rozpisywal, ale skoros taki madry to poswiec chwile i wklej jakies linki odnoszace sie do tematu, a jak nie to daj sobie Panie spokoj z wypisywaniem postow typu "bylo juz, uzyj szukaj" itd itp

pokoj!

Opublikowano

wpisywalem "aeb a ajl, aeb/ajl " i sporo innych kombinacji i ten temat mi sie nie wyswietlil :/

generalnie zadnych waznych informacji z niego nie ma, tyle ze inne turbo, glowica i elektronika, ale dokladnie nic nie opisane

Opublikowano

glowica, turbo i elektronika to nic?? chyba sam nie wiesz co chcesz wiedziec :gwizdanie:

Opublikowano

to co by Cie usatysfakcjonowało?...

Opublikowano

chcialbym wiedziec jakie istotne zmiany sa w glowicy w ajl'u w stosunku do aeb,

czym dokladnie sie rozni turbina, jakie zmiany w elektronice, czy tylko inaczej wystrojony program jest, czy cos glebiej?

pytam bo zastanawiam sie nad zrobieniem chipa z agmatunning na 190km w aeb, a wiem ze ajl'a oni na 225km kreca i chcialbym wiedziec jakie sa te roznice bo nie wykluczam podrasowania aeb pod ajl'a tak zeby osignac wynik po chipie +200km

Opublikowano

AJL ma wydajniejszą turbine,co juz pozwala na zwiekszeniu potencjału o ile dobrze pamiętam siedzi tam K03s-porównywalna z K04

225 koni,ale to nie samym programem robią...musi być coś jeszcze :wink4:

Opublikowano

dobrze pamiętam siedzi tam K03s

K03s siedzi w BEX i ile dobrze pamietam.

Opublikowano

dobrze pamiętam siedzi tam K03s

K03s siedzi w BEX i ile dobrze pamietam.

tak ale w B6 , tu chodzi o bude B5

Opublikowano

tutaj masz turbinki montowane w audi i mozesz sobie poszukac co tam siedzi

http://www.turboost.lt/eng/catalog.php?om=Audi

pytam bo zastanawiam sie nad zrobieniem chipa z agmatunning na 190km w aeb, a wiem ze ajl'a oni na 225km kreca i chcialbym wiedziec jakie sa te roznice bo nie wykluczam podrasowania aeb pod ajl'a tak zeby osignac wynik po chipie +200km

kolego malo realne sa te cyferki ktore piszesz na seryjnych podzespolach, trzeba troche kasy zainwestowac zeby myslec o zblizeniu do 190-200KM bez zmiany dmuchawki

Opublikowano

dlaczego uwazasz ze malo realne? przegladajac forum widzialem sporo seryjnych aeb po chipie i wartosci oscylowaly w granicach 190km. gosciu z agmatunning tez mowi ze na seryjnych podzespolach robi lekko 190km.

w moim silniku nie bylo nic podkrecane,a na hamowni wyszlo 160,1km wiec mysle ze samym programem te 190km osiagne.

co do granicy +200 wtedy juz bym wlasnie chcial myslec o turbo k04, sztywnym dolocie, srodkowym coolerze, wywaleniu kata[br]Dopisany: 14 Marzec 2010, 11:23_________________________________________________ok znalazlem roznice w turbo aeb k03 nr 53039700005, a ajl k03 53039700052

pytanie za 100pkt czy mozna jakos upgreadowac ta slabsza na mocniejsza :decayed:

Opublikowano

AJL ma wydajniejszą turbine,co juz pozwala na zwiekszeniu potencjału o ile dobrze pamiętam siedzi tam K03s-porównywalna z K04

225 koni,ale to nie samym programem robią...musi być coś jeszcze :wink4:

U mnie w AJL jest turbinka K03-005 i z tego co czytałem to żaden szał to nie jest.

pytam bo zastanawiam sie nad zrobieniem chipa z agmatunning na 190km w aeb, a wiem ze ajl'a oni na 225km kreca i chcialbym wiedziec jakie sa te roznice bo nie wykluczam podrasowania aeb pod ajl'a tak zeby osignac wynik po chipie +200km

kolego malo realne sa te cyferki ktore piszesz na seryjnych podzespolach, trzeba troche kasy zainwestowac zeby myslec o zblizeniu do 190-200KM bez zmiany dmuchawki

Niedawno CS robił program w seryjnym AEB (wyrzucony CAT i środkowy tłumik) i wyszło 201KM tylko że seryjnie miał 166KM. Tylko że niestety nie wiadomo co tam dmuch, trzeba to sprawdzić w najbliższym czasie :) Ale i tak jak na seryjny intercooler to bardzo dobry wynik, ale nie wiadomo jak to będzie w lato.

http://www.a4-klub.pl/smf/a4_18t_2015km_i_2816nm_by_egon_elyta_sg-t121147.0.html;msg1444410#msg1444410

Na turbinie 53039700005 też robiłi 132kW i rocznikowo zgadza się to z AJL.

A4 8D2, B5 1,8 T 132kW

12.97-11.00 WK03, K03 art:53039700005, 1100°C, 18000rpm 79-701

A4 Avant 8D5, B5 1,8 T 132kW

12.97-9.01 WK03, K03 art:53039700005, 1100°C, 18000rpm 79-701

Opublikowano

dlaczego uwazasz ze malo realne? przegladajac forum widzialem sporo seryjnych aeb po chipie i wartosci oscylowaly w granicach 190km

hamownie dzielą sie na :

1. hamownie

2. Hamownie

Ad.1 - właściciele tych urządzeń robia wykres pod własciciela , w takim sensie ze dostajesz rysunek na którym wyraźnie widać ze masz 195KM a w zasadzie masz 179KM

Ad.2 - własciciele tych urządzeń daja ci FAKTYCZNY wykres z mocą Twojego auta bo wola zachować renome i nieskalaną opinie niż oszukiwac klientów jakie to mocne auta od nich wychodzą

w moim silniku nie bylo nic podkrecane,a na hamowni wyszlo 160,1km wiec mysle ze samym programem te 190km osiagne.

gratuluje zdrowej jednostki :good:

co do granicy +200 wtedy juz bym wlasnie chcial myslec o turbo k04, sztywnym dolocie, srodkowym coolerze, wywaleniu kata

pamiętaj ze mocy nigdy za wiele i po samym sofcie bedziesz na bank chciał więcej , pomysl czy od razu nie założyć fmica , Tipa i Test Pipe'a , koszt w zasadzie nie jest duży , zamknąłbys sie w 1500pln jesli sam zamontowałbyś klamoty a różnica byłaby na duży + :good:

i zaznaczam ze wynik w dużej mierze zależy od hamowni , jedne dodają , inne pokazują faktyczne wyniki :wink4:

życze Ci tej drugiej opcji :good:

Opublikowano

kierownik moskal powiedzial wszystko w temacie :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.