Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Siłownik lewych tylych drzwi przepuszcza powietrze i syczy podczas otwierania


Bonzaty

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem. po dużych mrozach zauważyłem że nie zawsze otwiera mi się bagażnik z "centrla" i pompka długo pompuje. czasami dopiero środkowy przycisk na pilocie daje radę. Jak zacząłem węszyć przyczynę to się okazało że podczas otwierania siłownik lewych tylnych drzwi syczy. po rozebraniu tapicerki wykluczyłem możliwość przecieku na przewodzie czy połączeniu do siłownika. na 100% puszcza i syczy wewnątrz zamka. Czy wiecie może czy to się naprawia a jeżeli nie to jak wymienić i z których roczników pasują bo chyba wszystkie 1995-2000 są takie same? ja mam po lifcie z 2000 roku. Boję się że się w końcu zmęczy pompka i padnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa u ciebie niestety nie poskutkuje bo z tego co piszesz to pękła membrana wewnątrz siłownika, szukaj nowego. W dziale Części Koledzy sprawdzą ci numery czy siłowniki z różnych lat są zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy, tak podejrzewałem że mrozy mi coś uszkodziły....

tylko dziwi mnie bardzo że zamykanie odbywa się bez problemy, chwilę pompka dmuchnie i zamknięte a do otwarcia awaria. czy przy uszkodzeniu membrany zamykałby się dobrze czy też długo przepuszczając (bo nie słychać żeby puszczał przy zamknięciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamykaniu pompka wytwarza podciśnienie, więc ciągnie i wystarczy że wtedy nieszczelność się na moment zasklepi i zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy, pewnie membrana ci puszcza.

Ostatnio źle ją złożyłem i mi gwizdał zamek przy otwieraniu, zamykał długo.

5X2zS.jpg

membrana jest pod tym białym wieczkiem z króćcem. Zanim cokolwiek kupisz wyciągnij tą membrankę, sprawdź w jakim jest stanie i złóż z powrotem. Kluczem to poprawnego złożenia jest ustawienie membrany w pozycji wciśniętej i potem nałożenie wieczka.

Napisz czy ci się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy, pewnie membrana ci puszcza.

Ostatnio źle ją złożyłem i mi gwizdał zamek przy otwieraniu, zamykał długo.

5X2zS.jpg

membrana jest pod tym białym wieczkiem z króćcem. Zanim cokolwiek kupisz wyciągnij tą membrankę, sprawdź w jakim jest stanie i złóż z powrotem. Kluczem to poprawnego złożenia jest ustawienie membrany w pozycji wciśniętej i potem nałożenie wieczka.

Napisz czy ci się udało

a Tobie się udało naprawić w ten sposób?

ja narazie nie mam troszkę czasu ale w przyszłym tygodniu się chyba wezmę[br]Dopisany: 17 Marzec 2010, 19:53_________________________________________________no i naprawiłem

poszedłem z diagnozą w ciemno tzn. kupiłem na szrocie siłownik i dzisiaj się zabrałem za wymianę

ogólnie szło idealnie do czasu zakładania nowego (drugiego) siłownika do zamka którego nie wyjmowałem na zewnątrz bo do tego trzeba zdejmować cały mechanizm szyby (przed wyjęciem zamka uniemożliwia prowadnica szyby).pomęczyłem się z zakładaniem na omacka i tak musiałem zdjąć szybę i jak zamek był na wierzchu to już dalej bajka...

rozebrałem "stary" siłownik to się okazało że membrana ma małą dziurkę no i puszczało...

bo jak to było w pewnym skeczu "woda trafiając na otwór wylatuje, praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb..... ha ha"

a teraz śmiga jak tralala a przede wszystkim pompka ma lżej bo już tyle nie dyma

pozdrawiam i dziękuję za sugestie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przed wyjęciem zamka uniemożliwia prowadnica szyby)

ale chodzi ci o to, że nie można wyjąć tego elementu co jest na moim zdjęciu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałeś sobie roboty kolego, ja go wydarłem bez ruszania czegokolwiek przy szybie. Wypiąłem wszystkie cięgna, wtyczka, 2 śróby torx i po delikatnym obróceniu znalazł się na moim stole- fotka jest dowodem :), szyby nie trzeba ruszać

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałeś sobie roboty kolego, ja go wydarłem bez ruszania czegokolwiek przy szybie. Wypiąłem wszystkie cięgna, wtyczka, 2 śróby torx i po delikatnym obróceniu znalazł się na moim stole- fotka jest dowodem :), szyby nie trzeba ruszać

pozdr

no widzę że dodałem :(

mi jakoś nie wyszło, może za słabo się przyłożyłem

ale jak będzie następny raz (mam nadzieję że nie) to już będę pamiętał

dzięki za wszystkie sugestie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,

wiem że "odgrzewam kotleta" ale już od dłuższego czasu poszukuję dokładnej instrukcji jak wyszarpać ten siłowniczek z drzwi, więc jak koledzy jeszcze tu zaglądają to może mi pomożecie :wallbash: ściągnąłem tapicerkę, ale do siłowniczka to nawet ręki nie mogę włożyć żeby go dotknąć przez te blachy, już nie mówiąc o jego demontażu i zamontowaniu nowego. Chyba że podchodzę od d*py strony, jaki jest sposób żeby się do niego dostać?

Pomóżcie bo już od 3 miesięcy nie mam centralnego :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,

wiem że "odgrzewam kotleta" ale już od dłuższego czasu poszukuję dokładnej instrukcji jak wyszarpać ten siłowniczek z drzwi, więc jak koledzy jeszcze tu zaglądają to może mi pomożecie :wallbash: ściągnąłem tapicerkę, ale do siłowniczka to nawet ręki nie mogę włożyć żeby go dotknąć przez te blachy, już nie mówiąc o jego demontażu i zamontowaniu nowego. Chyba że podchodzę od d*py strony, jaki jest sposób żeby się do niego dostać?

Pomóżcie bo już od 3 miesięcy nie mam centralnego :confused4:

kolego musisz odkrecić i wyjąć cały zamek, nie odłączysz samego siłownika od zamka przy zamontowanym, BEZ SZANS! odłącz i wyjmij cały zamek jak pisze kolega kilka wierszy wyżej i reszta już z górki. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...